×
Wirtualna Polska

Ludzie zaczynają wywieszać płyty CD na drzewach w ogrodzie. Dzięki nim mają więcej spokoju

Płyty CD niegdyś były bardzo pożądanym towarem, jednak z rozwojem technologii i pojawieniem się pendrive’ów oraz odtwarzaczy MP3, dawne nośniki odeszły w niepamięć. Miłośnicy muzyki wciąż mają na swoich półkach całe kolekcje albumów, lecz większość społeczeństwa nie wie co zrobić z niepotrzebnymi płytami. Jeśli masz ogród lub sad, zastosowanie o którym zaraz przeczytasz z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jakiś czas temu, w mojej okolicy widziałam jak na kilku drzewach rozwieszone zostały płyty CD. Stare i lekko zdarte krążki zostały przymocowane za pomocą cienkiej żyłki

Niektórzy pewnie myślą, że to tandetna ozdoba, która ma ozdobić drzewa, ale jeśli w pobliżu nie ma żadnego domu, to po co zawieszać takie gadżety?

Zawieszenie takich płyt to bardzo kreatywny i sprytny sposób, aby odstraszyć szkodniki tj. ptaki, zające oraz jelenie. Zwierzęta lubią nasze plony i chętnie skradają się do ogródków oraz sadów w poszukiwaniu pożywienia. Z racji tego, że nie zawsze możemy odgonić wygłodniałą zwierzynę, a wielu z nas nie stać na specjalne urządzenia odstraszające, można pokusić się o takie proste rozwiązanie jakim jest wywieszenie płyt na drzewach.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sztuczka polega na luźnym rozwieszeniu płyt, tak aby nawet najmniejszy podmuch wiatru wprawił je w ruch i spowodował ich zakręcenie dzięki czemu CD odbiją promienie światła i przestraszą zbliżające się zwierzęta. Ważne, aby od czasu do czasu zmienić lokalizację płyt – zwierzęta mogą domyśleć się, że migające światło nie zrobi im krzywdy, dlatego dobrze jest przewieszać CD w nowe miejsca.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować