×

6 zaskakujących wyjaśnień popularnych sztuczek. Jak mogliśmy to przeoczyć?!

Na pewno wiele razy zastanawiałeś się nad tym, o co w tym wszystkim chodzi. Wiedziałeś dobrze, że to musi być zrobione sposobem, a nie ma związku z żadną magią i czarami. I choć próbowałeś, to nigdy nie potrafiłeś znaleźć odpowiedzi. Nic straconego! Dziś Ci wszystko pokażemy 😉

Sekret 1. Przepiłowanie ciało na pół

Wszyscy widzieliśmy tę sztuczkę, i zwykle oglądamy ją z wypiekami na twarzy. Magik bierze w ręce ostrą piłę i zaczyna działać. Cóż… Nie ma w tym niczego, co mogłoby zagrażać życiu asystentki. W środku po prostu znajdują się dwie kobiety.

Sekret 2. Rozdarty banknot

Jakiś czas temu, ludzie zastanawiali się, jak David Copperfield wykonuje sztuczkę z banknotem, przez który przechodzi ołówek, ale nie uszkadza papieru. Sekret tkwi we wnętrzu ołówka – jest on bowiem przecięty na pół i połączony silnymi magnesami. Dzięki temu banknot swobodnie może przejść przez dwie połówki bez rozdzierania. Proste, prawda?

Sekret 3: Lewitacja

Na pewno niejednokrotnie widzieliście takich 'magików’ na rynku w Krakowie czy Wrocławiu. Cały trik polega na ukrytej konstrukcji. My mamy wrażenie, że osoba lewituje, a prawda jest taka, że w ukrytej lasce i dużej ilości materiału, schowane są pręty i deska, na której siedzi.

Sekret 4: Znikający kubek

Na stole jest szklanka wody, którą magik przykrywa obrusem. Gdy po chwili podnosi materiał, szklanki nie ma. Jak to się dzieje? Po pierwsze w obrusie jest pręt, który tworzy złudzenie, że coś pod nim jest. Po drugie, szklanka w umiejętny sposób zostaje przesunięta do otworu w stole.

Sekret 5: Ludzki „zygzak”

Sukces tego triku w dużej mierze zależy od umiejętności i rozciągnięcia asystentki magika. Jej główny zadaniem jest utrzymanie w odpowiedniej pozycji ciała – tak, aby wyglądało, że kobieta stoi prosto, a w rzeczywistości jest zgięta w nienaturalny sposób.

Sekret 6: Michael Jackson i jego zdolności

Oczywiście to także robienie nas w balona, bo chyba nikt nie myślał, że komukolwiek uda się coś takiego o własnych siłach?! Ta figura wygląda niesamowicie, ale musicie mieć świadomość tego, że jej sekretem są specjalnie zaprojektowane buty i wystający z podłogi element, o który Michael zaczepiał obuwie. Dzięki temu zginał kostki pod katem 45 stopni. Wyglądało to tak, jakby robił niemożliwy dla normalnego człowieka manewr.

Może Cię zainteresować

zamknij