×

Masz taki kubek? Jego spód profesjonalni kucharze używają podczas gotowania

Przekonaj się jak naostrzyć nóż za pomocą kubka do kawy. To naprawdę bardzo proste i dzięki temu trikowi, nie będziesz musiał kupować specjalnej ostrzałki.

Jest kilka domowych sposobów, dzięki którym szybko i bez wysiłku naostrzysz wszystkie noże. I co najlepsze: nie będziesz potrzebował do tego żadnych specjalistach sprzętów.

Jak naostrzyć nóż bez ostrzałki?

  • Weź ceramiczny kubek i obróć go do góry dnem. W ten sposób ustaw go na blacie lub stole. Następnie weź nóż i przeciągaj go kilka razy po dolnym rancie kubka. Pamiętaj, aby nóż ustawić pod kątem 30-40 stopni. Po takim zabiegu zobaczysz, że nóż znów będzie ostry.
Jak naostrzyć nóż za pomocą kubka do kawy
Jak naostrzyć nóż za pomocą kubka do kawy, fot. Genialne
  • Jeżeli masz w domu kamienny parapet, to pocieraj nożem kilkanaście razy o jego krawędzie. Na koniec koniecznie umyj nóż.
  • Kolejnym patentem jest użycie folii aluminiowej. Arkusz złóż na kilka części lub zgnieć w kulkę. Następnie zacznij kroić folię na kawałki. Po kilkunastu cięciach nóż będzie naostrzony.

Jak naostrzyć nożyczki?

Nożyczki również mogą się stępić. Aby je naostrzyć, weź arkusz papieru ściernego lub folię aluminiową. Następnie po prostu tknij folię lub papier na kawałki. Tym sposobem zapomnisz o tępych nożyczkach.

Jak naostrzyć tarkę jarzynową?

Najpierw kup drobnoziarnisty papier ścierny. Następnie zacznij nim pocierać ząbki tarki do momentu, aż osiągną pożądaną przez Ciebie ostrość. To doskonały patent na przywrócenie do życia stępionej tarki. Bo po co wydawać pieniądze na nowy gadżet, skoro można naprawić ten, który mamy w domu.

Jak naostrzyć nóż za pomocą kubka do kawy
Jak naostrzyć nóż za pomocą kubka do kawy, fot. Genialne

Jak naostrzyć noże młynka do kawy?

Do wnętrz młynka wsyp surowy ryż i uruchom urządzenie. Kiedy ryż zostanie już zmielony na drobny proszek, to zauważysz, że ostrza młynka również stały się ostrzejsze. To naprawdę dobry i szybki patent.

Kuchenne triki z solą, które uratują Cię w wielu sytuacjach!

Może Cię zainteresować