×

Pobyt w luksusowym hotelu nie musi być drogi! 14 trików jak zaoszczędzić przy rezerwacji

Każdy z nas potrzebuje czasami wyjazdu na kilkudniowy urlop lub dwóch tygodni wakacji. Czas wolny dobrze jest spędzić w przyjemnych warunkach, jednak ekskluzywne hotele często kosztują krocie. Okazuje się, że rezerwacja drogiego apartamentu, nie musi się wiązać z wydawaniem fortuny! Według łowców okazji oraz podróżników, dzięki tym kilku wskazówkom, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, a przy tym spędzić urlop w pięknej posiadłości.

#1 Poproś o narożny pokój

@stephenleo1982

Takie pokoje są zazwyczaj nieco większe, lecz mają taką samą cenę jak pozostałe.

#2 Zwróć uwagę na hotele biznesowe

pixabay.com

Hotele biznesowe, zwłaszcza te które znajdują się w Europie, mogą zapewnić bardzo dobre oferty. W miesiącach letnich i w weekendy takie hotele nie obsługują osób podróżujących w interesach. Aby pokoje nie stały puste, często oferowane są niższe ceny.

#3 Zapytaj się o pokój pod koniec dnia

Jeśli wybrałeś się na wakacje „w ciemno” i chcesz zarezerwować pokój w eleganckim hotelu, warto zapytać się o wolny pokój w późnych godzinach popołudniowych. Z racji tego, że w ciągu dnia może być dużo nowych zameldowań, pracownicy mogą oferować apartamenty w wyższych cenach. Wieczorami zazwyczaj zostaje mniej pokoi, lecz mogą one być w lepszej cenie.

#4 Rezerwuj pokój razem z przelotem

@nilsnedel

Rezerwacja lotu oraz hotelu czasami może prowadzić do zaoszczędzenia dużej kwoty. Ludzie rzadko decydują się na taki ruch, bojąc się że wyniesie ich to zdecydowanie więcej, dlatego też strony oferujące rezerwacje pokoju i przelotu, zazwyczaj oferują niższe kwoty.

#5 Zapisz się do klubu lojalnościowego

Porównywarki i wyszukiwarki hoteli w swojej ofercie zachęcają swoich użytkowników do zapisania się do klubów lojalnościowych. Dzięki temu często dostaniesz wiadomości z dedykowanymi ofertami oraz rabaty na wiele apartamentów. Jeśli często wyjeżdżasz i zazwyczaj korzystasz z sieci tych samych hoteli, możesz ubiegać się o kartę stałego klienta, która umożliwia Ci otrzymanie większego apartamentu, pokoju z lepszym widokiem lub korzystania z atrakcji hotelowych.

#6 Zapisz się do newslettera

@linkedinsalesnavigator

Korzystając z wyszukiwarek hoteli warto zapisać się do newslettera, dzięki czemu otrzymasz powiadomienia o najlepszych ofertach. Jeśli często podróżujesz do tego samego miasta i wyszukujesz noclegów w tej samej okolicy, algorytm strony zacznie analizować Twoje działania w sieci i po pewnym czasie zacznie dopasowywać oferty specjalnie pod Twoje potrzeby.

#7 Zainstaluj aplikacje

@aidanmh

Często wyszukiwarki hoteli lub grupony mają lepsze oferty i oferują lepsze zniżki dla osób, które korzystają z aplikacji na telefonie.

#8 Rób rezerwację w nowo otwartych hotelach

Czasami może to prowadzić do znalezienia pokoju w niższej cenie. Dzieje się tak ponieważ, nowe hotele starają poszerzać swoje działania i uzyskać informacje czy podczas pobytu w danym miejscu, wszystko przebiegło pomyślnie. W końcu opinie klientów są najważniejsze.

#9 Korzystaj z kodów rabatowych

Pewnie nie jest to pierwsza rzecz, o której myślisz podczas wyszukiwania noclegu, jednak kody rabatowe mogą znacznie obniżyć cenę za wynajmowany pokój. Warto sprawdzić strony z kodami rabatowymi czy w danym terminie nie ma jakiejś dobrej oferty. Czasami na takich stronach możesz znaleźć pokoje, w cenie niższej nawet o 50%.

#10 Wspominaj o wyjątkowych okazjach

@brookelark

Jeśli masz urodziny, rocznicę ślubu, wybierasz się na miesiąc miodowy lub jesteś pierwszy raz w danym hotelu, to warto o tym wspomnieć. Czasami może się okazać, że menadżer hotelu zaoferuje Ci dodatkowe bezpłatne atrakcje lub lepszy pokój. Pamiętaj jednak, że nie warto być natarczywy, jeśli masz wspomnieć o wyjątkowej okazji, zrób to delikatnie.

#11 Zdobywaj punkty

pixabay.com

Hotele często współpracują z różnymi firmami np. z Uber’em, co umożliwia gościom zdobywanie punktów. Korzystając z przejazdu Uber’em możesz otrzymać punkty, które następnie zamienisz na zniżki lub dodatkowe atrakcje w wybranych hotelach.

#12 Polecaj hotele znajomym

pixabay.com

Niektóre hotele oferują punkty za polecenie danego miejsca, znajomym. W takich przypadkach zarówno Ty jak i Twój znajomy otrzymacie ciekawe oferty i zniżki.

#13 Sprawdź co oferują Ci karty kredytowe

pixabay.com

Niektóre karty kredytowe dają możliwość zwrotu gotówki lub zbieranie punktów bonusowych za ilość przejechanych kilometrów lub doby spędzone w danej sieci hoteli. Warto sprawdzić, czy Twoja karta nie przewiduje żadnych nagród.

#14 Zgłaszaj nieudogodnienia

Jeśli podczas pobytu w hotelu coś przebiegało niepomyślnie np. sąsiedzi byli zbyt głośno lub w pokoju jest coś uszkodzone, obsługa nie tylko będzie chciała jak najszybciej poprawić nieudogodnienie, ale również będzie chciała je wynagrodzić. Dlatego też zgłoszenie problemu pracownikowi hotelu może przyczynić się do otrzymania zniżki lub zaproszenia do hotelowej restauracji.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować