×

Wystarczy, że przez 1 minutę będziesz masować swój palec. Nie do wiary, co wywoła to w Twoim organizmie

Nauczanie Jin Shin Jyutsu jest częścią tradycyjnej medycyny chińskiej. Polega na ćwiczeniu 26-ciu zamków energetycznych, które są związane z różnymi organami naszego ciała i właśnie poprzez stymulację tych miejsc (odpowiednie punkty), możemy poprawić zdrowie i zwiększyć ogólne samopoczucie. Najlepsze jednak w tym wszystkim jest to, że możesz zrobić to samemu we własnym domu. Nie zajmie Ci to więcej czasu niż minutę na jeden palec.

1. Kciuk

Połączony jest z sercem i płucami. Kołatanie serca i duszności mogą być złagodzone, jeśli delikatnie będziesz masować kciuk.

medycyna chińska (1)

2. Palec wskazujący

Ten palec z kolei połączony jest z przewodem pokarmowym. Jeśli męczy Cię niestrawność, bóle brzucha czy zaparcia, spróbuj masażu tego palca.

medycyna chińska (2)

3. Środkowy palec

Jest połączony z układem krążenia, zwłaszcza chodzi o zawroty głowy. Masowanie tego palca może także pomóc w walce z bezsennością.

medycyna chińska (3)

4. Palec serdeczny

Według nauczania Jin Shin Jyutsu ten palec jest odpowiedzialny za poprawę naszego stanu emocjonalnego. Jeśli szybko się denerwujesz i brak Ci cierpliwości – wiesz, co robić.

medycyna chińska (4)

5. Mały palec

Najmniejszy palec połączony jest z nerkami i głową. Masuj go, jeśli masz problemy z nerkami lub notorycznie boli Cię głowa.

medycyna chińska (5)

Jin Shin Jyutsu – samoleczenie przez dotyk to popularna metoda w różnych drobnych dolegliwości. Jeśli męczy Cię uporczywy ból, skonsultuj się lekarzem.

Może Cię zainteresować

zamknij