Kategorie Balkon i ogródDom i ogródOgród

Mężczyzna przez 10 lat tworzył ogromnego smoka w ogrodzie

Mówi się, że cierpliwość jest cnotą, jednak nie każdy ją posiada. Stres związany z pracą oraz inne codzienne problemy, utrudniają bycie cierpliwym. Jak więc zrelaksować się o okazać cierpliwość? Jedni przez 2 tygodnie budują modele samolotów, a inni poświęcają 10 lat, aby powoli i systematycznie tworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Pewien mężczyzna poświęcił dekadę na stworzenie w swoim ogrodzie gigantycznej figury smoka!

Mężczyzna przez 10 lat tworzył ogromnego smoka w ogrodzie

https://fubiz.net

John Booker poświęcił 10 lat na stworzenie ogromnej, zielonej rzeźby w swoim ogrodzie. Wszystko wzięło się z zamiłowania i pasji do ogrodnictwa. Dzięki pracy mężczyzny nie musisz wyobrażać sobie, jak wyglądałby zielony smok – możesz zobaczyć to na tych zdjęciach! Pan Booker jest niezwykłym przykładem, że życie na emeryturze nie musi być nudne. Przez wiele lat staruszek pielęgnował żywopłot, aby stworzyć z niego niezwykłe dzieło sztuki. Żywa figura, przypominająca smoka, jest wyższa od jego twórcy o około 430 cm. Cała rzeźba ma ponad 4 metry długości oraz 600 cm wysokości.

https://pinterest.com

Biorąc pod uwagę wielkość zielonej rzeźby oraz staranne wykonanie nie ma co się dziwić, że mężczyzna robiła ją przez ponad 10 lat. Szczegóły, które powstały przy tworzeniu smoka, obejmują nawet najdrobniejsze detale. Smok wygląda bardzo spokojnie, jakby został uchwycony podczas snu – nie jest to typowa poza groźnej kreatury. Mężczyzna nie miał zamiaru tworzyć strasznej postaci smoka, chciał aby jego rzeźba była przyjazna i stanowiła ozdobę otoczenia.

https://inhabitat.com

Wzruszająca motywacja twórcy

Smok nie jest zwyczajną, zieloną rzeźbą. Mężczyzna stworzył figurę w prezencie dla swojej żony. John Booker chciał wyrazić swoją miłość do ukochanej i zdecydował się przekuć swoją pasję w wyjątkowy podarunek dla wybranki swojego życia. Oczywiście ukochana pomagała Johnemu w stworzeniu rzeźby. Pani Booker jest graficzką oraz dzieli pasję i zamiłowanie do ogrodnictwa wraz ze swoim mężem.

Jak Ci się podoba ogromna rzeźba, którą mężczyzną tworzył przez ponad 10 lat?

Zobacz także:

1) Rośliny oczyszczające powietrze – 10 roślin doniczkowych

2) 14 rozwiązań, które sprawią, że Twoje rośliny zawsze będą piękne i zdrowe

3) Miał dość kapryśnej pogody i wybudował własny, podgrzewany basen. Pomagała mu 5-letnia córeczka

4) Mama przecięła makaron basenowy i rozwiązała problem obiadów w ogrodzie. Jej pomysły są fantastyczne