×

16 odlotowych lotnisk na świecie, które zachwycają każdego turystę

Lotnisko to często nasz pierwszy kontakt z danym krajem i niektóre naprawdę robią wrażenie. Chociaż nie sposób przedstawić wszystkich fantastycznych portów lotniczych na świecie, pokażemy Wam 16 z nich, które są w jakiś sposób wyjątkowe i robią wrażenie na każdym, kto ma okazję się na nich znaleźć.

1. Ashgabat International Airport (Turkmenistan)

Lotnisko, które wygląda jak wzlatujący jastrząb znalazło się w księdze rekordów Guinnessa przez ozdobny dach terminala pasażerskiego, a dokładniej za jego unikalną formę architektoniczną.

2. Abu Dhabi International Airport (UAE)

Lotnisko, które wygląda jak pływający statek, znajduje się między Abu Zabi a Dubajem. Idealnie wpasowuje się w atmosferę tych luksusowych miast.

3. Lyon–Saint-Exupéry International Airport (Lyon, Francja)

Lotnisko w Lyonie nosi imię Antoine de Saint-Exupéry, światowej sławy francuskiego pisarza pochodzącego z tego miasta i zawodowego pilota.

4. Marrakesh Menara Airport (Maroko)

Jest to jedno z najpiękniejszych lotnisk na świecie. Zostało zbudowane w oparciu o unikalny projekt, który połączył europejskie technologie i tradycje kultury marokańskiej.

5. Incheon International Airport (Korea Południowa)

Jeden z największych portów lotniczych na świecie. Od 2005 roku uznawany za najlepszy port lotniczy na świecie według Airports Council International.

6. Shenzhen Bao’an International Airport (Shenzhen, China)

Lotnisko zlokalizowane na wschodnim wybrzeżu delty Rzeki Perłowej. Jest to jedyne międzynarodowe lotnisko w Chinach połączone z portami morskimi dla ruchu pasażerskiego i towarowego.

7. Washington Dulles International Airport (Waszyngton, USA)

Lotnisko nosi imię Johna Fostera Dullesa, amerykańskiego sekretarza stanu. Dulles to jedno z trzech lotnisk obsługujących Waszyngton.

8. Samui International Airport (Thailand)

Samui Airport jest niezwykłe, ponieważ nie ma wewnętrznych pomieszczeń z wyjątkiem sklepu z pamiątkami. Mimo to jest szóstym najbardziej ruchliwym lotniskiem w kraju, obsługującym ponad milion pasażerów rocznie.

9. Princess Juliana Airport (Sint Maarten)

To lotnisko na karaibskiej wyspie oddziela od morza plaża. Samoloty lądując przelatują dosłownie nad głowami plażowiczów, co czyni to lotnisko wyjątkowo atrakcyjnym.

10. John F. Kennedy International Airport (old building of TWA terminal), (Nowy Jork, USA)

Budynek jest uważany za jeden z najbardziej oryginalnych budynków lotniskowych na świecie. Nie ma wyraźnych boków i ścian, a wszystko wydaje się przepływać między sobą, symbolizując ciągły ruch.

11. Beijing Capital International Airport, Terminal 3 (T3), (Beijing, China)

Pierwsze lotnisko w Chinach. Kontur budynku przypomina figurę smoka, a poczekalnia ozdobiona jest ogrodem zimowym. Projekt lotniska wykonany jest w tradycyjnym chińskim stylu i jest dumą Chin oraz rodzajem muzeum kultury chińskiej.

12. Denver International Airport (USA)

Lotnisko przyciąga nie tylko swoim wyglądem, ale także otaczającymi go legendami. Podczas budowy lotniska wybrano ogromną ilość ziemi, porównywalną do zabranej podczas tworzenia Kanału Panamskiego. To sprawia, że ​​wiele osób tworzy różne teorie spiskowe między innymi o tym, że pod lotniskiem muszą znajdować się ogromne, nieużywane pomieszczenia.

13. Dubai International Airport (UAE)

Największe lotnisko cywilne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, witające pasażerów prawdziwymi palmami. W Terminalu 1 znajduje się dziesięć kabin sypialnych, z których każda ma łóżko, szybki dostęp do Internetu i telewizor.

14. Los Angeles International Airport (USA)

Jest to jedno z największych międzynarodowych portów lotniczych i od wielu lat jest uważane za najpopularniejszy cel podróży na świecie.

15. San Francisco International Airport (USA)

Jest to największe lotnisko pod względem rotacji pasażerów w rejonie zatoki San Francisco. W terminalach znajdują się muzea i biblioteki, a w poczekalniach można znaleźć stałe i czasowe wystawy artystyczne.

16. Changi Airport (Singapur)

W 2020 roku nr 1 na liście World Airport Awards. W rankingu Skytrax zwyciężyło ósmy raz z rzędu.

Byłeś na którymś z tych lotnisk? Które uważasz za wyjatkowe? 😉

Poznaj 6 NATURALNYCH i skutecznych leków na PRZEZIĘBIENIE

 
Źródła: brightside.me

Wybrane dla Ciebie

15 zdumiewających szlaków, które z każdej podróży uczynią niezapomniane przeżycie

Podczas podróży chyba każdemu zdarza się przedzierać przez różne szlaki. Niektóre z nich są naprawdę ekstremalne i mocno podnoszą adrenalinę. Zobacz jak prezentują się najbardziej kręte drogi świata, lotniska, na których trudno posadzić samolot oraz pociągi przejeżdżające przez targowiska. 1. Trollstigen, Norwegia Droga Trolli składa się z 11 serpentyn wspinających się po zboczach gór. W […]