Marzenie każdej dziewczynki, czyli jak zrobić domek dla lalek? - Genialne
×
Wirtualna Polska

Marzenie każdej dziewczynki, czyli jak zrobić domek dla lalek?

Każda dziewczynka uwielbia zabawy lalkami. Nic dziwnego, że rodzice dwoją się o troją, by kupić swoim pociechom najpiękniejsze i najbardziej oryginalne domki dla lalek. Jednak czy rzeczywiście trzeba wydawać na ten cel mnóstwo pieniędzy i spędzać godziny na poszukiwaniach? O wiele lepiej zrobić to samodzielnie!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Domek z kartonu krok po kroku

Aby zrobić domek dla lalek wystarczy kartonowe pudełko, przybory papiernicze i trochę wyobraźni. Domek z kartonu może być dowolnej wielkości w zależności od tego jak duże jest pudełko. Najlepiej sprawdzą się pudełka na wzór tych po butach, gdzie jeden z boków jest całkowicie odsłonięty. Budowę domku rozpoczynamy od wyklejenia wnętrza kartonu miękkim kolorowym papierem. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie papieru scrapbookingowego, który może posiadać różne oryginalne zdobienia. Możemy całe pudełko wykleić jednym dużym kawałkiem lub kilkoma mniejszymi kwadratami bądź prostokątami, z których każdy będzie przeznaczony na inny pokój. Kolejnym krokiem jest odgrodzenie pomieszczeń i pięter przy pomocy prostokątnych kawałków kartonu. By wyglądały one lepiej możemy ozdobić je dekoracyjną taśmą. Przygotowane ściany i podłogi po prostu przyklejamy w wybrane miejsca. Ostatnim etapem jest wykonanie dachu. Robimy go przy użyciu takich kawałków z jakich wykonaliśmy przegrody, możemy je inaczej ozdobić. Na końcu pozostaje jedynie ozdobić powstały domek. Jednak ten proces warto pozostawić posiadaczce, która z pewnością ucieszy się z możliwości własnego wkładu w budowlę dla swoich lalek.

jak zrobić domek dla lalek

Drewniany pałac

Domki dla lalek wykonane z drewna są niezwykle stylowe i efektowne. Możemy zrobić je na wzór tych z kartonu. Wówczas używamy niezbyt grubych drewnianych desek o kształcie prostokątów i łączymy je ze sobą za pomocą wkrętów lub mocnego kleju do drewna. Przed przystąpieniem do składania domku należy oczywiście dokładnie wszystko odmierzyć i przygotować deski. Nie powinny być one szorstkie ani zawierać drzazg, którymi dziecko może się zranić. Dlatego najlepiej zmatowić i polakierować drewno. Domek dla lalek możemy wykonać również ze sklejki. Cały proces wygląda niemal identycznie jak w przypadku drewnianych desek. Sklejka zwykle nie wygląda tak efektownie jak drewno, dlatego warto ją pomalować. Pięknie i stylowo wyglądają białe domki, dlatego przed składaniem można pobielić deski. Drewno daje nam wiele więcej możliwości niż karton, można tworzyć rozmaite kształty i rozmiary domków. Jednak wymaga również poświęcenia większej ilości pracy i czasu. Ale w końcu czego się nie robi dla ukochanej pociechy?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Domki dla lalek wykonać można z różnych materiałów, w zależności od tego ile czasu możemy na to poświęcić i jakie są nasze umiejętności. Po zrobieniu budowli warto ją udekorować i umeblować. Małe mebelki dla lalek to konieczność. Możemy je oczywiście zrobić samodzielnie, jednak ze względu na to, że nie każdy jest w stanie wykonać kilkadziesiąt miniaturowych obiektów w sklepach bez problemu znajdziemy mnóstwo pomniejszonych mebli. Własnoręcznie wykonany domek z pewnością ucieszy każdą dziewczynkę – w końcu nikt nie będzie posiadał takiego samego.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować