×
Wirtualna Polska

7 luksusowych aut, na które z pewnością Cię nie stać. Są droższe niż apartament!

Jeśli masz auto pewnie cieszysz się, że ma klimatyzację, elektryczne szyby i szyberdach, no chyba, że jesteś szczęśliwym posiadaczem najnowszych samochodów z systemem inteligentnego hamowania lub sam parkuje równolegle. Nawet jeśli jesteś zadowolony z wnętrza swojego pojazdu, z pewnością nie myślałeś o tym jak w środku wyglądają najdroższe auta świata.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Okazuje się, że luksusowe samochody, często nie mają nic wspólnego z tym jak wyglądają ich wnętrza. Wiele drogich aut może zaszokować tym jak wygląda w środku. Oczywiście, mogą być wyposażone w najdelikatniejszą skórę i amortyzację, ale założę się, że takiego designu jeszcze nie widzieliście!

#7 Marka Land Rover postanowiła przyjąć swój sztandarowy projekt i dodać kilka luksusowych korzyści, aby stworzyć model SVAutobigraphy 2016

Pojazd jest wyposażony w 29 głośników, aby stworzyć niezwykłe otoczenie do odtwarzania muzyki. Tylne siedzenia pasażera wyposażone są w mały podnóżek, co zapewnia maksymalny relaks. Dodatkowo osoby podróżujące z tyłu mają przed sobą ekrany, a w środku znajduje się panel sterowania, gniazda do ładowania urządzeń elektrycznych oraz chłodziarka do chowania butelek.

Ceny tego samochodu zaczynają się od 832 tys. zł. Drewniane elementy zostały wykonane z czarnego drewna australijskich drzew, a w bagażniku znajdują się dwa dodatkowe siedzenia, z którym można skorzystać podczas postoju.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#6 BMW 740i wygląda bardzo ekskluzywnie, jednak jego wnętrze jest jeszcze bardziej luksusowe

W tym modelu, podobnie jak w Land Rover’ze, pasażerowie podróżujący na tylnych siedzeniach mogą położyć nogi na podnóżku, lecz w BMW należy wysunąć podnóżek z siedzenia z przodu. Wszystkie siedzenia mają regulowaną temperaturę oraz funkcję masującą. Każdy pasażer ma przed sobą dotykowy ekran, na którym mogą sprawdzać jak przebiega droga.

Samochód ma również możliwość wyboru jednego z ośmiu zapachów kwiatowych, które odświeżą wnętrze pojazdu. Ten model jest wyposażony również w dodatkowe oświetlenie. Cena samochodu wynosi 448 tys. zł.

#5 Popularny projektant samochodów Henrik Fisker powrócił z nowym, luksusowym autem – Force 1

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wszystkie siedzenia oraz dodatkowe elementy są wykonane ze skóry. W samochodzie znajduje się miejsce na dotykowe ładowanie telefonu, a nawet przestrzeń na butelki szampana!

Środek auta jest zaprojektowany w taki sposób, że znajdzie się nawet specjalnie wyprofilowany schowek na okulary czy długopisy. Cena samochodu wynosi 818 tys. zł.

#4 Bentley Flying Spur to samochód, który w pełni można dostosować do swoich potrzeb

Właściciele takiego pojazdu mogą zażyczyć sobie chłodziarkę pomiędzy siedzeniami, a także specjalne uchwyty na lampki na szampana. Oczywiście każdy, kto może sobie pozwolić na taki samochód, może zadecydować o kolorze wnętrza.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ceny samochodu zaczynają się od 712 tys. zł.

#3 Jak się domyślasz Mercedes-Maybach S-Class Pullman z pewnością ma sporo przestrzeni na nogi

Wewnątrz samochodu znajdują się 4 siedzenia dla pasażera, a pomiędzy nimi znajduje się miejsce na szampana oraz kieliszki. Całość obita jest najwyższej jakości skóra, co sprawia wrażenie jakby podróżowało się limuzyną. Kupując taki model na wyposażeniu otrzymujemy nawet skórzane poduszki!

Wnętrze jest również wyposażone w 300 żarówek LED, które zapewniają oświetlenie akcentujące.Cena tego pojazdu zaczyna się od 567 tys. dolarów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#2 Bentley Bentayga oferuje wiele luksusowych gadżetów m.in. fotele z masażem

Wybierając wersję Mulliner Hamper Set na wyposażeniu otrzymujesz chłodziarkę z szampanem oraz srebrnym zestawem sztućców.

Każdy model wyposażony jest w telewizory dla osób podróżujących na tylnych siedzeniach. Drewniane elementy oraz skórzane wykończenie dodaje jeszcze bardziej luksusowego efektu.

#1 Rolls-Royce nie bez powodu znajduje się na szczycie tego zestawienia. Ten model można zaprojektować całkowicie samodzielnie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dopasowanie kosztuje nawet 30% ceny podstawowej, która zaczyna się od 720 tys. zł. W modelu Serenity fotele wykonane są z jedwabiu, a detale przypominają japoński ogród. Jedwab jest ręcznie tkany i ręcznie farbowany.

Każdy kwiat również był ręcznie malowany na jedwabnym materiale. W sumie, aby wykonać jeden element potrzeba było około 600 godzin.

Które wnętrze auta podoba Ci się najbardziej?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.