×

Pomysł tej kobiety na pomalowanie ścian jest szalony. Ale patrząc na efekt końcowy warto spróbować!

Aby zmienić nasze mieszkanie i nadać mu charakteru, niekoniecznie musimy korzystać z drogich usług. Takie same rezultaty można osiągnąć, gdy samemu chwycimy za pędzle i zaczniemy malować ściany! Często wystarczy mieć kilka asów w rękawie, aby nasz dom wyróżniał się na tle innych. Oto 7 zupełnie nietypowych technik, które powinieneś poznać:

1. Wałek z wzorem.

Ten, kto chce mieć na ścianie piękny i symetryczny wzór, powinien skorzystać z tej porady. Wałek składa się z dwóch części, z którego bardzo prosto się korzysta. Trzeba tylko ostrożnie aplikować farbę, aby nie zabrudzić podłogi. Ta technika nie wymaga nawet zdolności manualnych.

Możliwości są nieograniczone! Nie tylko możesz malować ściany, ale także meble.

1
1a
1b
1c
1d

2. Technika gąbki.

Za pomocą zwyczajnej gąbki możesz stworzyć wyjątkowe wzory. Przed nałożeniem wypróbuj w niewidocznym miejscu, jak Twoja ściana będzie wyglądać z tego typu ozdobą.

Aby osiągnąć pewną trójwymiarowość, można pracować w kilku kolorach. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

2
2a

Kontrasty wyglądają bardzo ciekawie.

2b
2c

3. Malowanie za pomocą ręczniczków.

Pomalowaną wybranym kolorem ścianę możesz urozmaicić za pomocą wilgotnej szmatki. Delikatnie *według uznania* twórz strukturę. Co jakiś czas wyciśnij z ręczniczka wodę i farbę.

3

4. Zwijanie.

Gdy będziesz toczyć/zwijać ściereczkę na ścianie od góry do dołu, powstanie mniej szczegółowy wzór niż w punkcie powyżej.

4

5. Przeciąganie.

Za pomocą szerokiego pędzla lub szczotki można stworzyć wyrafinowany efekt w linii poziomej lub pionowej. Jedyny warunek: szczotka powinna mieć długie włosie. Wystarczy pomalować ścianę i gdy jest jeszcze mokra, wkroczyć z pędzlem/szczotką. To wystarczy, aby stworzyć bardzo elegancki efekt.

5

Można także użyć miotły.

5a
5b
5c
5d

6. Wygląd drewna.

Dzięki specjalnie zaprojektowanemu urządzeniu można również uzyskać efekt struktury drewna na ścianie. Pomaluj ścianę wybranym kolorem, który będzie tłem i pozostaw do wyschnięcia na noc. Następnego dnia rano za pomocą naszego urządzenia zajmij się ścianami. Produkt nadaje się także do mebli.

6
6a

7. Szablony do malowania ścian.

Za pomocą szablonów można ozdobić ściany, meble czy też pudełka. Samo wykonanie jest bardzo proste. Szablon przymocowujesz do ściany, a jego wnętrze malujesz na wybrany kolor.

7
7a
7b

Niektóre z nich wykorzystywane są jako forma i malowane są jedynie zewnętrzne krawędzie.

7c
7d
7e

Gdy szablon już zostanie ściągnięty, niedociągnięcia możesz poprawić za pomocą pędzelków.

7f
7g
7h

Można także skorzystać z taśmy, która będzie wydzielała wzór.

7i
7j

Wszystko zależy od tego, jaki mamy pomysł na swoje wnętrze!

7k
7l

Może Cię zainteresować

zamknij