×

Mężczyzna przez 10 lat tworzył ogromnego smoka w ogrodzie

Mówi się, że cierpliwość jest cnotą, jednak nie każdy ją posiada. Stres związany z pracą oraz inne codzienne problemy, utrudniają bycie cierpliwym. Jak więc zrelaksować się o okazać cierpliwość? Jedni przez 2 tygodnie budują modele samolotów, a inni poświęcają 10 lat, aby powoli i systematycznie tworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Pewien mężczyzna poświęcił dekadę na stworzenie w swoim ogrodzie gigantycznej figury smoka!

Mężczyzna przez 10 lat tworzył ogromnego smoka w ogrodzie

mężczyzna tworzył ogromnego smoka 1
https://fubiz.net

John Booker poświęcił 10 lat na stworzenie ogromnej, zielonej rzeźby w swoim ogrodzie. Wszystko wzięło się z zamiłowania i pasji do ogrodnictwa. Dzięki pracy mężczyzny nie musisz wyobrażać sobie, jak wyglądałby zielony smok – możesz zobaczyć to na tych zdjęciach! Pan Booker jest niezwykłym przykładem, że życie na emeryturze nie musi być nudne. Przez wiele lat staruszek pielęgnował żywopłot, aby stworzyć z niego niezwykłe dzieło sztuki. Żywa figura, przypominająca smoka, jest wyższa od jego twórcy o około 430 cm.

mężczyzna tworzył ogromnego smoka 2
https://pinterest.com

Biorąc pod uwagę wielkość zielonej rzeźby oraz staranne wykonanie nie ma co się dziwić, że mężczyzna robiła ją przez ponad 10 lat. Szczegóły, które powstały przy tworzeniu smoka, obejmują nawet najdrobniejsze detale. Smok wygląda bardzo spokojnie, jakby został uchwycony podczas snu – nie jest to typowa poza groźnej kreatury. Mężczyzna nie miał zamiaru tworzyć strasznej postaci smoka, chciał aby jego rzeźba była przyjazna i stanowiła ozdobę otoczenia.

mężczyzna tworzył ogromnego smoka
https://inhabitat.com

Wzruszająca motywacja twórcy

Smok nie jest zwyczajną, zieloną rzeźbą. Mężczyzna stworzył figurę w prezencie dla swojej żony. John Booker chciał wyrazić swoją miłość do ukochanej i zdecydował się przekuć swoją pasję w wyjątkowy podarunek dla wybranki swojego życia. Oczywiście ukochana pomagała Johnemu w stworzeniu rzeźby. Pani Booker jest graficzką oraz dzieli pasję i zamiłowanie do ogrodnictwa wraz ze swoim mężem.

Jak Ci się podoba ogromna rzeźba, którą mężczyzną tworzył przez ponad 10 lat?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij