×

7 tajników makijażu, które sprawiają, że nasza twarz przez cały dzień wygląda nieskazitelnie

Nie musisz być profesjonalną makijażystką, aby makijaż zrobiony przez Ciebie wyglądał wyjątkowo dobrze. Wystarczy skorzystać z kilku cennych porad, które pomogą podkreślić Twoje naturalne piękno i ukryć pewne wady.

Oto lista cennych wskazówek, które pomogą Ci wyglądać bardzo dobrze każdego dnia. Stosuj się do nich, a zadowolenie masz jak w banku!

1. Konturowanie twarzy

© pinterest

Świetny makijaż należy zacząć od stworzenia solidnych fundamentów. Każda doświadczona wizażystka powie, że sposób konturowania zależy od kształtu twarzy. Jest jednak jedna wspólna zasada, której należy przestrzegać: stosujemy ciemne kontury na miejsca, które chcemy ukryć lub cofnąć, a podkreślamy te, które chcemy uwypuklić i wyróżnić.

2. Konturowanie nosa

© instagram

Aby Twój nos wyglądał ładnie i zgrabnie, wcale nie musisz poddawać go operacji plastycznej. Zastosuj ciemniejszy korektor wzdłuż jego boków, a na czubku nosa rozprowadź rozświetlacz.

3. Łatwy sposób na podkreślenie brwi

Szerokość brwi powinna być równa szerokości górnej wargi. Pamiętaj, że duże oczy wymagają grubszych brwi. Unikaj grubych brwi, jeśli masz małe oczy, w przeciwnym razie będą wydawać się jeszcze mniejsze.

Rozważ również odległość pomiędzy brwiami, a oczami. Jeśli Twoje brwi znajdują się wysoko, cięższe brwi mogą zapewnić bardziej wyważony wygląd. Jeśli z kolei masz brwi, które znajdują się blisko oczu, powinnaś zapewnić im cieńszy wygląd.

4. Stosowanie eyelinera

© stylesglamour.com

Narysuj jedną prostą kreskę wzdłuż oka tuż nad nim. Jeśli Ci to nie wychodzi, spróbuj porobić zwykłe kropki, a następnie połącz je za pomocą krótkich pociągnięć.

5. Wykorzystanie taśmy

Świetna opcja dla leniwych pań: weź kawałek taśmy, przyklej ją tak, jak na powyższym zdjęciu, a malowanie stanie się łatwiejsze.

6. Szczotkowanie rzęs

© pinterest

Weź nową szczoteczkę i przeciągnij jej włosiem po całej długości rzęs. Szczoteczka zbierze w ten sposób nadmiar tuszu do rzęs, dzięki czemu efekt będzie znacznie lepszy!

7. Pełne usta

Aby usta wydawały się pełniejsze, zastosuj lekki korektor wokół i wewnątrz warg, a następnie nanieś na nie szminkę.

Może Cię zainteresować