×

Mieszam tylko dwa produkty. Ten prosty środek na mrówki w domu działa za każdym razem!

Miejsce w którym mieszkamy jest ostatnim, w którym życzylibyśmy sobie widywać różnorakie owady. W tym artykule poznasz środek na mrówki w domu, który pozwoli Ci trzymać je z daleka.

Czy mrówki w domu wyrządzają szkody?

Większość mrówek nie robi w mieszkaniu rzeczywistej szkody, z wyjątkiem gmachówek, które mogą wiercić otwory w drewnie znajdującym się w domu. Mrówki w miejscu zamieszkania przede wszystkim są denerwujące i mogą czasami rozprzestrzeniać bakterie. Mrówki są stworzeniami społecznymi, które zazwyczaj tworzą kolonie, w których poszczególne osobniki pełnią różne role. Zawsze jest królowa lub kilka królowych, które dbają o ich rozmnażanie się. Pozostałe osobniki to robotnice. Młodsze z nich zwykle pozostają wewnątrz gniazda, gdzie służą potrzebom królowej i utrzymują lub rozbudowują gniazdo, podczas gdy starsze robotnice wychodzą z gniazda, aby zdobywać pożywienie dla kolonii. To właśnie te starsze mogą „biegać” po Twoim domu.

„Skąd one wychodzą i gdzie się ukrywają?”. Kluczowe jest znalezienie gniazda

Gniazdo mrówek zazwyczaj chowa się gdzieś w ścianach Twojego domu. To jego wyeliminowanie rozwiąże problem z mrówkami. Zabijanie pojedynczych osobników raczej niewiele Ci pomoże. Stracisz tylko na to czas.

Najważniejszym pierwszym krokiem w usuwaniu mrówek z domu jest identyfikacja szlaków używanych przez mrówki-robotnice. Wszelkie widoczne mrówki poruszające się wewnątrz domu szukają pożywienia, a gdy znajdą jadalny materiał, robotnica mrówki przenosi go z powrotem do gniazda.

Sposób na mrówki w domu, fot. Freepik

Środek na mrówki w domu – tak je wyeliminujesz raz na zawsze

Bardzo skutecznym sposobem jest więc podstawienie mrówkom-robotnicom zatrutego jedzenia, które przyniosą one z powrotem do gniazda. Przy odrobinie szczęścia zostanie nim nakarmiona także królowa.

Czego użyć jako przynęty? Najlepiej czegoś słodkiego, jak cukier. Dodaj do niego sodę oczyszczoną. Wymieszaj te dwa składniki równo po połowie. Staraj się umieścić tą mieszankę w pobliżu widocznych szlaków mrówek, ale poza zasięgiem zwierząt domowych i dzieci. Potem przyjdzie Ci jedynie czekać na efekty. Przynęta pracuje wydajnie, jeżeli utrzymujesz inne powierzchnie tak czyste, że przynęta jest jedyną słodką substancją dostępną zdolną przyciągać mrówki.

Domowy spray na mrówki

Pamiętaj, że przynęta może mieć również postać płynu do pryskania. Wystarczy do mieszanki cukru z sodą oczyszczoną dodać odpowiednią ilość wody i spryskać miejsca, gdzie widujesz mrówki. Licz się z tym, że cukier się klei, więc ta forma może być trudniejsza do uprzątnięcia.

Być może będziesz musiał podjąć parę prób, aby cała sprawa się udała. Eliminacja kolonii może trwać kilka dni, a nawet kilka tygodni, jeśli kolonia jest bardzo duża lub ma kilka królowych, jak niektóre gatunki mrówek.

Nieco inaczej sprawy się mają, jeśli jesteś w stanie dotrzeć bezpośrednio do gniazda i spryskać je odpowiednim środkiem owadobójczym ze sklepu. Wtedy kolonia może obumrzeć bardzo szybko. Jednak w większości wypadków raczej nie będziesz miał łatwego dostępu do gniazda. Albo też nie będziesz miał go w ogóle.

A tutaj przeczytasz o tym, jak się pozbyć kretów z ogrodu i trawnika.

 

Może Cię zainteresować

zamknij