×

Cała prawda o 9 najbardziej widowiskowych sztuczkach. Niemożliwe, że daliśmy się nabrać!

Czy wiedziałaś, że tylko 1 na 25 000 osób wie jak przedstawić magiczne sztuczki? Nic dziwnego, że nie każdy może zostać prawdziwym iluzjonistą, w końcu niektóre triki są tak przemyślane, że trudno pomyśleć, że jest to oszustwo, a nie prawdziwa magia.

Oto 9 sekretów iluzjonistów, które w końcu zostały zdradzone!

#1 Iluzja karty

W tej sztuczce magik prosi widza, aby losowo wybrał jedną kartę, a następnie odwrócił ją i nie pokazywał jej iluzjoniście. Później magik wykonuje kilka ruchów, podrzuca karty, a ta wybrana przez widza ląduje na stole. Jak to możliwe? Przed włożeniem karty do talii, magik przykleja do niej specjalny mechanizm – niewielki element, który sprawia, że karta przyczepi się do biurka.

#2 Iluzja gołębia

W 8 sezonie „Britain’s Got Talent” Kanadyjczyk Darcy Oake, zszokował publiczność kilkoma magicznymi sztuczkami z udziałem gołębi. W jednej ze sztuczek ptaki pojawiały się za każdym razem, gdy 26-latek podpalił pióro. Jak on to zrobił? Pióro, które pokazywał iluzjonista to tak naprawdę kawałek specjalnego papieru, które powoduje rozbłysk po podpaleniu. Taki materiał jest bardzo popularny wśród magików na całym świecie. W ten sposób Darcy skupił uwagę widzów na błysku, jednocześnie sięgając do sekretnej kieszeni w rękawie, gdzie znajdował się ptak.

#3 Iluzja telefonu w butelce

Popularny uliczny trik, w którym magik trzyma plastikową butelkę lub pojemnik w swoich rękach i prezentuje wszystkim, że jest to zwykły, niczym nie wyróżniający się przedmiot. Następnie iluzjonista prosi kogoś o pożyczenie telefonu, który po kilku chwilach ląduje na dnie butelki. Okazuje się, że tę sztuczkę można wykonać na kilka sposobów, jednym z nich jest noszenie stalowej obrączki na palcu i po prostu, przecięcie butelki. Pierścień ma ostrze, którym po pokazaniu pojemnika, iluzjonista przecina butelkę.

#4 Iluzja puszki na karcie

Iluzjonista bierze kartę i w magiczny sposób umieszcza na niej pełną puszkę. Może wydawać się to niemożliwe, ale jest to jeden z najprostszych magicznych trików. Jeśli tylko popatrzysz z innej perspektywy, zobaczysz że karta ma kształt litery T. W ten sposób puszka zyskuje dodatkowe oparcie i utrzymuje się na kartoniku.

#5 Iluzja przekręconego telefonu

Znany magik o pseudonimie Dynamo, wykonywał taką sztuczkę na ulicach, gdzie zadziwiał setki przechodniów. Magik pożyczał telefon od jednego z przechodniów i obracał go w połowie po czym odchodził bez słowa. Jak to jest możliwe?! Okazuje się, że ten trik jest banalnie prosty. Iluzjonista przygotowuje specjalną naklejkę i bardzo szybko przykleja ją po jednej stronie telefonu. Kiedy Dynamo pokazuje iPhone’a publiczności, pokazuje go od tyłu, w tym czasie trzyma w rękach naklejkę i podczas obracania urządzeniem, przykleja ją na ekran.

#6 Iluzja przemiany wody w lód w przeciągu sekundy

Sztuczka polega na tym, że iluzjonista wlewa trochę płynu do kubka, a po chwili zmienia go w bryłę lodu. Cały trik opiera się na kubku który, zawiera już kawałek lodu, a także gąbkę w tym samym kolorze co kubek. Gąbka jest przymocowana do dna i pochłania wodę. Więc kiedy iluzjonista odwraca filiżankę do góry nogami, lód wypada na jego rękę, a woda pozostaje w gąbce.

#7 Iluzja Jamie’go Raven’a

Kolejnym utalentowanym magikiem z programu „Britain’s Got Talent” jest Jamie Raven, który w finałowym odcinku zaskoczył wszystkich trikiem z notatką w cytrynie. Magik poprosił jedną osobę z jury o podpisanie karteczki, a następnie wyciągnął z worka cytrynę. Po przekrojeniu jej w środku znajdował się liścik. Kiedy magik zawijał karteczkę, ukrył liścik w dłoni. Kiedy włożył rękę do worka, wysuną kartkę i włożył do cytryny, która z jednej strony miała wydrążony otwór.

