Kategorie GenialneInspiracje

McDonald’s wprowadził opcję ładowania aut elektrycznych

Wielkie giganty i światowej sławy marki coraz częściej zwracają uwagę na swój ślad ekologiczny, dlatego też nie powinno dziwić że najbardziej znany fast food będzie chciał zaskoczyć wszystkim niecodziennym rozwiązaniem. I chyba to się udało, bo McDonald’s wprowadził opcję ładowania aut elektrycznych.

McDonald’s wprowadza opcję ładowania aut elektrycznych

Pomysł wziął się stąd, że liczba pojazdów elektrycznych wzrasta z dnia na dzień. Najwięcej samochodów elektrycznych znajduje się obecnie w Szwecji. Niestety wciąż blisko 48% Europejczyków nie kupuje pojazdów tego typu, ponieważ (jak zaznaczono w amerykańskich badaniach) „mają problem ze znalezieniem stacji do ich ładowania”. Z kolei restauracje McDonald’s i słynne złote łuki można spotkać niemalże na każdym kroku.

instagram.com/mcdonalds

Ten problem dotyczy także samej Polski, bo chociaż liczba tych aut wrosła także w naszym kraju, to stacje do ładowania znajdują się tylko w największych miastach oraz głównych węzłach komunikacyjnych. Podsumujmy jednak, w Polsce istnieje blisko 420 restauracje McDonald’s, które znajdują się w blisko 150 miastach. Gdyby przy każdej placówce znalazła się stacja ładująca, z pewnością więcej osób chciałoby się przesiąść do samochodu elektrycznego.

McDonnald’s i stacja ładowania

youtube.com

McCharge to połączenie restauracji oraz stacja ładująca pojazdy elektryczne. Pierwsza takie miejsce powstało już w 2009 roku, jednak teraz w samej Szwecji jest ich aż 55! Jedna z najbardziej ikonicznych marek, przekształciła swoje znane logo i pod żółtymi łukami umieściła oznaczenia, które kojarzą się ze stacjami paliw. Tutaj zamiast ceny za litr benzyny czy disla, pojawia się koszt za minutę ładowania samochodu oraz… cena za słynną kanapkę Big Mac oraz kwota jaką należy zapłacić zestaw Happy Meal. Dyrektor szwedzkiego oddziału fast foodu zapowiada, że stacje ładowania elektrycznego docelowo mają znaleźć się we wszystkich oddziałach restauracji typu drive-thru.

youtube.com

Oprócz tego wiele placówek (w tym też te w Polsce) korzysta z energii słonecznej oraz stara się zredukować ilość plastiku (niestety tylko poprzez niedołączanie słomek do napojów). Z kolei w McDonald’s wciąż brakuje oferty, która zadowoliła by wegetarian, a sama produkcja mięsa potrafi wygenerować więcej dwutlenku węgla niż razem wzięte transporty wodne, lądowe i powietrzne.

Zobacz także:

1) Dlaczego kubki w Starbucksie są podpisywane? Powód Cię zaskoczy

2) Kawa z McDonald’s także dla wegan! Od teraz zamienisz krowie mleko na sojowe

3) Bonifikarta McDonalds pozwala na darmowe jedzenie do końca życia

4) 18 dziwnych faktów na temat McDonald’s, o których większość ludzi nie wie

Źródło i fotografie: whitemad.pl