×

13 absolutnych szczęściarzy, którym zawsze przyświeca szczęśliwa gwiazda. Ich historie to materiał na reportaż

Niektórzy ludzie są w czepku urodzeni. Ich pech omija szerokim łukiem i wychodzą cało z każdej opresji bądź odnajdują zgubione kiedyś przedmioty. Historie tych osób wydają się całkowicie nieprawdopodobne, a wiele z nich to gotowy materiał na film.

1. Wędkarski fart

Pewien austriacki wędkarz łowił ryby w jeziorze Attersee. W pewnym momencie wraz z siecią wyciągnął swój portfel, który zgubił 20 lat temu.

2. Odnaleziona matka

Amerykanin Steve Flaig nie ustawał w poszukiwaniach swojej biologicznej mamy. Kiedy podjął pracę w dużym sklepie dla majsterkowiczów, opowiedział o swoich zmaganiach szefowi. On rozpoznał imię i nazwisko kobiety. Okazało się, że pracowała w innym sklepie tej samej sieci.

3. Okulary pod autem

Pewien mężczyzna zgubił okulary do czytania. Odnalazł je dwa lata później w warsztacie samochodowym pod swoim autem.

4. Obrączka na marchewce

Szwedka Lena Påhlsson zdjęła swoją obrączkę ślubną podczas pieczenia ciasta na święta. Później biżuteria przepadła w niewyjaśnionych okolicznościach. Odnalazła się dopiero po 16 latach w ogródku. Lena ze zdziwieniem znalazła ją na marchewce, którą wyrwała ze swojej grządki.

5. Skarb wydobyty z grządki

Ogrodową historią może także pochwalić się Mary Grams. Kanadyjka zgubiła swój pierścionek zaręczynowy podczas pracy na farmie. Skarb odnalazła jej synowa po 13 latach. Okazało się, że w pierścionek wrosła marchewka.

6. Przeżyć w dżungli

Juliane Koepcke to biolog, która jako jedyna ocalała z katastrofy samolotowej. 24 grudnia 1971 miała 17 lat i leciała wraz z matką do Pucallpy (Peru). W samolot uderzył piorun i maszyna rozbiła się w amazońskiej dżungli. Dziewczyna, ze złamaniem obojczyka i ręki, przez 10 dni szła wzdłuż strumienia, aż dotarła do obozowiska drwali.

7. Biżuteria w podeszwie

Kobieta podczas wizyty u krewnych zgubiła kolczyk. Po dwóch miesiącach odnalazła go w podeszwie swojego buta.

8. Wszystko przez oszczędność

Maarten de Jonge to emerytowany holenderski kolarz, które ze względu na swoją profesję często latał do Malezji. Dzięki temu, że jest oszczędny dwa razy wymknął się ze szponów śmierci. W 2014 roku miał zarezerwowane przeloty liniami Malaysia Airlines. Były to dwa feralne loty. Jeden samolot zaginął nad Oceanem Indyjskim, a drugi został zestrzelony nad Ukrainą. Pierwotnie Maarten de Jonge był na liście pasażerów obu lotów, ale ostatecznie zmienił rezerwacje.

9. Bilet w książce

Fan Prince`a zgubił w 1986 roku bilet na jego koncert, który miał odbyć się w Kopenhadze. Odnalazł go 29 lat później w jednej ze swoich książek.

10. Przeżyć w ruinach

Reshma Begum to szwaczka, która pracowała w kompleksie Rana Plaza w Bangladeszu. W 2013 roku ośmiokondygnacyjny budynek zawalił się. Kobieta przeżyła 17 dni w ruinach, aż dotarła do niej ekipa ratunkowa.

11. Łyżwy wciąż czekają

Pewien chłopiec zawiesił swoje łyży na małym drzewie i kompletnie o nich zapomniał. Odnalazł je po kilkudziesięciu latach. Były na swoim miejscu i wciąż na niego czekały.

12. Oddech szczęścia na plecach

Frano Selak to Chorwat w czepku urodzony. Mężczyzna ma obecnie 92 lata i przeżył katastrofę samolotu, pociągu, autobusu, samochodu. Został także potrącony przez autobus i cudem uniknął czołowego zderzenia z ciężarówką. Natomiast w wieku 73 lat wygrał na loterii 900 tys. euro.

13. Zamrożony telefon

Mężczyzna zgubił swojego  iPhone`a w lutym.

Odnalazł go wtopionego w śnieg i lód miesiąc później. Po kuracji w ryżu, telefon wrócił do życia.

Która historia najbardziej Cię zafascynowała?

11 rzeczy, których nie należy dawać w prezencie. Przynoszą nieszczęście!

 
Źródła: brightside.me, brightside.me

Wybrane dla Ciebie

15 osób, które najprawdopodobniej są największymi szczęściarzami na Ziemi

Są osoby, które mogą powiedzieć, że mają szczęście. Kluczyki do samochodu nie wpadły im do studzienki, w warzywach znajdują drugie warzywo. Takie małe przyjemności potrafią czasami bardzo ucieszyć i sprawić, że nasz dzień od razu staje się lepszy. Oto 15 osób, do których los uśmiechnął się w odpowiednim momencie. #1 Ten ptak uratował kogoś przed […]

25 razy, kiedy szczęście zapobiegło tragicznym wypadkom i pozwoliło wyjść cało z opresji

Istnieją na świecie ludzie, którzy zasługują na miano największych szczęściarzy. Oni wychodzą cało z każdego wypadku i udaje im się przetrwać nawet najbardziej niebezpieczną kraksę. 1. Zawisł na przysłowiowym włosku 2. Wielkie szczęście, że ta metalowa konstrukcja nie runęła na samochód 3. O ruch kołem od wylądowania w przepaści 4. Kask uratował życie motocykliście 5. […]

17 prawdziwych nieszczęść, które i tak wywołają lekki uśmieszek na twarzy

Czasami zdarzają się niecodzienne sytuacje, w których jednocześnie czujesz się szczęśliwcem i pechowcem. I właściwie nie wiesz czy powinieneś później pochwalić się tym przed znajomymi, czy może lepiej przygodę przemilczeć. Oto kilkunastu fuksiarzy, bardziej zmieszanych niż wstrząśniętych. #1 Fajnie mu się trafiło? #2 No i co teraz? #3 Na pewno będzie wyjątkowe #4 Typowy poranek […]

Córka przerabia suknię ślubną mamy z 1986 roku. Kobieta nie może ukryć wzruszenia, kiedy ją widzi.

Dzień ślubu to jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że Państwo Młodzi marzą o perfekcyjnej uroczystości w gronie rodziny i przyjaciół. Wiele kobiet decyduje się założyć w tym ważnym dniu suknie ślubną swojej mamy. Nie inaczej było w przypadku Shannon, która niedawno się zaręczyła. Jej mama Caroline była dumna, a […]