×

Zamienił stary ogrodowy plac zabaw w kurnik. Co za pomysłowość!

Urodziłam i wychowałam się w mieście. Z moją rodzinę żyłam w 3-pokojowym mieszkaniu. Kiedy ja i mój starszy brat poprosiliśmy rodziców o zwierzaka, myśleliśmy że już niedługo zostaniemy dumnymi właścicielami psa, lub kota. Skończyło się jednak na rybkach, za co i tak byliśmy wdzięczni rodzicom. Wtedy też postanowiłam sobie, że kiedy dorosnę, będę miała duży dom z ogromnym ogródkiem, w którym bez problemu będę mogła mieszkać ze swoją rodziną oraz naszymi pupilami.

Wielu miłośników zwierząt projektuje dla swoich pupili oryginalne i niesamowite domki. W Internecie widziałam wiele ciekawych projektów domków dla ptaków, czy też bud dla psów. Ostatnio jednak natrafiłam na pewien projekt, o którym po prostu musiałam Ci opowiedzieć.

Użytkownik serwisu Instructables, który posługuje się nickiem „flodato”, postanowił wykorzystać stary ogrodowy plac zabaw i przekształcić go w kurnik. Szczegóły tej przemiany znajdziesz poniżej!

 

metamorfoza-ogrodowego-placu-zabaw-w-kurnik (1)

Jeśli chodzi o projekty DIY, ta rodzina ma wielką filozofię na ten temat: „Wierzymy w ponowne wykorzystanie tego, co Bóg nam daje. Jeśli dana rzecz może być wykorzystywana do innych celów, nie wyrzucaj jej.”

Kreatywny i zdolny tata, kierując się tą zasadą, znalazł nawet rozwiązanie jak wykorzystać stary ogrodowy plac zabaw dla dzieci. Mężczyzna przeobraził to miejsce w nowy kurnik!

metamorfoza-ogrodowego-placu-zabaw-w-kurnik (2)

„Flodato” od razu zabrał się do pracy.

Zaczął od zrobienia planów przekształcenia nieużywanego od dłuższego czasu placu zabaw w funkcjonalny i oryginalny dom dla kurczaków. Postanowił, że jego nowy kurnik będzie posiadał zarówno drzwi dla kurczaków, jak i ludzi, budki lęgowe oraz karmnik własnej roboty.

metamorfoza-ogrodowego-placu-zabaw-w-kurnik (3)

Usunął górną część konfiguracji placu zabaw i stworzył z niej główną strukturę kurnika. Używając drewnianych słupów ze swojej huśtawki, podniósł całą konstrukcję do góry o 45 cm.

metamorfoza-ogrodowego-placu-zabaw-w-kurnik (4)

W serwisie Instructables napisał: „Usunąłem balustradę i okazało się, że doskonale nadaje się jako rampa prowadząca do kurnika.”

metamorfoza-ogrodowego-placu-zabaw-w-kurnik (5)

Co więcej, zainstalował zewnętrzne budki lęgowe oraz duże boczne drzwi, aby do kurnika można było dostać się łatwo i szybko.

metamorfoza-ogrodowego-placu-zabaw-w-kurnik (6)

Pomysłowy mężczyzna stworzył w sumie trzy budki lęgowe, upewniając się, że są one wodoodporne.

Napisał: „kurnik jest przewiewny ze względu na ściany zbudowane z listew, ale moim głównym celem było utrzymanie suchych budek.”

metamorfoza-ogrodowego-placu-zabaw-w-kurnik (7)

Na podłodze ułożył grubą sklejkę, którą przykrył płytkami winylowymi.

metamorfoza-ogrodowego-placu-zabaw-w-kurnik (8)

Wewnątrz dodał 10-centymetrową warstwę piasku, aby uniknąć konieczności czyszczenia podłogi.

metamorfoza-ogrodowego-placu-zabaw-w-kurnik (9)

Stworzył nawet karmnik własnej roboty wykonany z dużej rury PVC wraz z miarką, dzięki której wie, kiedy kończy się jedzenie w zbiorniku.

Jak pisze: „Zrobiłem mały odważnik, który znajduje na szczycie ich pokarmu. Odważnik przymocowany będzie do innego obiektu, które zwisa na zewnątrz kurnika. Gdy kury jedzą paszę i zmniejsza się jej ilość, odważnik idzie w dół, a znacznik na zewnątrz wskazuje poziom zużytego pokarmu.”

metamorfoza-ogrodowego-placu-zabaw-w-kurnik (10)

Jak widać przy odrobinie ciężkiej pracy i olbrzymiej kreatywności można zdziałać bardzo wiele!

Więcej inspiracji tego zdolnego mężczyzny znajdziesz na jego blogu.

I oczywiście nie zapomnij napisać co sądzisz o kurniku! Czekam na Twoją opinię w komentarzach poniżej!

Może Cię zainteresować

zamknij