×
Wirtualna Polska

Mama zamienia kolorowe domki dla lalek w pełne przepychu rezydencje idealne na Halloween

Kiedy dzieci wreszcie dorastają okazuje się, że na strychu czy w piwnicy uzbierała się dość spora ilość zabawek. Co zrobić z odstawionymi na boczny tor pluszakami, klockami, lalkami? Część oczywiście można sprzedać, oddać na cele dobroczynne lub tchnąć w nie nowe życie. Zabawkowy recykling jest możliwy!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pastelowy domek lalki Barbie….

Pochodząca z USA Samantha Browning (mam i żona) udowodniła, że świat lalek Barbie wcale nie musi być różowy. Zainspirowana filmikami instruktażowymi, które oglądała w mediach społecznościowych, postanowiła kupić używany domek dla lalek (kosztował ją 8 USD, czyli ok. 30 PLN).

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

…stał się upiorną rezydencją

Znalazła pastelowo-różowy egzemplarz z fioletowymi elementami dekoracyjnymi. Taka cukierkowa zabawka wymaga odpowiedniego potraktowania. 😉 Samantha pomalowała cały domek czarną farbą. I tak zaczęła się metamorfoza.

Mroczną fasadę ożywiły złote, turkusowe i bordowe detale oraz dzwonek do drzwi, który wygrywa prostą melodyjkę. W domku zamieszkał biały kościotrup (nie rozstaje się ze swoją dynią), a wokół wyrosły drzewa z resztką kolorowych liści. Całość przeistoczyła się w upiorne domostwo rodem z filmu grozy. Po ustawieniu małych świeczek na balkonach otrzymujemy niebanalną dekorację idealną na Halloween.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Budzący grozę mieszkaniec domku

Złote detale i kwiatowe dekoracje

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kolorowe liście oraz żołędzie na sztucznym drzewie

Po tej spektakularnej transformacji, Samantha kupiła dwa kolejne domki, które przerobiła na gotyckie rezydencje. Każdy szanujący się wampir lub upiór chętnie by w nich zamieszkał. 😉 Ogromne brawa za kreatywność i niekonwencjonalne podejście do różowych domków dla lalek.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czarna fasada z jesiennym drzewem

Donice z kwiatami przy drzwiach

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Imponujące, barwne drzewo

Upiorne króliczki z wystającymi zębami

CIEKAWOSTKA

Czy wiesz, że pierwsza lalka Barbie została stworzono w 1958 roku przez Ruth Handler. Nie przypominała dzisiejszej wersji, która swój wygląd zawdzięcza szczupłym modelkom i aktorkom. Pierwowzorem Barbie była Bild Lilli, czyli niemiecka pani do towarzystwa i bohaterka komiksów popularnych w latach 40. i 50. XX wieku.

Lalka Barbie zadebiutowała 9 marca 1959 roku na targach zabawek w Nowym Jorku. Dziewczynki mogły wybrać zabawkę z blond lub brązowymi włosami.

Co sądzicie o przerabianiu starych zabawek?

Zobacz jak przebiegała metamorfoza domu, którą przeprowadziła 12-letnia dziewczynka.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: www.boredpanda.com

Może Cię zainteresować