×

Mama wymyśliła sposób na tanią trampolinę do domu. Wydała mniej niż 50 zł

W okresie wakacyjnym wielu rodziców szuka nowych atrakcji dla swoich dzieci. Faktem jest, że uwielbiają one wszelki ruch. Aby zająć je na dłuższą chwilę zrób fantastyczne łóżko z balonów.

Maluchy kochają skakać. Często wykorzystują do tego celu materace i łóżka. Oczywiście doskonałym rozwiązaniem jest także kupienie trampoliny i ustawienie jej w ogrodzie czy pokoju (dostępne są również małe egzemplarze). Jeżeli z jakichś względów nie możesz pozwolić sobie na jej zakup, to wykonaj fenomenalne łóżko do zabawy. Pokocha je każde dziecko.

łóżko z balonów
handsonfamily/tiktok

Balony nie tylko na urodziny

Patent na zrobienie łóżka z balonów pokazała na TikToku pewna mama dwójki maluchów. Najpierw napompuj kolorowe balony. Możesz zrobić to w sposób tradycyjny (za pomocą usta) lub przy użyciu specjalnej pompki do balonów. Ten sprzęt zdecydowanie ułatwia zadanie i sprawi, że z pewnością nie zabraknie Ci tchu. Następnie przygotuj spore worki do pakowania próżniowego. Włóż do nich balony (ułóż je starannie obok siebie). Na koniec użyj odkurzacza, aby odessać powietrze. Kolorowe łóżko z balonów gotowe! Maluchy mogą skakać po nim do woli. Sprawdzi się idealnie podczas zabaw w domu (zwłaszcza, kiedy na dworze pada deszcz). Co i najlepsze: nie musisz mieć obaw, że delikatne balony pękną. Tak się nie stanie. Niech Twoja głowa będzie o to spokojna. 😉

@handsonfamily Sunday Funday DIY bounce bed with the kids #kidsactivites #toddlermom #DIYforKids #FamilyFun #LearnOnTikTok ♬ UCKERS – Shygirl

W zastępstwie materaca

Takie dmuchane łóżko znajdzie też inne zastosowania. Z powodzeniem zastąpi materac podczas nocowania w plenerze lub na kempingu. Dodatkowo sprawi też radość samym rodzicom. Bo kto powiedział, że muszą po nim skakać tylko dzieci.;)

Kolorowe łóżko to fantastyczna zabawka dla najmłodszych. Ale możesz zrobić dla nich także inne zabawki. Szczególnie popularne są te w duchu zero waste. Do ich wykonania możesz wykorzystać wszystko to, co akurat znajdziesz w domu. To dobry sposób na recykling i ograniczanie marnowania przeróżnych przedmiotów.

 

Może Cię zainteresować

zamknij