×
Wirtualna Polska

Projektant zdradza 11 sposobów, które sprawią, że mała kuchnia pomieści więcej

Mnóstwo mieszkań ma naprawdę małe kuchnie, w których ciężko zmieścić wszystkie garnki i potrzebne kuchenne gadżety. Ale nie można się tym przejmować – trzeba działać! Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zorganizować małą przestrzeń i zaprojektować kuchnię tak aby zmieścić w niej jak najwięcej rzeczy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Wykorzystanie wewnętrznej strony szafek

Taki uchwyt pozwoli Ci zyskać dodatkową przestrzeń poprzez schowanie desek do krojenia. Wystarczą samoprzylepne haczyki oraz metalowy kosz.

#2 Płyta perforowana

Płyta perforowana to świetny sposób, aby uporządkować wszystkie potrzebne przybory kuchenne i sprawić, że zawsze będą pod ręką, bez konieczności wywracania szuflad do góry nogami.

#3 Metamorfoza szuflad i półek

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Szafki kuchenne nie zawsze są tak użyteczne, jakbyśmy tego chcieli. Dlatego projektanci oferują specjalnie zaprojektowane szuflady i meble, które można przekształcić. Ponieważ każdy nawet najmniejszy centymetr liczy się gdy kuchnia jest naprawdę nieduża!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Wieszanie haczyków i regałow

Możesz zawiesić naczynia na wieszakach i położyć ozdoby na półkach, dzięki czemu zyskasz więcej przestrzeni w szafkach i komodach i wypełnisz górną przestrzeń ścian.

#5 Usuń drzwi

Usuwając całkowicie drzwi otworzysz kuchnię na resztę mieszkania, przez co optycznie poszerzysz to pomieszczenie. Jeśli boisz się że kuchenne zapachy będą przenosić się do innych pomieszczeń pozamykaj drzwi do innych pokoi oraz korzystaj z dobrego systemu wentylacji.

#6 Ściany w jednym kolorze

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli zrezygnujesz ze wzorzystych fasad i kolorowych tapet oraz zdobień na ścianach, możesz mieć wrażenie że kuchnia od razu zrobiła się większa. Jednokolorowe, matowe drzwi szafek będą świetnie się nadawać do każdej małej kuchni. Warto też unikać ozdobnych gałek i klamek.

#7 Oświetlenie

Wiszące żarówki i oświetlenie podtynkowe to najlepsze z możliwych opcji, które sprawdzą się w małej kuchennej przestrzeni.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#8 Wiszące szafki

Dzięki takim szafkom zyskujesz wolną przestrzeń na blat. Ważne żeby wybrać odpowiedni kolor szafek – najlepiej postawić na matowe białe drzwi lub te wykonane z transparentnego szkła.

#9 Kuchenka na dwa palniki

<a href=inmyroom.com">

inmyroom.com

Jeśli nie masz dużej rodziny i nie gotujesz kilku rzeczy na raz, nie potrzebujesz kuchenki na 4 palniki, dzięki czemu zaoszczędzisz przestrzeń.

#10 Rolety okienne

Rolety zamiast zasłon? Tak! Więcej światła spowoduje, że kuchnia będzie jaśniejsza, a to sprawi że od razu wyda się większa.

#11 Odpowiednie dekoracje

Nawet jeśli nie masz zbyt dużo wolnego miejsca, nie rezygnuj z dekoracji. Tablice i jasne akcesoria są teraz bardzo popularne, a dodatkowo sprawią, że Twoja kuchnia będzie wyglądała przytulniej.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować