×

Posadź tę popularną roślinę i na zawsze pożegnaj się z myszami i innymi szkodnikami w Twoim domu!

Co jest gorszego od inwazji myszy? Próba pozbycia się ich. Choć istnieje wiele metod pozbycia się niechcianych gości, bądźmy szczerzy, nie są one przyjemne. Pułapki czy trutki to jedne z najpopularniejszych metod, ale nie jest to rzecz, którą chcielibyśmy się zająć. Mamy jednak lepszy sposób! Bez zabijania i innych nieprzyjemności. Oto kilka innych powodów, dlaczego w każdym domu powinna znaleźć się mięta pieprzowa!

Okazuje się, że myszy nienawidzą zapachu mięty. Jej ostrość, świeżość i słodycz doprowadza je do białej gorączki. Są trzy sposoby, dzięki którym odstraszysz niechciane szkodniki za pomocą mięty.

Rośliny

mieta-2
reset

Najprostszym sposobem jest trzymanie kilku doniczek mięty w domu. Oprócz tego, że skutecznie odstraszą szkodniki z twojego domu i ogrodu, listki mięty możesz wykorzystać do gotowania ulubionych potraw.

Suszona mięta

mieta-1
all-creatures

Dla osób, które nie mają czasu zajmować się miętą w doniczce, a poszukują szybkiego sposobu, ten jest idealny. Wysuszone liście mięty włóż do materiałowych woreczków i umieść je w miejscach, które mogą zamieszkiwać szkodniki.

Miętowy sprej

mieta-3
naturallivingideas

Innym dobrym rozwiązaniem jest sprej. Wystarczy zagotować wodę, pokruszyć kilka wysuszonych listków mięty w ten sam sposób jak się robi herbatę. Wystudź miksturę i gotowe. Przelej płyn do spryskiwacza i aplikuj w miejscach, które noszą ślady niechcianych mieszkańców lub przy oknach i innych miejscach, przez które szkodniki mogą dostać się do domu.

Mięta nie tylko odstraszy myszy, ale również owady, które nie są mile widzianymi gośćmi. Spryskując rośliny w ogrodzie przygotowanym sprejem, również nie będziesz musiał martwić się o owady zjadające twoje warzywa. Genialne!

Może Cię zainteresować