×

12-letnia dziewczynka przeprowadziła remont domu własnymi rękami. Ostateczny efekt zdumiewa!

Długie tygodnie obowiązkowej izolacji spowodowane epidemią koronawirusa, stwarzały doskonałą okazję do rozwoju swoich zainteresowań bądź odkrycia całkiem nowych pasji. Kreatywne pomysły mogą przyjść do głowy w każdej chwili, bez względu na wiek, a na naukę nigdy nie jest za wcześnie.;)

Bea Levache to dwunastolatka pochodząca z hrabstwa Kent (Wielka Brytania). Kiedy na początku roku zamknięto wszystkie szkoły, dziewczynka zapragnęła znaleźć dla siebie ciekawe i pobudzające wyobraźnię zajęcie. Aby zabić nudę trzeba czasami uciec się do radykalnych rozwiązań.;) Tutaj na scenę wkracza mama.

Sprawczynie remontowego zamieszania

Susie Levache zawodowo zajmuje się aranżacją wnętrz. W swojej pracy najczęściej wykorzystuje stare i używane meble, które odnawia dając im drugie życie. Kobieta poprosiła córkę o pomoc w remoncie ich wspólnego domu. Nauczyła ją posługiwać się wiertarką, poziomicą, szlifierką, piłą ręczną oraz innymi niezbędnymi narzędziami. Okazało się, że Bea ma niebywały talent do prac wykończeniowych. Z dużą precyzją oraz zaangażowaniem wymierzyła ścianę w biurze i przytwierdziła do niej pasteloworóżowe panele. Efekt zaskoczył nawet mamę!

Pełne skupienie podczas przyklejania paneli

Wszystkie elementy muszą być równo przytwierdzone do ściany

Pastelowe panele doskonale pasują do szaro-białej wykładziny

Obie panie dokładnie obejrzały wszystkie pomieszczenia i wspólnymi siłami postanowiły przeprowadzić małą metamorfozę kuchni oraz schodów. Ze względu na to, iż dostępność nowych materiałów budowlanych była ograniczona, Bea i Susie wykorzystały to, co udało im się znaleźć w garażu.

Drewniane fronty kuchennych szafek…

…zostały pomalowane na różowo i zielono

Stara kuchnia w stonowanych barwach…

…i nowa odsłona tego pomieszczenia

Przykręcanie uchwytów

Farby, stylowe uchwyty, kawałki drewna, elementy starych mebli, ramki posłużyły im do odświeżenia swojej przestrzeni życiowej. Biurko oraz szafki w kuchni zyskały nowy kolor, ściany ozdobiła tapeta oraz obrazki spełniające funkcję dekoracyjną.

Drewniane biurko…

…zachwyca zieloną barwą

Schody ostatecznie…

…pomalowano na czarno

Zakup niezbędnych materiałów budowlanych pochłonął około 150 USD (około 570 PLN), a cały remont trwał około 10 dni. Patrząc na ostateczny efekt, kwota nie wydaje się duża. Wykonanie prac wykończeniowych własnymi rękami to ogromna radość i satysfakcja.

Obecnie Bea uczy się przycinać płytki oraz doskonali swoje umiejętności stolarskie. Ma w planach wyremontowanie pokoju brata.

Lubisz majsterkować? Wykonujesz samodzielnie drobne prace remontowe? Koniecznie daj znać.

Zobacz jak wyglądała niewiarygodna metamorfoza poddasza.

 
Źródła: www.boredpanda.com

Wybrane dla Ciebie

30 pomysłów na radykalne zmiany nie tylko wnętrz, na które odważyli się nieliczni…

Dawno nie robiłeś remontu w domu czy mieszkaniu? Denerwuje Cię nieuporządkowany taras lub ogródek, gdzie znajduje się zbyt wiele przypadkowych rzeczy? W taki razie czas na zmianę! Obejrzyj galerię i przekonaj się jaką ogromną metamorfozę przeszły wnętrza osób, które zdecydowały się przeobrazić swoją przestrzeń życiową. Mam nadzieję, że fotografie zainspirują Cię do działania. 1. Uporządkowana […]

19 prostych pomysłów na odświeżenie wnętrz. Za spektakularnym efektem stoi drobna zmiana

Każde mieszkanie czy dom potrzebuje w pewnym momencie małego odświeżenia. Przestaje nam się podobać kolor farby, rolety wyglądają na sfatygowane, a na blacie stołu widać coraz więcej rys i zadrapań. Wówczas warto wziąć sprawy w swoje ręce i pokusić się o zrobienie niewielkiego remontu, który nie pochłonie dużo pieniędzy. Za spektakularnym efektem często stoją drobne […]

Hotel w wozie strażackim? Mężczyzna podjął się tego wyzwania

Słyszałam już o mieszkaniu w starym kościele, hotelu w dżungli czy apartamencie wykonanym z czekolady, ale jeszcze nigdy nie spotkałam się z tym, aby ktoś założył hotel w wozie strażackim! Przyznasz, że to dość ciekawy pomysł prawda? Okazuje się, że ktoś zdecydował się na zrealizowanie swojego planu i tak oto powstał Red Rescue Retreat. Stary […]

Mężczyzna postanowił przerobić piwnicę. Zmienił ją w swój męski kącik za jedyne 400zł!

Nie każdy może sobie pozwolić na stworzenie typowego męskiego kącika, w którym mógłby się wyciszyć czy wypić piwo z kumplami. Takie rzeczy są po prostu bardzo drogie! Potrzeba sporo kasy, aby stworzyć taką przestrzeń i nadać jej odpowiedni klimat. Mało kto z nas ma na to fundusze…