×
Wirtualna Polska

Jak sprawić, aby meble ogrodowe nie zniszczyły się podczas zimy?

Twoje meble ogrodowe potrzebują porządnego szorowania przynajmniej raz w roku. Mimo że kuszące jest wykonanie tej pracy na wiosnę, tuż przed ich użyciem, zdecydowanie powinniśmy zrobić to jesienią. Jak sprawić by meble ogrodowe nie zniszczyły się podczas zimy? Brud sprawia, że w drewnie o wiele dłużej utrzymuje się wilgoć, która powoduje ich niszczenie. Dlatego warto zadbać o to, aby były czyste już w czasie ich przechowywania. Sprawi to też, że zabrudzenie nie wsiąknie czy nie zaschnie zbyt mocno.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

meble ogrodowe jak nie zniszczyć ich w zimie

Dębowe meble ogrodowe są najbardziej odporne na zimową pogodę i wymagają najmniej konwersacji. Nie potrzebują olejowania czy innych zabiegów chemicznych.

Meble plastikowe, metalowe i ratanowe zimą

Plastikowe meble muszą być dokładnie osuszone i szczelnie zakryte. Nawet bardzo słabe zimowe światło słoneczne może mocno pogorszyć ich kondycję. Z kolei meble metalowe dodatkowo mogą wymagać pozbycia się rdzy i ponownego pomalowania. Na przechowywanie mebli ratanowych nie ma lepszego sposobu niż po prostu schowanie ich do jakiegoś pomieszczenia – garażu, szopy, itd.

meble ogrodowe w zimie

A co poza zimą?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
  1. Nie pozwól na to, aby Twoje drewniane meble znajdowały się w kałuży czy były przez długi czas narażone na wilgoć, np. stojąc na wilgotnej trawie.
  2. Jeśli nie masz wyjścia i Twoje drewniane meble muszą stać na trawie najbezpieczniej będzie, jeśli użyjesz środka konserwującego.meble ogrodowe w zimie
  3. Jeśli masz taką możliwość to do pustych puszek nalej trochę środka konserwującego, następnie do każdej z nich włóż nogę mebla ogrodowego i pozostaw na pewien czas. W ten sposób dobrze się zakonserwują.
  4. Pamiętaj, że jeśli przechowujesz meble na dworze pod przykryciem, musisz upewnić się, że jest ono czyste i suche. Zadbaj też o to, aby dochodziło do nich powietrze, a ewentualna wilgoć mogła się wydostać w słoneczny dzień.

Zobacz także:

1) Meble PRL, które wciąż są modne. Sprawdź te ikony designu

2) Styl Boho – jak wygląda i jak urządzić wnętrze w trendach?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

3) 10+ genialnych pomysłów, które zamienią Twój ogródek w prawdziwy raj

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować