×
Wirtualna Polska

7 trików, które możesz zrobić z własnym ciałem. To natura je stworzyła

Nasze ciało skrywa tyle tajemnic, że ciężko byłoby o nich wszystkich wiedzieć. Czasem zdarza się, że doświadczamy czegoś, co ciężko wyrazić słowami.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Aby ułatwić Wam (i sobie) życie, zebraliśmy listę rzeczy związanych z naszym ciałem, dzięki której następnym razem nie będziemy czuć się zaskoczeni, gdy coś nas spotka.

1. Idealny sposób na załatwienie swoich potrzeb. DOSŁOWNIE!

Wyda Wam się to na pewno dziwne, ale zdrowiej dla każdego z nas byłoby, gdybyśmy korzystali z toalety, podnosząc kolana – tak jakbyśmy kucali. Jest to dla człowieka bardziej naturalny sposób.

2. Piosenka, która nie chce wyjść z głowy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Masz czasem tak, że utkwi Ci w głowie jakaś piosenka i nie możesz się jej pozbyć? Zacznij żuć gumę i zaakceptuj fakt, że jeszcze chwilę będzie rozbrzmiewać. Nie próbuj blokować tej myśli, a już po chwili melodia zniknie.

3. Jak uniknąć zgagi?

Połóż się na lewym boku, gdy wcześniej zjadłeś duży posiłek. Możesz działać także prewencyjnie i ostatni posiłek zjeść 3-4 godziny przed pójściem spać.

4. Irytujący ból głowy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli zdarza Ci się doświadczać bólu głowy spowodowanego szybkim zjedzeniem lub wypiciem czegoś zimnego, przyciśnij język do podniebienia. Szybko poczujesz ulgę!

5. Zatkane zatoki

Jeśli w czasie choroby spotka Cię ta niemiła przypadłość, możesz sobie pomóc, dociskając język do podniebienia i w tym samym czasie przyciskając nos na wysokości brwi.

6. Po co nam tragus (chrząstka ucha)?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek do czego służy? Może pomóc, gdy jesteś w hałaśliwym miejscu i próbujesz usłyszeć kogoś obok siebie. Gdy wciśniesz tę chrząstkę, zneutralizujesz dźwięki uboczne (peryferyjne).

7. Poparzony język

Jeśli kiedykolwiek wypijesz coś gorącego, zwilż zimnym napojem obszar wokół ust. To pomoże ochłodzić miejsce i zapobiegnie stanom zapalnym.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować