×

Prosty sposób na pozbycie się bólu głowy, który został zaczerpnięty z medycyny chińskiej

Masaż relaksacyjny uspokaja i w większości przypadków jest dobry dla naszego zdrowia. Problem polega na tym, że większość tego typu usług wymaga dużo wolnego czasu, pieniędzy i pomocy specjalisty. Na szczęście istnieją proste sposoby na to, aby alternatywnie czerpać korzyści z masażu, który jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie w swoim domu!

Jeśli skupisz się na masowaniu miejsca, znajdującego się między brwiami, poprawisz koncentrację, zmniejszysz napięcie, pozbędziesz się bólu głowy i odprężysz wzrok – zwłaszcza, gdy siedzisz dużo przed komputerem.

Ludzie, wierzący w medycyną chińską, twierdzą dodatkowo, że poprzez stymulację tego punktu na ciele, zwiększasz działanie swojej intuicji. Same korzyści, prawda?

Jak się do tego zabrać?

Wystarczy delikatnie naciskać miejsce między brwiami, a następnie przesuwać palec w górę (około 3 cm) w linii pionowej. Wykonuj to przez około 45 do 60 sekund. Nie trzeba długo czekać na efekty. Eksperci wyjaśniają, że masaż tego miejsca aktywuje obszar mózgu, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia napięcia nerwowego. To także poprawia wygląd skóry.

punkt

Już wiesz, co masz zrobić, jeśli nagle zaboli Cię głowa lub Twoje oczy będą zmęczone wpatrywaniem się w ekran.

Może Cię zainteresować

zamknij