×

Dziewczyna stworzyła piękne fale bez użycia lokówki. Wystarczyły kuchenne gąbki!

Znacie to uczucie gdy szykujecie się na dużą imprezę i chcecie przygotować idealną fryzurę? Nieważne czy są to loki czy fale, a może proste upięcie, Twoje włosy i tak zrobią to co same będą chciały. Czasami ciężko jest ogarnąć włosy, które żyją swoim życiem, jednak pewna blogerka postanowiła przetestować sposób na stworzenie fryzury idealnej!

Fale postanowiła zrobić za pomocą… gąbek do mycia naczyń!

freepik.com

Na początku dokładnie rozczesała swoje włosy, a następnie podzieliła je na osobne pasma. Później dziewczyna ostrożnie zawinęła każde z pasm na gąbkę i zabezpieczyła osobnymi frotkami i recepturkami. Teraz wystarczy położyć się spać, a gąbki zrobią swoje! Tuż po przebudzeniu rozwiąż włosy i delikatnie ułóż palcami. Możesz również użyć odrobiny pianki lub lakieru aby utrwalić fryzurę.

Jeśli jesteś ciekawa jak wygląda efekt końcowy i cały proces koniecznie zobacz poniższy filmik!

Oczywiście zamiast gąbek możesz użyć papilotów, jednak jeśli nie masz ich w domu, możesz poratować się czystymi gąbkami! Jeśli masz cienkie włosy możesz pociąć gąbkę na mniejsze pasma i zawinąć nimi osobne pasma.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować