×

Jak działa maść tygrysia? Oto jej 14 skutecznych zastosowań!

W dzisiejszych czasach wiele osób sądzi, że maść tygrysia jest produktem z zamierzchłych czasów i nikt jej nie używa. Otóż moi mili, ten produkt ma się świetnie i co najważniejsze, można stosować go na wiele różnych sposobów.

Jego oryginalną recepturę opracował chiński zielarz Aw Chu Kin w 1870 roku i zaczął sprzedawać maść w Singapurze. Oczywiście maść nie ma w sobie nic z tygrysa, można za to znaleźć mentol, kamforę, olejek kajeputowy, inne olejki eteryczne i wazelinę. Nazwa produktu wzięła się stąd, że syn Aw Chu Kina miał na imię Aw Boon Haw, co znaczy 'tygrys’.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak działa maść tygrysia, koniecznie czytaj dalej!

Tiger Balm

1. Ukąszenia komara

Wystarczy nanieść odrobinę na skórę. Nie będziesz się drapać!

zika fears and campaign travails ain't nuthin but a barton fink, scott richard

2. Owady

Z racji tego, że maść ma bardzo intensywny i charakterystyczny zapach, nie tylko czują ją ludzie, ale i owady, które natychmiast reagują i odlatują.

3. Nieprzyjemny zapach

Jeśli masz tendencję do nadmiernej potliwości, nanieś balsam pod pachy. Mentol zneutralizuje brzydki zapach ciała.

Sommer! - Summer!

5. Bóle stawów

Jeśli masz za sobą ciężki dzień, możesz sobie pomóc, wcierając w skórę maść. Naturalny sposób, który skutecznie walczy z tym bólem.

6. Kolorowe plamy

Jeśli masz brudne dłonie, w łatwy sposób pozbędziesz się ich za pomocą tygrysiej maści. Wystarczy natrzeć ręce dobrze, a następnie przetrzeć szmatką.

Another blue brush

6. Szkodniki

Jeśli zauważyłaś, że w Twoich meblach skrywają się insekty, problem rozwiąże maść. Silny zapach rozprawi się ze szkodnikami.

7. Ból gardła

Maść może pomóc i tym razem, gdy natrzesz nią gardło. Będzie Ci się lepiej oddychać!

8. Zapchany nos

Posmaruj niewielką ilością miejsce pod nosem. Zawarty w maści mentol pomoże Ci w oddychaniu. Pamiętaj jednak o tym, aby nie smarować błoń śluzowych.

Beautiful woman with grimace beacuse of bad smell. Isolated on white.

9. Ból głowy

Ta sztuczka to prawdziwy klasyk. Wystarczy, że posmarujesz nią skronie. Ból zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

10. Ból stóp

Mentol zawarty w maści poprawi krążenie w stopach. Co zatem zrobić? Wetrzyj produkt w stopy i czekaj na efekty!

11. Zimne stopy

Stymuluje przepływ krwi, a więc stopy szybko odzyskają odpowiednią temperaturę, gdy wetrzesz w nie maść. Dodatkowy pozytywny efekt: zniwelujesz nieprzyjemny zapach stóp.

damaged people

12. Nudności

Jeśli jedziesz w pociągu, albo siedzisz długo w jednym pomieszczeniu, a czujesz, że robi Ci się słabo, móżesz wziąć głęboki oddech, przykładając maść w okolice nosa. Od razu poczujesz odświeżenie.

13. Świeże ubrania i buty

Czasem w mieszkaniu czuć dziwny zapach stęchlizny – głównie mowa o szafkach na buty. Łatwo można pozbyć się tego problemu, jeśli włożysz do środka maść przeniesioną do jakiegoś małego pojemnika.

14. Dyskomfort w jamie brzusznej

Ponieważ maść pobudza krążenie krwi i rozgrzewa, posmaruj swój brzuch i pępek. Zadziała tak jak termofor.

Where my Tiger Balm fans at!?

Może Cię zainteresować

zamknij