×

Malujesz paznokcie przed pójściem spać? Oto sposób jak sprawić by lakier szybko wysechł

W ciągu dnia mam mało czasu, aby pomalować swoje paznokcie, wiec często zabierałam się za to wieczorami. Niestety malowanie ich przed scem to dość kiepski pomysł… Odżywka, dwie warstwy lakieru, a na koniec jeszcze nabłyszczacz sprawiały, że paznokcie schły godzinami, a na drugi dzień i tak budziłam się z odciśniętą pościelą na paznokciach… Na szczęście spróbowałam kilka metod, które pomagają przyspieszyć wysychanie lakieru!

#1 Kąpiel w lodzie

Zanim zaczniesz malować paznokcie, włóż dłonie do miski z 3-6 kawałkami lodu. Pomaluj paznokcie i susz je w powietrzu przez minutę, a następnie zanurz końćówki palców w zimnej wodzie na maksymalnie trzy minuty.

#2 Oliwa z oliwek

Wlej trochę oliwy lub oleju słonecznikowego do małej miski i umieść w niej paznokcie przez około pięć minut. Następnie połóż dłonie na płaskiej powierzchni i wytrzyj je do sucha. Przez około gidznę przed malowaniem pozostaw je bez mycia, a następnie wyszoruj ręce z pozostałości oleju.

#3 Bieżąca woda

Odkręć kran i przez około 60 sekund trzymaj palce pod bieżącą wodą. Uważaj tylko aby przed zamoczeniem ich pod wodą niczego się nie dotknąć oraz aby strumień wody nie był zbyt mocny.

#4 Zamrożenie

Możesz też spróbować potrzymać ręce w zamrażalniku lub wyciągnąć kilka kostek lodu, wsadzić je do miski i trzymać nad nią pomalowane paznokcie.

Oprócz tych sztuczek, możesz także zainwestować w butelkę środku, który przyspiesza wysychanie lakieru. Kosztuje kilkadziesiąt złotych i znajdziesz go w wielu sklepach kosmetycznych, a dzięki niemu lakier wyschnie w mniej niż 5 minut.

A ty jakie masz sztuczki aby szybko wysuszyć paznokcie?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować