×
Wirtualna Polska

Mieszam kuchenną przyprawę z wodą i myję kostkę brukową. Wygląda jak nowa

Twoja kostka brukowa w ogrodzie lub na podjeździe zarasta mchem lub chwastami? W czasie jej używania pojawiły się plamy, np. z oleju samochodowego. Doprowadzenie jej do porządku, nie musi być  czasochłonne i trudne. Pokażemy Ci, jak kuchenna przyprawa wyczyści kostkę brukową w mig.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Domowe sposoby na czyszczenie kostki brukowej pozwolą Ci nie tylko pozbyć się zabrudzeń, ale i niechcianych chwastów. Nie musisz wydawać kroci na chemię, która może zniszczyć trawnik lub strukturę kostki. Zobacz, jak za pomocą octu przywrócić wyczyścić kostkę brukową.

Jak wyczyścić kostkę brukową?

Jest wiele sposobów na to, aby kostka brukowa wyglądała czysto i schludnie. Najczęściej sięga się po chemię, która owszem daje rezultaty – ale może nie być neutralna dla kostki i roślin. Dlatego lepiej jest zastosować domowe sposoby na czyszczenie kostki brukowej. To nie tylko tańsza alternatywa, ale i bezpieczniejsza. W domu mamy wiele produktów, które świetnie zadziałają na chwasty czy zabrudzenia. Jednym z nich jest ocet, który ma uniwersalne zastosowanie, zarówno w kuchni, jak i w sprzątaniu. Oto, jak powinieneś go użyć na tarasie lub podjeździe.

Kuchenna przyprawa wyczyści kostkę brukową?, fot. Getty Images

Kuchenna przyprawa wyczyści kostkę brukową?, fot. Getty Images

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Jadąc na działkę, zawsze biorę ze sobą ocet spirytusowy. Zastępuje drogie specyfiki.

Czyszczenie kostki brukowej domowym sposobem

Na pierwszy ogień walki z chwastami i plamami po oleju – zastosuj ocet. To środek, który nie tylko działa na kamień w łazience, ale i na mech i zielsko. Pamiętaj, aby nie lać go samego bezpośrednio na kostkę! Przygotuj najpierw roztwór. Jak to zrobić? Oto przepis poniżej:

  1. Przygotuj ocet i wodę.
  2. Rozcieńcz 2 litry octu na 1 litr wody.
  3. Wymieszaj i przelej do spryskiwacza.
  4. Taką mieszanką pryskaj kostkę
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Innym produktem, który również możesz użyć jest cola. Poradzi sobie ona z tłustymi plamami oraz śladami rdzy. Po prostu wylej ją na zabrudzenia i pozostaw na kilka godzin – polecamy na całą noc. Następnego dnia tylko usuń plamy szczotką i obficie spłucz wodą. Alternatywą jest pasta z sody oczyszczonej, którą nakładaj na zabrudzenia i zostaw na kilka minut. Finalnie usuń przy pomocy szczotki i również spłucz chłodną wodą. I gotowe – kostka brukowa jest czysta i bez chwastów.

Kuchenna przyprawa wyczyści kostkę brukową, fot. Genialne.pl

Kuchenna przyprawa wyczyści kostkę brukową, fot. Genialne.pl

Zobacz również: Oto jak stosować ocet w ogrodzie na mszyce i przędziorki.

Wirtualna Polska
Wirtualna PolskaWirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować