×

Jak wykorzystać mięte pieprzową, aby odstraszyć myszy i inne szkodniki

Nie wiem jak Ty, ale ja panicznie boję się myszy i innych szkodników, które mogą zaatakować mój dom. I nie chodzi mi tutaj jedynie o samą inwazję, ale i sposoby rozwiązania tego typu problemów…

Jak się jednak okazuje wcale nie musi tak być, a wszystko dzięki pewnej roślinie, która pomoże Ci pozbyć się niechcianych gości w naturalny sposób. Wszystko czego potrzebujesz to mięta pieprzowa. Myszy nienawidzą jej zapachu, dlatego też omijają ją szerokim łukiem. Wiedzę tą postanowiła wykorzystać Shoshanna’s Kitchen, prezentując 3 sposoby wykorzystania mięty pieprzowej w domu:

#1 Rośliny

Najprostszym sposobem, aby zapobiec inwazji myszy, jest posadzenie mięty pieprzowej dookoła domu. Roślina ta nie tylko zapewni skuteczną ochronę, ale i będzie się ładnie prezentować. Co więcej, świeże liście mięty niejednokrotnie przydadzą się w kuchni.

mieta-pieprzowa-zastosowanie1

#2 Skarpetki z suszoną miętą

Jeśli zależy Ci na szybkim i skutecznym rozwiązaniu, ta metoda z pewnością okaże się przydatna. Umieść suszoną miętę w skarpetkach i rozłóż je w całym domu, w pobliżu szczelin i otworów przez które mogą przedostać się szkodniki.

#3 Spray domowej roboty

Jest to ulubiona metoda Shoshanny, którą bardzo łatwo przygotować. Zagotuj wodę, a następnie umieść w niej suszoną miętę pieprzową, w ten sam sposób jakbyś chciała przygotować herbatę lub kawę. Kiedy mieszanka będzie gotowa, pozostaw ją do ostygnięcia. Następnie wystarczy przelać ją do plastikowej butelki z odpowiednią końcówką i gotowe! Spray w takiej formie możesz użyć jako dodatkowy sposób czyszczenia miejsc, gdzie mogą pojawić się gryzonie.

To jednak nie wszystko! Okazuje się, że mięta pieprzowa to również skuteczny sposób na pozbycie się m.in. pająków, mszyc, mrówek, komarów i pszczół! Genialne, prawda?

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym, z pewnością będą Ci wdzięczni! 🙂

Może Cię zainteresować

zamknij