×

13 metamorfoz, jak zmienić stare rupiecie na genialne dodatki. Sprawdzą się w każdym wnętrzu

Kreatywność ludzi z pewnością należy do rzeczy, które nie mają końca. W dzisiejszych czasach warto pamiętać, że nie wszystko trzeba od razu wyrzucić – sporą część przedmiotów można przerobić i całkowicie zmienić ich pierwotne zastosowanie!

Oto 13 inspiracji, które przekonają Cię że czasami lepiej nie wyrzucać, lecz przerobić!

#1 Wygląda na to, że pas bezpieczeństwa może służyć jako wygodny uchwyt do kluczy

#2 Ze starych grabi można pozbyć się trzonka, a pozostałą część przemalować na wybrany kolor. Teraz przedmiot dostał nowe życie jako wieszak na kieliszki!

#3 Stare słoiki czy puszki mogą posłużyć jako nowe doniczki dla sukulentów

Wystarczy je dokładnie umyć i zdezynfekować a następnie przemalować na wybrany kolor.

#4 Stara opona

Stara opona może przydać się jako nowa podeszwa do ulubionych butów, w których podeszwa nie wygląda już tak jak powinna. Wystarczy, że znajdziesz oponę, której nie będziesz już używać, i przy pomocy nożyka do tapet wytniesz z niej kawałek. Następnie przyłóż buta i odrysuj jego kształt. Użyj kleju aby przyczepić gumową część opony do buta oraz odetnij wystającą część.

#5 Nieużywane butelki

Zdobienie szklanych butelek to kolejna super rzecz, którą możesz wykonać aby udekorować swój dom. Dodatkowo rozwiniesz swoje zdolności malarskie i poczujesz się jak prawdziwy artysta! Zaangażuj w ten projekt całą rodzinę, spędźcie czas razem tworząc coś wyjątkowego!

#6 Zamiast kolejnej nudnej półki zrób ją z książek których już nie czytasz

Być może w Twoim domu znajdują się stare podręczniki lub książki których nie czytasz, lecz z jakiegoś powodu nie chcesz się ich pozbyć. Może czas najwyższy zrobić z nich oryginalne półki?

#7 Stylowe retro rakietki do gry w tenisa można zamienić w designerskie lusterka

Nie dość, że bardzo elegancko się prezentują, to zarazem jeszcze zasugerują że lubisz jeden z najbardziej elitarnych i szanowanych sportów. A pomysłowości pozazdrości ci każda sąsiadka.

#8 Stara drabina

Czasami nie dostrzegamy tego jak w naszych zakurzonych przedmiotach drzemie potencjał na ładną dekorację dla domu. Na szczęście są ludzie, którzy swoimi pomysłami dzielą się w sieci i rzucają nieco światła na proste zastosowanie rzeczy, które pewnie wylądowałyby na śmietniku.

#9 Stare drzwi można zamienić w blat stołu

#10 Nadaj nowy wygląd swoim ubraniom

Białe koszulki lubią żółknąć lub się szybko się wybrudzić. Jak się okazuje kurkuma nadaje się nie tylko do potraw czy wybielania zębów, ale jest też świetna jako naturalny barwnik do ubrań.

#11 Stare krzesło

Masz krzesło którego nie używasz lub jest w pewien sposób uszkodzone? Popsuj je jeszcze bardziej, a właściwie to przetnij je w połowie! Zaskoczony? Połówkę krzesła przemaluj na jeden kolor i zamontuj do ściany – tak oryginalnej półki jeszcze nie miałeś!

#12 Coś dla muzyków

Wymieniasz swoją kartę kredytową? A może masz w portfelu wiele kart lojalnościowych z których już nie korzystasz? Możesz wyciąć z nich kostki do gry na gitarze! Oryginalne i praktyczne.

#13 Puste butelki

Nie wyrzucaj plastikowych pustych butelek. Przetnij je na 1/4 wysokości, wytnij uszka, a następnie użyj farb i pisaków. Oryginalne doniczki gotowe!

