Kategorie LajfhakiPsychologia

8 ważnych rzeczy, który każdy z pokolenia Y, powinien zrobić jeszcze w tym roku

Millenialsi to często jedne z najbardziej niezrozumianych pokoleń w dzisiejszym społeczeństwie. To generacja pełna młodych osób, które chcą wprowadzić pewne zmiany – począwszy od innowacyjnych technologii po walkę o równość na świecie.

Do tej pory millenialsom udało się osiągnąć wiele dobrych rzeczy dla społeczeństwa jak i dla samego siebie, a zawsze warto stawiać sobie poprzeczkę nieco wyżej. Warto więc zastanowić się co jeszcze warto zrobić w 2019 roku. Te rady mogą przydać się nie tylko millenialsom!

#1 Ogranicz czas online

millenialsi
unsplash.com

Nikogo to chyba nie zdziwi, że millenialsi nie wyobrażają sobie życie bez swoich telefonów. To pokolenie dorastało wśród technologii, dlatego też nie ma co ukrywać, że millenialsi są uzależnienie od smartfonów. Jednak warto zastanowić się czy przesiadywanie całymi dniami w internecie przynosi coś dobrego. Może w nowym roku postanowisz ograniczyć kontakt z social mediami. Wylogowując się możesz zdać sobie sprawę, że jesteś szczęśliwszy i mniej zestresowany, gdy nie sprawdzasz co słychać u Twoich ulubionych celebrytów czy znajomych.

#2 Zajmij się swoimi finansami

millenialsi 2
unsplash.com

Oszczędzanie i trzymanie się wyznaczonych limitów budżetowych jest trudne w każdym wieku, ale millenialsi wiedzą o tym szczególnie. Wielu z nich nie zna się dobrze na ekonomii i woli wydać swoją wypłatę na niezliczoną ilość drinków przy spotkaniach z przyjaciółmi. Teraz jednak nadszedł czas, aby utrzymać swoje finanse w porządku. Zacznij oszczędzać, przekalkuluj swoje wydatki i zacznij korzystać z programów które pomogą Ci przeliczyć budżet. Może tym razem uda Ci się zaoszczędzić na podróż marzeń lub upragnione mieszkanie?

#3 Naucz się czegoś nowego

millenialsi 3
unsplash.com

Nauka może wiązać się z czymś nudnym, jednak przez całe życie warto się szkolić i uczyć czegoś nowego. Rozwijaj swoje umiejętności rysowania, jazdy na nartach czy języków obcych. Wyjdź ze swojej strefy komfortu i sięgnij po coś co do tej pory Cię przerażało. A może nauczysz się gotować? Z badań wynika, że aż 54% millenialsów co najmniej 3 razy w tygodniu stołuje się w restauracjach i knajpach. Może zamiast kolejnych wydanych pieniędzy na obiady na mieście, zapiszesz się na kurs gotowania i zaimponujesz autorskimi daniami bliskim osobom?

#4 Zgłoś się jako wolontariusz

millenialsi 4
unsplash.com

Pamiętaj, że dobro zawsze wraca, a czynienie dobrych uczynków sprawia, że stajemy się lepszymi ludźmi. Coś co dla Ciebie może być niewielkim wysiłkiem, może sprawić ogromną radość drugiej osobie. Zdecyduj się na wolontariusz w pobliskiej stołówce, wyprowadzaj psy ze schroniska na spacery lub co miesiąc wpłacaj datki na ubogich. Opcji jest wiele, dlatego sam zdecyduj, która jest dla Ciebie najlepsza!

#5 Pomyśl o nieruchomościach

millenialsi 5
unsplash.com

Wbrew powszechnemu przekonaniu, millennialsi kupują nieruchomości. W rzeczywistości milenialsi nadal tworzą jedną z największych grup, które kupują dom. Więc jeśli jesteś jednym z tych, którzy są zadowoleni ze swoich finansów i potrafią trzymać rękę na pulsie, to dlaczego nie pomyślisz o kupieniu własnego domu czy wymarzonego mieszkania? Może to czas najwyższy aby opuścić ciepłe gniazdko u rodziców czy wynajmowaną klitkę i zdecydować się na zakup własnych czterech kątów?

#6 Zrób sobie tatuaż

millenialsi 6
unsplash.com

Tatuaże wciąż są tematem tabu jednak coraz więcej osób się na nie decyduje. Oczywiście ten podpunkt nie jest obowiązkowy, jednak jeśli już od dłuższego czasu zastanawiasz się nad zrobieniem sobie tatuażu, to być może ten rok będzie dla Ciebie przełomowy. Dobrze przemyśl wzór który chcesz mieć i ozdób swoje ciało ciekawą grafiką.

#7 Zmierz się ze swoimi słabościami

millenialsi 7
unsplash.com

Każdy ma coś, czego się boi: jedni nie przepadają za pająkami, inni boją się wysokości lub podróży samolotem. Nie możesz jednak pozwolić, żeby ten strach przeją kontrolę nad Twoim życiem. Zamiast ukrywać się i pozwalać, aby lęki Cię pochłonęły, teraz nadszedł czas, aby stawić im czoła. Nawet jeśli jest to mały krok, zapisanie się na lekcje pływania, gdy obawiasz się utonięcia, to wierz mi, mimo początkowego strachu i lęku w końcu nowe doświadczenie Cię umocni.

#8 Nawiąż nową znajomość

millenialsi
unsplash.com

I nie chodzi o poznanie kogoś online, lecz o spotkanie kogoś w rzeczywistości. Wyjdź z domu bez telefonu i nawiąż nowe znajomości. Być może zbudowanie nowej relacji bez cyfrowej bariery okaże się znacznie przyjemniejsze niż śledzenie kogoś na portalach społecznościowych.

Jesteś millenialsem? Jakie masz cele na nowy rok? A może coś z tej listy udało Ci się już spełnić?

Zobacz także:

1) 12 trików psychologicznych, które wpływają na podświadomość Twojego rozmówcy
2) Stylowe porady, dzięki którym nigdy więcej nie powiesz „Nie mam się w co ubrać”

Źródło i fotografie: shared.com