×
Wirtualna Polska

Twoje dziecko zjada lodowe sople? Pod żadnym pozorem nie pozwalaj mu tego robić!

Wiele osób sądzi, że w soplach lodu jest tylko zamrożona woda. Okazuje się, że znajduje się w nich o wiele więcej, niż byśmy chcieli wiedzieć. Dlatego pod żadnym pozorem nie powinno się ich jeść.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sama woda?

<a href=Twitter/nerdbotmedia">

Twitter/nerdbotmedia

Niestety opady atmosferyczne nie są tak krystaliczne, jakbyśmy chcieli. Tak naprawdę czy to śnieg padający w terenach miejskich, czy wiejskich i tak spaliny zanieczyszczają go w znaczący sposób. Dlatego nie mamy tutaj do czynienia z czystą wodą, co można łatwo sprawdzić, rozpuszczając taki sopel w domowych warunkach. Jednak to nie jedyne co może znajdować się w nim znajdować.

Niezbyt smaczny dodatek

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=Twitter/anil_bhatt03">

Twitter/anil_bhatt03

Nasz naszymi domami nieustannie przelatują stworzenia zwane ptakami. Te mają zwyczaj załatwiania się w locie, a ich odchody niejednokrotnie spadają na dachy (lub na ubrania pechowców). Później woda spływająca z tego dachu w okresie zimowym zamienia się w sople. Czyli tak naprawdę kuszące sople to nic innego, jak zamrożona ptasia kupa.

Czym to może grozić? Zakażeniem się ornitozą, nazywanej także papuzicą, psitakozą lub chorobą ptasią. Do tego dochodzi dodatek w postaci Salmonelli oraz niezliczone kultury bakterii, które zostały spłukane z dachu. O zawartości sopli poinformowała meteorolog Katie Nickolaou za pomocą Twittera oraz TikToka:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dlatego Wasze pociechy nie powinny konsumować sopli lodu. Bo przecież dorośli tego nie robią… prawda? 😉

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
, nauka.rocks

Może Cię zainteresować