Który pomysł podoba Ci się najbardziej? Znajdujesz nowe zastosowania starych przedmiotów? Koniecznie daj nam znać w komentarzu!

25 genialnych projektów, które pomogą przekształcić balkon lub patio w prywatny raj na Ziemi

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

23 osoby, które pokazują, że można przestawić się na ekologiczny tryb życia i ograniczyć konsumpcjonizm

Kiedy świat zalewa fala plastiku, ważne jest, aby starać się dbać o planetę i wprowadzać do swojego życia jak najwięcej ekologicznych rozwiązań. Oto patenty Internautów na ponowne wykorzystanie starych przedmiotów. 1. Do pakowania prezentów można użyć starych map… 2. … lub papieru nutowego 3. Szafka wykonana z nieużywanych głośników 4. W Filadelfii znajduje się biblioteka, […]

27 niesamowitych przedmiotów zrobionych z rzeczy wyrzuconych na śmietnik. To fenomenalne przemiany

Recykling dla wielu z nas wciąż jest nowym trendem, do którego musimy się przyzwyczaić, by nabrać dobrych nawyków. Są jednak ludzie, którzy wręcz imponują tym, co potrafią zrobić z rzeczy znalezionych na śmietnikach bądź w piwnicach. Oto kolekcja niezwykłych przedmiotów, w które, prawdziwi pasjonaci, tchnęli drugie życie. #1 „Szafkę znalazłem na śmietniku. Trochę się przy […]

17 kreatywnych pomysłów na przerobienie starych opon. Nie warto spisywać ich na straty

Starych i zużytych opon nie warto wyrzucać. Można tchnąć w nie drugie życie i wyczarować z nich praktyczne i dekoracyjne przedmioty. Do tego celu nadadzą się opony o różnych rozmiarach. 1. Ogródkowe huśtawki 2. Kolorowe kwietniki i siedziska 3. Własnej roboty oczko wodne 4. Drzewo z opon w parku rozrywki w Kuwejcie. Można tam zobaczyć […]

13 fenomenalnych pomysłów na twórcze wykorzystanie starych dywanów. Warto dać im drugie życie

Każdy nas ma w domu nieużywane dywany, które planuje wyrzucić na śmietnik. Nie musisz tego robić, gdyż można je kreatywnie wykorzystać i wyczarować z nich  przekłuwające wzrok gadżety oraz ozdoby. 1. Dywan o nietypowym kształcie zrobiony z, pociętych na prostokąty, starych dywanów 😉 2. Prostokątny chodnik wykonany z fragmentów starych dywanów 3. Piękny oktagonalny dywan. […]

Po obejrzeniu tych zdjęć zaczniesz zbierać i segregować wszystko co można poddawać recyklingowi

Każdego roku wytwarzany w naszych gospodarstwach domowych ok. 31 kg plastikowych śmieci. To naprawdę sporo. Niestety większość z nich trafia do mórz i oceanów. Ekologiczny alarm Plastik jest dosłownie wszędzie. Na co dzień korzystamy z foliowych reklamówek, jednorazowych pojemników, słomek, a także kupujemy napoje czy kosmetyki w plastikowych opakowaniach. Co ciekawe nawet niektóre torebki herbaty […]

21 rewelacyjnych pomysłów na przetworzenie starych płyt CD. Poczciwy gadżet i jego drugie życie

Chociaż płyt CD używa się obecnie coraz mniej, to zapewne każdy z nas ma kilka sztuk w swojej kolekcji. Te, które są Ci zupełnie zbędne wykorzystaj w kreatywny sposób. Bez trudu wyczarujesz z nich całkiem nowe przedmioty lub użyjesz do dekoracji tych, które już posiadasz. 1. Kawałkami płyt ozdobisz ramę lustra lub ramkę na zdjęcie […]