#8 Przechodzenie przez ścianę

Na scenie jest ściana, która wygląda i jest bardzo realistyczna. Mag zbliża się do ściany z jednej strony, a asystenci ukrywają go specjalnymi ekranami na kółkach. Dokładnie taką samą konstrukcję umieszcza się po drugiej stronie ściany. Kilka sekund później mag pojawia się po przeciwnej stronie ściany. Ta sztuczka jest niczym magia z Hogwarts’u ale również jest banalnie prosta. Pod podłogą znajduje się specjalny tunel, przez który przechodzi mag. W ten sposób w kilka chwil znajduje się po drugiej stronie muru.

#9 Iluzja David’a Copperfield’a

Ten najbardziej znany magik bardzo chętnie wykonywał swoją ulubioną sztuczkę, która polegała na przecięciu samego siebie gigantycznym nożem. Okazuje się, że skrzynia była tak naprawdę dwoma pojemnikami – do jednej wchodzi magik, a w drugiej znajduje się asystent. Sekret tej sztuczki znajduje się w stole poniżej i w niewielkiej szczelinie pomiędzy stolikami, przez które łatwo może przejść ostrze. Nogi Copperfielda zostały schowane w jednej części, a górna część asystenta była ukryta poniżej, tak aby widać było tylko nogi.

Jeśli chcesz poznać sekrety innych sztuczek magicznych koniecznie przeczytaj nasz wcześniejszy artykuł!

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

20 zdjęć, które zabawią się ze wzrokiem każdego, kto im się dokładnie nie przyjrzy

Denis Cherim to fotograf, który lubi się bawić ludzkimi oczami. Fotografuje zwykłe rzeczy w sposób, który sprawia, że nasze zwoje mózgowe wariują i podpowiadają nam rzeczy, których na zdjęciu nie ma. Oto kolekcja jego najciekawszych prac. #1 Jasna i ciemna strona mocy #2 Podtrzyma? #3 Kiedy wkładasz serce we wszystko #4 Nie ten cień #5 […]

Włoski artysta zamienił swoją głowę w żywe płótno. 23 oszałamiające makijaże w wersji 3D

Luca Luce to włoski artysta, który za pomocą kosmetyków, znanych każdej dziewczynie, wyczarowuje na swojej głowie niesamowite iluzje. Skóra stała się dla niego płótnem. Zobacz oszałamiające makijaże w wersji 3D. Oto kolekcja najbardziej zaskakujących dzieł włoskiego makijażysty. #1 Cała magia kolorów   Wyświetl ten post na Instagramie.   Post udostępniony przez LUCA LUCE (@lucaluceart) #2 […]

17 zwodniczych ujęć, które sprawią, że poczujesz się wystrychnięty na dudka

Nasz mózg bywa czasami niezłym psotnikiem i sprawia, że widzimy rzeczy trochę inaczej niż mają się one w rzeczywistości. Łatwo w takich wypadkach o śmieszne sytuacje, w których potrzeba dłuższej chwili, aby stwierdzić na co tak naprawdę patrzymy. Oto garść „oszukańczych” fotek. #1 Nie wyładniała na wakacjach #2 Czy ono lewituje? #3 Świetne nogi! 😉 […]

20 zdjęć zwierzaków, które przerażą każdego, kto nie przyjrzy się dobrze

Szybki rzut oka na poniższe foty może spowodować, że dostaniesz ataku paniki. Dopiero po chwili jest się w stanie dojrzeć na nich słodkie psiaki i inne czworonogi. Gotowy na wyzwanie? Oto garść zdjęć, które płatają psikusa oczom. #1 Dzieło Lucyfera? Nieee, przyjrzyj się dokładnie 😉 #2 Antyczny egipski bóg… Tak wygląda ślepy kot Sfinks #3 […]

Strach ma wielkie oczy! 20 rzeczy, które mogą przestraszyć nie na żarty

Z jakiegoś powodu część z nas bardzo lubi się bać, niezależnie od tego, czy mamy rzeczywiste powody do strachu, czy też wywołało go tylko złudzenie optyczne. Dziwny z nas gatunek, oj dziwny… Oto kolekcja rzeczy, po obejrzeniu których być może ktoś nie będzie mógł zasnąć w nocy #1 Dzieło przyrody czy czarownic? #2 To tylko […]

25 przykładów niewiarygodnych iluzji optycznych, przez które zaczniesz wątpić we własne zmysły

Iluzja optyczna to fascynujące zjawisko. Światłocień, kontrast, kąt patrzenia czy specyficzne dobranie kolorów są w stanie skutecznie oszukać nasz mózg. Narząd błędnie interpretuje obraz czy zdjęcie, na które patrzymy i wydaje nam się, że dostrzegamy jakieś nadprzyrodzone zjawiska czy zupełnie fantastyczne obiekty. 😉 1. Chyba wjeżdżają na bardzo stromą górkę 2. Kocia bogini 3. Nie […]