×

Gdy będziesz miał w domu te roślinę, już nigdy nie zobaczysz w nim myszy, pająków i innych insektów

Istnieje wiele gatunków owadów. Być może nie spotkamy w swoim życiu ich wszystkich… Jednak na widok jednego, malutkiego stawonoga niektórym ludziom włosy stają dęba i wpadają w prawdziwą panikę…

Większość z tych stworzeń jest naprawdę pożyteczna i odgrywa bardzo istotną rolę w przyrodzie. Zapobiegają plagom, pomagają w rozmnażaniu się roślin i sprawiają, że drzewa owocują.

pixabay
pixabay

Mimo to, nikt z nas nie ma wątpliwości, że ich występowanie w domu jest bardzo nieprzyjemne. Są osoby, które gdy tylko staną oko w oko z maleńkim pajączkiem piszczą, krzyczą i skaczą jak oszalałe. Z pewnością w każdej rodzinie jest chociaż jedna taka osoba.

Nie od dziś wiadomo, ze chemia jest bardzo szkodliwa, więc stosowanie jej w naszym domu może i pomoże w pozbyciu się niechcianych gości, ale może mieć też złe konsekwencje dla zdrowia domowników.

pixabay
pixabay

Na szczęście, natura dostarczyła naturalne repelenty owadów

Nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, nie wpływają na nasze zdrowie i w przeciwieństwie do produktów komercyjnych, mogą być nawet zdrowe dla człowieka.

Najlepiej na nieproszonych gości działa świeża mięta, która nie tylko pięknie pachnie, ale i doskonale smakuje! Jej orzeźwiający zapach nie tylko pomoże nam w pozbyciu się wszelkich stawonogów, ale i myszy!

Dodatkowo roślina ta ma też doskonale znane właściwości lecznicze.

pixabay
pixabay

Można ją trzymać w doniczce w różnych pomieszczeniach w naszym domu lub też zaparzyć i spryskać niż ramy okien, drzwi i różne zakamarki. To nie tylko odstraszy natrętów, ale i odświeży powietrze w naszym domu.

Może Cię zainteresować

zamknij