×
Wirtualna Polska

Ludzie z tą grupą krwi powinni mieć się na baczności. Komarzyce polują właśnie na nich

Czy wiesz, jaką grupę krwi komary lubią najbardziej? Okazuje się, że te owady mają swoje preferencje i nie kąsają wszystkich jednakowo.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Brzęczenie obok ucha nie zwiastuje nic dobrego. To oznacza, że zbliżają się komary, które bardzo chętnie pożywią się twoją krwią. Są utrapieniem każdego i chyba nie ma osoby, która nie padła nigdy ich ofiarą. Jednak owady nie gryzą wszystkich tak samo. Tak jak inne organizmy żywe — mają swoje gusta i upodobania.

Jaką grupę krwi komary lubią najbardziej?

Na kuli ziemskiej bytuje ok. 3500 gatunków komarów. Natomiast w Polsce można spotkać najczęściej dwa z nich. To komar brzęczący oraz komar widliszek. Okazuje się, że kąsają tylko samice i polują nie tylko na ludzi. Wysysają krew także innych ssaków, jaszczurek, a nawet innych owadów. Białko, które znajduje się w krwi, jest im potrzebne do złożenia jaj. Co ciekawe, samce komarów żywią się nektarem kwiatowym. Naukowcy z Florydy zainteresowali się tym, kogo na swój cel wybierają komarzyce. Udowodniono, że najchętniej kierują się ku osobom posiadającym grupę krwi 0. Na drugim miejscu, pod względem atrakcyjności, są ludzie z grupą krwi B, na trzecim ci, w których żyłach płynie krew grupy A. Według badaczy, 85% ludzkości wysyła sygnały chemiczne, które informują komarzyce o posiadanej grupie krwi.

jaką grupę krwi komary lubią najbardziej, fot. gettyimages

jaką grupę krwi komary lubią najbardziej, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Gdy motyl usiądzie na tobie, to jest to znak. Wybrał cię nie bez powodu

Kogo najchętniej kąsają komary?

Komarzyce nie gryzą zupełnie na oślep. Wyczuwają zapachy i są w stanie przeprowadzić selekcję. Kto częściej pada ich ofiarą?

  • Komary zwabia wydychany dwutlenek węgla. Zdecydowanie więcej wytwarzamy go, kiedy pijemy alkohol. Właśnie dlatego wszelkie imprezy pod chmurką zwykle kończą się srogim pogryzieniem 😉
  • Komarzyce ciągnie do żeńskiego hormonu płciowego — estradiolu. W związku z tym panie są częściej atakowane niż mężczyźni.
  • Jeżeli lubisz ciemne kolory ubrań (czerń, granat, bordo), to możesz być pewien, że komary wezmą cię na swój cel.
  • Osoby, które uprawiają aktywność fizyczną na powietrzu, także są częściej narażone na ataki komarów. Wszystko przez pot, który zawiera amoniak oraz kwas mlekowy, który wabi owady.
  • Komary atakują również osoby posiadające podwyższoną temperaturę ciała. Zaliczają się do nich dzieci, kobiety w ciąży lub podczas owulacji, a także młodzi mężczyźni.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Jaką grupę krwi komary lubią najbardziej, fot. gettyimages

Jaką grupę krwi komary lubią najbardziej, fot. gettyimages

 

Zobacz również: Rozpyl ten napój na tarasie i w ogrodzie. Komary natychmiast znikną

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować