×

13-latek samodzielnie zbudował domek w ogrodzie. W środku konstrukcja wygląda jeszcze lepiej

13-letni Luke Thill to chłopiec, który znacznie wyróżnia się na tle swoich rówieśników. Choć ciężko to sobie wyobrazić, już w tak młodym wieku utalentowany nastolatek zdecydował się na zbudowanie… własnego domku! Cały projekt kosztował Luka około 1500 dolarów (ponad 5 tysięcy złotych), a efekt? Oceńcie sami!

Podczas gdy kolegów i koleżanki 13-letniego chłopca interesowały nowoczesne gadżety czy gry komputerowe, Luke postanowił pójść własną, znacznie odmienną drogą

Jego pragnienie zbudowania własnego domku wynikało z nudy – nie interesowały go rzeczy, którymi zajmowali się jego rówieśnicy. Nie zwlekając, postanowił dokładnie wszystko zaplanować i wziąć się do roboty.

Zdobycie niezbędnych pieniędzy i materiałów, które mógłby wykorzystać do budowy zajęło mu rok

Luke miał głowę do interesów. Jednemu z mężczyzn zaproponował chociażby posprzątanie garażu w zamian za założenie instalacji elektrycznej. Do stworzenia domku chłopiec wykorzystał natomiast około 75% materiału pochodzącego z recyklingu. Drzwi frontowe były z kolei prezentem od jego wujka.

Domek mierzy około 3 metry długości i niespełna 2 metry szerokości. Póki co nie ma w nim dostępu do kanalizacji.

Facebook/Luke Thill

Lubię minimalizm i chciałem mieć domek bez brania jakiegokolwiek kredytu – wyznaje Luke.

Oczywiście, domek nie powstałby bez pomocy rodziców chłopca, którzy wsparli go nie tylko finansowo, ale również pomagali podczas budowy.

Nie zmienia to jednak faktu, że to Luke włożył w to wszystko najwięcej serca i wysiłku.

Domek stał się idealnym miejscem dla nastoletniego chłopca. Posiada praktycznie wszystko, co można znaleźć w tradycyjnym domu – kuchenkę mikrofalową, telewizor czy łóżko.

Facebook/Luke Thill

Nie ma się wiec co dziwić, że 13-latek spędza w nim sporo czasu. Jak twierdzi, jest to idealne miejsce do spania czy odrabiania prac domowych.

Chcę pokazać dzieciom, że już w tym wieku można stworzyć coś niesamowitego.

Na poniższym wideo zobaczysz domek w całej okazałości:

Historia 13-letniego chłopca jest doskonałym przykładem tego, że już w tak młodym wieku można realizować swoje marzenia, a gry komputerowe to nie wszystko. Niesamowity chłopak!

Może Cię zainteresować

zamknij