×
Wirtualna Polska

Mąż myślał, że zapomniałam pozamiatać, a to przecież środek na niechcianych gości!

W ogrodzie przebywa wielu szkodników. Należą do nich ślimaki, mszyce, przędziorki, nornice, czy mrówki. Te ostatnie potrafią też zawędrować do domu. Oto trik na to, jak odstraszyć mrówki.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Jeśli zauważymy inwazję szkodników w ogrodzie, należy działać, jak najszybciej. W innym wypadku nasze uprawy pójdą na marne, a wraz z nimi czas i pieniądze. Podpowiadamy naturalne metody odstraszania mrówek.

Jak odstraszyć mrówki?

Chociaż ich niewielka obecność nie jest szkodliwa, a nawet jest pomocna w ogrodzie, to w nadmiarze mogą siać już spustoszenie. Niestety mrówki przyciągają inne szkodniki, takie jak mszyce. Mało tego, resztki jedzenia przyciągają też mrówki do naszych domów, więc nic dziwnego, że pewnego dnia mogą stanąć nam na drodze. Lepiej tego uniknąć, stosując naturalne odstraszacze na te szkodniki. Nie musisz zaraz biec do ogrodniczego, aby kupić chemiczne środki na pozbycie się mrówek czy mszyc. Sięgnij po domowe sposoby, które nie są groźne dla środowiska, a bazują na naturze. Ekologiczne środki odstraszające szkodniki zrobisz z produktów, które masz w kuchennych i łazienkowych szafkach. To proste metody, które pozwolą ci szybko pozbyć się problemu.

jak odstraszyć mrówki, fot. Freepik

jak odstraszyć mrówki, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Mrówki już nigdy nie wrócą. Oprysk domowy skuteczny na 100%

Trik na domowy odstraszacz

Jednym z prostych sposobów na pozbycie się szkodników jest cynamon. Ta niezwykle aromatyczna przyprawa dla nas pachnie przyjemnie i jest stałym dodatkiem do kaw i deserów. Dla mrówek ten zapach jest odstraszający, dlatego będą uciekać, jak tylko go wyczują. Dlatego, jeśli chcesz się ich pozbyć i/lub zapobiec dostaniu się tych insektów do domu, wystarczy, że posypiesz nim miejsca, przez które mogłyby wejść, np. futryny drzwi. Gwarantujemy, że jak mrówki wyczują zapach cynamonu, będą się trzymać od tego twojego domu z daleka. Możesz użyć też alternatywnie olejku cynamonowego – zadziała tak samo. Inną przyprawą, której nie cierpią mrówki jest chilli. Zastosuj je na tej samej zasadzie, co cynamon. Tym prostym trikiem odstraszysz też bezpańskie koty, robiące sobie toaletę z twojego ogrodu. Twoje rośliny będą bezpieczne i naturalnie ochronione, dzięki czemu żaden szkodnik nie odważy się żerować na ich łodygach czy korzeniach.

jak odstraszyć mrówki, fot. Freepik

jak odstraszyć mrówki, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Mieszam z wodą i dodaję nie więcej niż szczyptę. Mszyce i mrówki czmychają w podskokach

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować