×
Wirtualna Polska

10 błędów popełnianych przez kobiety podczas stylizacji brwi. Niewiele potrzeba, aby przesadzić

Błędy w stylizacji brwi popełniamy wszystkie bardzo regularnie i jest to jak najbardziej normalne. Same brwi potrafią budzić w nas dużo emocji, bo jest to ten element twarzy, który możemy zupełnie zmienić, jeśli coś nam nie odpowiada. Jesteśmy paniami kształtu, grubości, długości i koloru.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Chociaż większość z nas stara się opanować sztukę utrzymywania pięknych brwi, często kończy się to jednak bałaganem.

Czego zatem unikać? Same zobaczcie!

1. Zbyt idealne brwi, które rzucają się w oczy na samym początku

<a href=@google">

@google

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Niestety, wszystko co narysowane i poprawione będzie rzucać się w oczy jako makijaż. Brwi o zbyt idealnych i ostrych krawędziach, odczytujemy jako obcy element, i możemy stać się obiektem drwin. Nie przesadzajmy z grubością i intensywnością.

2. Zbyt cienkie brwi o takiej samej grubości na całym odcinku łuku

<a href=@google">

@google

Zbyt cienkie brwi nigdy nie wyglądają dobrze. Oczywiście, niektórym dziewczynom pasuje trochę cieńszy łuk, ale zbyt mocne wyskubanie włosków może sprawić, że będziemy wyglądać groteskowo. Głównie dlatego, że zwykle kończy się to jedną grubością łuku na całej długości. Brwi powinny być delikatnie grubsze na początku i powoli zwężać się ku końcowi.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

3. Dopasowanie kolorów brwi do koloru włosów

Jeśli jesteś brunetką, masz ciemne włoski i nie chcesz przesadzić, poszukaj cienia jaśniejszego o 2-3 tony od naturalnego koloru włosów.

Jeśli jesteś blondynką a Twoje włoski są niemal niewidoczne, użyj jasnego cienia o odcieniu zbliżonym do ciemnych włosów ukrytych przy linii czoła.

Utrzymuj kolor subtelny i nigdy nie wybieraj tego samego koloru brwi co kolor włosów. Np. jeśli masz czerwone lub zielone włosy nigdy nie rób brwi w tym kolorze.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

4. Zbyt ciemny i ostry początek, brak przejścia, zbyt delikatna końcówka

<a href=@google">

@google

Łatwo jest umieścić ich ciężar na samym początku. Cieniowanie tego miejsca oraz zbyt wyraźne odcinanie go to jeden z powszechnych błędów. Jeśli Wasze brwi same naturalnie zaczynają się w sposób delikatny, nie ma potrzeby układania ich boków w kąty proste. O ile dolna krawędź może być ostrzejsza, górna powinna być lekko rozmyta. Więcej pracy wymaga raczej końcówka brwi, bo tam włosków mamy najmniej, często są cieńsze, wywijają się i są rzadkie.

5. Nadmierna regulacja

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zdarza się, że wiele Pań usuwa sobie włoski z górnej części brwi, co jest dużym błędem. Doprowadza to do załamania naturalnego łuku, przez co łatwo zgubimy lub zmienimy kształt naszych brwi i ciężko będzie później odbudować je tak, jak należy.

6. Brwi zbyt krótkie lub zbyt długie

Nie pozwól, aby Twoja brew była zbyt długa lub zbyt krótka. Aby znaleźć miejsce zakończenia brwi, przyłóż pędzel od kącika nosa do zewnętrznego kącika oka. Zakończenie brwi będzie w miejscu zetknięcia się brwi i pędzla.

7. Monobrew

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=@google">

@google

Aby brwi wyglądały schludnie pamiętaj o ich dokładnej regulacji. Należy wyrywać sobie włoski między barwimy, tak aby nie powstała nam monobrew, i przy mocniejszym makijażu wyglądało to bardzo naturalnie. Zbyt duże owłosienie między brwiami wcale nie wygląda atrakcyjnie.

8. Brak regulacji z przodu, brwi o wiele grubsze na tym odcinku

@google

@google

Często zdarza się, że z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu zaczynamy regulować brwi dopiero po pierwszym centymetrze. Chyba boimy się wyrywania włosków zbyt blisko początku brwi, dając upust naszym zamiarom na środku łuku.
Ponieważ jesteśmy konsekwentne w naszych działaniach, podkreślamy brwi wzmacniając nasz błąd. Tak naprawdę dół łuku powinien przebiegać regularnie, a opadanie w kierunku początku brwi nie może oznaczać tak ostrego spadku.

9. Brwi „plemniczki”

<a href=@google">

@google

Do każdej Pani pasuje inny kształt brwi. Mogą być dłuższe, węższe, grubsze. Jednak NIGDY nie zaczynajmy ich kształtem tzn. plemnika. Mocno zaokrąglone przody, zbyt wysoko uciekające w górę mogą sprawić, że będziecie wyglądały bardzo śmiesznie, a jednocześnie bardzo brzydko.

10. Dopasowanie brwi do makijażu

<a href=@google">

@google

Pamiętajcie, aby dostosowywać intensywność koloru brwi do makijażu. Jeśli ma to być dzienny, lekki, subtelny to brwi również muszą być lekko podkreślone. Jeśli ma to być makijaż mocny, wieczorowy wtedy brwi lepiej jest mocniej zaznaczyć, tak aby pasowały do reszty makijażu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować