×

15 trików, które zmienią sposób w jaki wykonujesz i zmywasz manicure

Każda kobieta chce mieć piękne i zadbane paznokcie, jednak o trwały manicure bardzo trudno. Często po pomalowaniu paznokci lakier odpryskuje, skórki zaciągają a paznokcie łamią. Znasz to uczucie, gdy w końcu znalazłaś czas na manicure ale natychmiast po nałożeniu lakieru zachciało Ci się siku? Co robić żeby lakier wysychał szybciej a skórki zawsze były estetyczne? Na te problemy znajdziesz proste rozwiązania! Sprawdź je poniżej!

#1 Trwalszy manicure

youtube.com

Jeśli chcesz cieszyć się ładnym manicurem przez długie dni, przed nałożeniem lakieru nanieś na wacik kosmetyczny ocet lub zmywacz do paznokci. To sprawi, że pozbędziesz się zatłuszczeń z paznokcia i skórek, a nowy lakier będzie lepiej się trzymał.

#2 Własny zmywacz w słoiku

youtube.com

Ten rodzaj zmywaczy może być drogi, ale nie musi! Wystarczy, że sama go stworzysz dzięki małemu słoiczkowi, gąbce i zmywaczowi do paznokci. Zwiń gąbkę i umieść w słoiku, sprawdź w którym miejscu należy przyciąć materiał tak aby mieścił się w naczyniu. Następnie zaznacz dane miejsce i utnij gąbkę. Ponownie ją zroluj i umieść w słoiku, pozostawiając przestrzeń na palca. Zalej gąbkę dużą ilością zmywacza i gotowe!

#3 Syrenie paznokcie

youtube.com

Aby stworzyć manicure przypominający ogon syreny, użyj fragmentu siatki z gąbki do mycia ciała oraz miękkiej gąbeczki np. tej do makijażu. Poczekaj aż jedna warstwa lakieru wyschnie, następnie umieść siatkę na paznokciu i gąbeczką nanieś drugi kolor lakieru. Następnie poczekaj aż paznokcie wyschnął i pozbądź się resztek lakieru ze skórek.

#4 Jak optycznie wydłużyć paznokcie?

youtube.com

Jeśli masz krótkie paznokcie możesz optycznie je wydłużyć. Zdecyduj się na zmianę ich kształtu na kwadratowe lub w migdał, pomaluj wybranym lakierem i gotowe.

#5 Usuwanie lakieru ze skórek

youtube.com

Każdej kobiecie zdarza się wyjechać lakierem poza paznokieć, aby nie zniszczyć manicure’u i zmyć lakier warto użyć płaskiego pędzla do makijażu ust. Zanurz go w zmywaczu do paznokci i przemyj brudne miejsce.

#6 Usuwanie przebarwień

youtube.com

Aby usunąć przebarwienia z paznokci i skórek dookoła użyj soku z połówki cytryny oraz sody oczyszczonej. Wymieszaj składniki w małym naczyniu, następnie nanieś na szczoteczkę do zębów i wyszoruj palce. Pozostaw na kilka minut, a następnie umyj dłonie.

#7 Szybko wysuszysz lakier

youtube.com

Jeśli chcesz przyspieszyć proces wysuszenia paznokci, umieść palce pod zimną wodę lub zanurz je w miednicy z kostkami lodu.

#8 Jak usunąć metaliczny lakier ze skórek?

youtube.com

Jeśli używałaś metalicznego lakieru i po zmyciu rozprzestrzenił się on dookoła paznokcia to możesz się go pozbyć używając taśmy klejącej. Przyklej fragment taśmy na wybrudzone miejsce i szybko oderwij. Powtarzaj czynność kilka razy.

#9 Stwórz własne naklejki na paznokcie

youtube.com

Umieśc cienką warstwę lakieru na woreczek do lodu lub woreczek śniadaniowy. Poczekaj aż całość wyschnie i ściągnij lakier pensetą. Następnie wytnij kształty z lakieru i nanieść na paznokieć. Po przyłożeniu „naklejki” pomaluj paznokieć bezbarwnym lakierem.

#10 Naprawianie rozmytego lakieru

youtube.com

Jeśli rozmył Ci się lakier wystarczy, że delikatnie naniesiesz palcem kropelkę zmywacza do paznokci i opuszkiem palca przejedziesz po zniszczonej powierzchni. Następnie użyj tego samego lakieru i problem naprawiony. W ten sposób nie musisz zmywać całego lakieru z paznokcia!

#11 Bariera ochronna z lateksu

youtube.com

Przed malowaniem paznokci umieść płynną, lateksową farbę do ciała dookoła paznokcia, a następnie zabierz się za stworzenie manicure’u. Nie musisz przejmować się jeśli wyjedziesz za paznokieć, dzięki ochronie z lateksowej farby, gdy lakier wyschnie wystarczy, że pociągniesz za warstwę z farbą. Ochronna warstwa zejdzie niczym maseczka peel off a Ty będziesz cieszyć się z pięknych paznokci. UWAGA trik nie nadaje się dla osób, które mają alergię na lateks!

#12 Naprawianie złamanego paznokcia

Pękł Ci paznokieć i nie chcesz, żeby się złamał? Użyj torebki po herbacie, która będzie jak plasterek dla Twojego paznokcia! Cały trik znajdziesz tutaj.

#13 Manicure ombre

pinterest.com

Użyj przeźroczystej folii biurowej, wykałaczek oraz kawałka gąbki do stworzenia manicure’u ombre. Nanieś dwa lub trzy lakiery na folię, wymieszaj je przy łączeniu wykałaczką, a następnie odciśnij gąbeczką.

#14 Taśma klejąca

Taśma klejąca przyda się nie tylko do usuwania metalicznego lakieru, dzięki niej możesz także zrobić ciekawy manicure!

#15 Usuwanie brokatu

youtube.com

Użyj szorstkiego kawałka materiału np. filcu do usunięcia resztek brokatowego lakieru. Namocz filc w zmywaczu i zmyj lakier. Szorstka tekstura sprawi, że brokat szybciej zniknie.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować