Kategorie Lajfhaki

Zmienili kultowego mercedesa w dom na kółkach. Marzenie każdego surfera

Czy jest coś piękniejszego niż możliwość podróżowania z własnym domem? Każdy kto chociaż raz wybrał się w trasę kamperem, wie że jest to jedna z najprzyjemniejszych i najwygodniejszych rzeczy na świecie! Nie dość, że podróżujesz z dachem nad głową, to możesz spakować wszystko na co tylko masz ochotę!

Supertramped Co. to pracownia postała w Wielkiej Brytanii, specjalizująca się w projektowaniu mobilnych domów. Ostatnio dwójka miłośników motoryzacji zdecydowała się na zmianę pojazdu, który zachwycił tysiące ludzi. Ze starego mercedesa T2, stworzyli dom na czterech kółkach, idealny dla surfera lub każdej osoby ceniącej sobie wolność i łatwość podróżowania.

facebook.com

Produkowany w latach 1967-1996, mercedes T2, do tej pory jest modelem wychwalanym, głównie ze względu na oryginalny wygląd oraz wytrzymałości i trwałości. Właściciel dostarczonego do Supertramped Co. modelu, nazwał swój pojazd Ernie. Teraz jego auto stało się jednym z najpiękniejszych kamperów, o którym marzy każdy chcący podróżować.

facebook.com
facebook.com

Aby zachować pierwotny charakter samochodu, grupa projektantów zachowała oryginalny wygląd mercedesa, przy czym spełniła wymagania swojego klienta, zmieniając jego możliwości i projektując go w klimatyczny sposób. Wewnątrz pojazdu umieszczono rustykalne meble, lodówkę czy telewizor. Oczywiście wszystko stworzono w taki sposób, aby w środku było przytulnie i wygodnie.

facebook.com
facebook.com

Znalazło się miejsce na obrazy z motywami związanymi z podróżowaniem, a także w pełni wyposażoną kuchnię. W pojeździe znalazła się także łazienka z prysznicem, dzięki czemu po nawet najdłuższej trasie, bez problemu można się odświeżyć. Ernie został wyposażony w panele słoneczne, własną sieć WiFi, sterowanie głosowe czy głośniki kina domowego.

facebook.com

Cała metamorfoza samochodu zajęła ekipie z Supertramped Co. 10 miesięcy. W tym czasie projektanci zdobyli trudno dostępne części (wiele z nich musiała zostać wykonana na specjalne zamówienie), a także meble i dodatki, dzięki którym pojazd zyskał tak niepowtarzalny klimat.

facebook.com
facebook.com

Cały koszt odnowienia pojazdu kosztował blisko 24 tysiące dolarów, czyli około 100 tysięcy złotych! Patrząc jednak na efekt końcowy, można przyznać, że było Ernie był wart każdych pieniędzy!

facebook.com
facebook.com
facebook.com

Zobacz także:

1) Para poświęciła swoje oszczędności na wybudowanie jurty marzeń. Wygląda niesamowicie

2) Ceramiczne naczynia z recyklingu powstały z produktów codziennego użytku

3) Polak wymyślił sposób na sadzenie roślin bez użycia gleby. Ten pomysł pokochało tysiące osób