×

Sprytnie powiększył mieszkanie w centrum Wrocławia. Zyskał dodatkowo 20 m kwadratowych

Wiele osób zastanawia się jak by mogło sobie powiększyć mieszkanie o choćby kilka dodatkowych metrów. Pewien Wrocławianin powiększył swoje prawie dwukrotnie bo wykazał się sprytem.

Jak powiększyć swoje mieszkanie prawie dwukrotnie?

Krzysztof Grześków kilka lat temu kupił na jednym z wrocławskich osiedli niewielkie mieszkanie za nieco ponad 100 000 zł. Miało ono ok. 20 m.². Jednak to, co je wyróżniało spośród wielu innych mieszkań tej wielkości i tego typu, to fakt, że miało taras. I był on wielkości podobnej do mieszkania. Tylko, że taras to taras. w lecie posiedzieć można, ale salonu sobie tutaj nie zrobisz. Tak przynajmniej myśli większość ludzi…

Jak powiększyć mieszkanie
Jak powiększyć mieszkanie, fot. Pomysł Na Dom/youtube

Okazuje się jednak, że przy odrobinie wysiłku (i biegania po różnych urzędach) Krzysztofowi udało się uzyskać zgodę na zabudowanie tarasu i uczynienie z niego części mieszkania. Największym wyzwaniem było uzyskanie pozwolenia od wspólnoty mieszkaniowej, ale i tutaj ostatecznie się udało sprawę domknąć. Dzięki temu po kosztującym dość trochę remoncie mieszkanie z małej kawalerki rozrosło się do przytulnego apartamentu. Kosztowało to co prawda sporo. Krzysztof szacuje, że ostatecznie razem z remontem i urządzeniem wszystkiego całkowity koszt zamknął się dla niego w sumie ok. 300 000 zł. Dla tych, którzy orientują się ile kosztuje mieszkanie wielkości mniej więcej 40 m.² w dobrej lokalizacji w samym centrum Wrocławia może to być powód do zazdrości.

Krzysztof wykazał się jednak nie tylko pomysłowością przy powiększeniu powierzchni o taras, ale także przy urządzaniu wnętrza, tak, aby było jak najbardziej przestronne. Zrobił tutaj kilka mocno nietypowych rzeczy.

 

Dobudował kostkę do mieszkania we wrocławiu

Szukamy miejsca w środku mieszkania stosując nietypowe rozwiązania

Jest kilka rzeczy, które rzucają się od razu w oczy po wejściu do mieszkania Krzysztofa. Najbardziej znaczącą jest wisząca na ścianie nad innymi szafkami lodówka. Dzięki temu można było zmieścić w małej kuchni więcej przydatnych sprzętów. Jako, że mieszkanie znajduje się w tzw. starym budownictwie, to ma także wysokie sufity. Przestrzeń ta jest zwykle niewykorzystana, ale Krzysiek wpadł na pomysł, żeby część szaf urządzić… w podłodze.

Jak powiększyć mieszkanie?
Jak powiększyć mieszkanie?

 

Przez to jest ona w części mieszkania podwyższona, a właściciele mają zarazem dużo przestrzeni by upchnąć różne szpargały. Ostatnim ciekawym pomysłem jest prysznic. Jego drzwi są zarazem drzwiami wejściowymi do łazienki. Przez to jest w niej znacznie więcej miejsca na różne szafki i inne rzeczy. Nie każdy oczywiście tak by chciał zrobić, ale nie można zaprzeczyć, że oszczędza to sporo miejsca.

Może Cię zainteresować