×
Wirtualna Polska

13 metamorfoz, jak zmienić stare rupiecie na genialne dodatki. Sprawdzą się w każdym wnętrzu

Kreatywność ludzi z pewnością należy do rzeczy, które nie mają końca. W dzisiejszych czasach warto pamiętać, że nie wszystko trzeba od razu wyrzucić – sporą część przedmiotów można przerobić i całkowicie zmienić ich pierwotne zastosowanie!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Oto 13 inspiracji, które przekonają Cię że czasami lepiej nie wyrzucać, lecz przerobić!

#1 Wygląda na to, że pas bezpieczeństwa może służyć jako wygodny uchwyt do kluczy

<a href=20jlamorticella/Imgur">

20jlamorticella/Imgur

#2 Ze starych grabi można pozbyć się trzonka, a pozostałą część przemalować na wybrany kolor. Teraz przedmiot dostał nowe życie jako wieszak na kieliszki!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=imgur.com">

imgur.com

#3 Stare słoiki czy puszki mogą posłużyć jako nowe doniczki dla sukulentów

<a href=le_resilientine/Instagram">

le_resilientine/Instagram

Wystarczy je dokładnie umyć i zdezynfekować a następnie przemalować na wybrany kolor.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Stara opona

<a href=Unknown/Imgur">

Unknown/Imgur

Stara opona może przydać się jako nowa podeszwa do ulubionych butów, w których podeszwa nie wygląda już tak jak powinna. Wystarczy, że znajdziesz oponę, której nie będziesz już używać, i przy pomocy nożyka do tapet wytniesz z niej kawałek. Następnie przyłóż buta i odrysuj jego kształt. Użyj kleju aby przyczepić gumową część opony do buta oraz odetnij wystającą część.

#5 Nieużywane butelki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=psychographical/Instagram">

psychographical/Instagram

Zdobienie szklanych butelek to kolejna super rzecz, którą możesz wykonać aby udekorować swój dom. Dodatkowo rozwiniesz swoje zdolności malarskie i poczujesz się jak prawdziwy artysta! Zaangażuj w ten projekt całą rodzinę, spędźcie czas razem tworząc coś wyjątkowego!

#6 Zamiast kolejnej nudnej półki zrób ją z książek których już nie czytasz

<a href=abudyd/Imgur">

abudyd/Imgur

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Być może w Twoim domu znajdują się stare podręczniki lub książki których nie czytasz, lecz z jakiegoś powodu nie chcesz się ich pozbyć. Może czas najwyższy zrobić z nich oryginalne półki?

#7 Stylowe retro rakietki do gry w tenisa można zamienić w designerskie lusterka

<a href=AdrianTheHumannn/Imgur">

AdrianTheHumannn/Imgur

Nie dość, że bardzo elegancko się prezentują, to zarazem jeszcze zasugerują że lubisz jeden z najbardziej elitarnych i szanowanych sportów. A pomysłowości pozazdrości ci każda sąsiadka.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#8 Stara drabina

<a href=HugoSimpsonII/Imgur">

HugoSimpsonII/Imgur

Czasami nie dostrzegamy tego jak w naszych zakurzonych przedmiotach drzemie potencjał na ładną dekorację dla domu. Na szczęście są ludzie, którzy swoimi pomysłami dzielą się w sieci i rzucają nieco światła na proste zastosowanie rzeczy, które pewnie wylądowałyby na śmietniku.

#9 Stare drzwi można zamienić w blat stołu

<a href=jujugaugh/Instagram">

jujugaugh/Instagram

#10 Nadaj nowy wygląd swoim ubraniom

<a href=theearthmama_/Instagram">

theearthmama_/Instagram

Białe koszulki lubią żółknąć lub się szybko się wybrudzić. Jak się okazuje kurkuma nadaje się nie tylko do potraw czy wybielania zębów, ale jest też świetna jako naturalny barwnik do ubrań.

#11 Stare krzesło

<a href=upcyclersuniverse/Instagram">

upcyclersuniverse/Instagram

Masz krzesło którego nie używasz lub jest w pewien sposób uszkodzone? Popsuj je jeszcze bardziej, a właściwie to przetnij je w połowie! Zaskoczony? Połówkę krzesła przemaluj na jeden kolor i zamontuj do ściany – tak oryginalnej półki jeszcze nie miałeś!

#12 Coś dla muzyków

<a href=imgur.com">

imgur.com

Wymieniasz swoją kartę kredytową? A może masz w portfelu wiele kart lojalnościowych z których już nie korzystasz? Możesz wyciąć z nich kostki do gry na gitarze! Oryginalne i praktyczne.

#13 Puste butelki

<a href=imgur.com">

imgur.com

Nie wyrzucaj plastikowych pustych butelek. Przetnij je na 1/4 wysokości, wytnij uszka, a następnie użyj farb i pisaków. Oryginalne doniczki gotowe!

Który pomysł podoba Ci się najbardziej? Znajdujesz nowe zastosowania starych przedmiotów? Koniecznie daj nam znać w komentarzu!

25 genialnych projektów, które pomogą przekształcić balkon lub patio w prywatny raj na Ziemi

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować