PoradyJest jeden sprawdzony sposób na złodziei wiosennych kwiatów na cmentarzu

Jest jeden sprawdzony sposób na złodziei wiosennych kwiatów na cmentarzu

Jak zabezpieczyć kwiaty na cmentarzu przed kradzieżą fot. getty images
Jak zabezpieczyć kwiaty na cmentarzu przed kradzieżą fot. getty images
20.03.2023 10:11

Przekonaj się, jak zabezpieczyć kwiaty na cmentarzu przed kradzieżą. Dzięki prostemu trikowi sprawisz, że żaden złodziej nie pokusi się o Twoje donice.

Jak się okazuje, złodzieje grasują na cmentarzach nie tylko jesienią, kiedy przypada 1 listopada. Oni potrafią kraść znicze czy wiązanki nawet cały rok. Uaktywniają się wiosną. Wówczas dużo osób sprząta nagrobki po zimie i często ozdabia je wiosennymi kwiatami. A one stają się łatwym łupem dla rabusiów.

Jak zabezpieczyć kwiaty przed kradzieżą?

Najpierw kup marker. Następnie udaj się na cmentarz i podpisz nim wszystkie donice z kwiatami, jakie akurat ustawiłeś na nagrobkach. Możesz napisać swoje imię oraz nazwisko, inicjały zmarłej osoby bądź cokolwiek sobie tylko wymyślisz. Dzięki takiemu patentowi jest duże prawdopodobieństwo, że złodziej nie pokusi się o Twoje kompozycje kwiatowe. Wszystko dlatego, iż oznaczone donice będzie mu dużo trudniej sprzedać, a usuwanie śladów markera zajmuje czas. Dodatkowo nie zawsze można to łatwo zrobić.

Obraz

Jakimi kwiatami ozdobić mogiły wczesną wiosną?

Jeżeli regularnie zmieniasz rośliny na mogiłach, to wiosną będziesz miał spore pole do popisu. Wówczas warto postawić na sezonowe kwiaty. Idealnie sprawdzą się te, które możesz posadzić w doniczkach. Wczesną wiosną postaw na:

  • bratki,
  • ciemierniki,
  • prymulki,
  • pierwiosnki,
  • zawilce,
  • floksy,
  • stokrotki,
  • rośliny cebulowe.

Rośliny na cmentarz idealne do wsadzenia do ziemi

Jeżeli mogiły dekorujesz roślinami wsadzanymi wprost do ziemi, to warto kierować się uwarunkowaniami atmosferycznymi.

jak zabezpieczyć kwiaty na cmentarzu przed kradzieżą, fot. Pixabay
jak zabezpieczyć kwiaty na cmentarzu przed kradzieżą, fot. Pixabay

Jeśli mogiły stale pozostają w cieniu, to postaw na konwalie, bergenię, funkie ogrodowe, bluszcz lub krzewinki: barwinek oraz runianka. Tymczasem w miejscach nasłonecznionych dobrze sprawdzą się rozchodniki, rojniki, jałowce. Z roślin sezonowych, kiedy będzie już ciepło, możesz pokusić się o pelargonię rabatową (odporna na suszę), begonie stale kwitnące (wolę stanowiska lekko zacienione), smagliczkę nadmorską, a także polegnatkę rozesłaną.

Klasyczne ozdoby mogił

Jeżeli nie wiesz, jakie kwiaty wybrać w ramach ozdoby, to postaw na klasykę. Chryzantemy, a także astry jesienne ozdobią mogiły na 1 listopada. Możesz również sięgnąć po wrzosy czy kapustę ozdobną. Ta ostatnio robi się coraz bardziej popularna. I nic dziwnego, gdyż wygląda bardzo oryginalnie.

Jakie wkłady do zniczy palą się najdłużej? Cena nie ma znaczenia, tylko te 2 szczegóły

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także