Kategorie MakijażUroda

12 największych mitów dotyczących makijażu. 70% kobiet nadal popełnia te błędy

Mity odnajdziemy w wielu dziedzinach naszego życia, w makijażu także. Dziś mam dla Was porcję tych, które są najbardziej powszechne. Jestem ciekawa, czy Wy także je słyszeliście i czy w którykolwiek wierzyliście do tej pory?

#1 Tusz do rzęs należy wyrzucić dopiero wtedy, gdy zaschnie

Nieprawda. Tusz do rzęs należy wyrzucić po 3 miesiącach od otwarcia opakowania, niezależnie od tego czy przeschnął czy też nie. W środku mogą namnażać się bakterie, które później na szczoteczce przenosimy do oka. Jest to prosta droga do rozwoju infekcji.

#2 Przesuwanie szczoteczką wewnątrz opakowania tuszu do rzęs, sprawi, że grudki znikną

via GIPHY

Tak właściwie to nie do końca… Jednak na pewno sprawi to, że do środka opakowania dostanie się więcej powietrza. Z kolei to przyczyni się do szybszego wysuszenia maskary, a dodatkowy tlen będzie sprzyjał bakteriom w rozwoju.

#3 Spanie w makijażu to nic takiego

Nasza skóra w czasie snu się regeneruje. Makijaż bardzo jej w tym przeszkadza, np. blokując pory. Koniecznym jest jego zmycie przed snem, jeżeli chcemy, aby nasza twarz wyglądała świeżo.

#4 Makijaż może powodować trądzik

Niekoniecznie. To nie zawsze same kosmetyki są przyczyną takiej reakcji naszej skóry. Może być winny np. pędzelek, który wcześniej się zabrudził. Dlatego należy pamiętać o regularnym czyszczeniu przyrządów do makijażu. Jendak makijaż też może wywołać nieestetyczne zmiany na naszej skórze np. wtedy gdy z nim zaśniemy.

#5 Kosmetyki należy używać dopóki się nie skończą

Absolutnie nie. Na każdym produkcie znajduje się symbol, który określa przez ile możemy bezpiecznie stosować dany kosmetyk. Jest to otwarty słoiczek z liczbą, oznaczającą miesiące.

#6 Nie musisz myć często swoich pędzli do makijażu, jeśli tylko Ty ich używasz

Nieprawda. Im dłużej pędzle są brudne, tym więcej bakterii się na nich znajduje. Dlatego należy myć je niezależnie od tego czy ktoś inny ich używał czy też nie.

#7 Sam kosmetyk się nie brudzi tylko aplikator

Jeśli na aplikatorze znajduje się brud i bakterie, to znajdzie się też w produkcie. Bakterie uwielbiają rozwijać się w ciepłych i wilgotnych miejscach. Najbardziej narażone są więc kosmetyki w płynnej postaci.

#8 Wodoodporną maskarę można używać cały czas

via GIPHY

Raczej nie. Jeśli nie musisz, unikaj tego. Wodoodporne kosmetyki są trwalsze i trudniej je usunąć. Nadmierne i częste tarcie może sprawić, że Twoje rzęsy będą podatne na złamania i w o wiele gorszej kondycji.

#9 Krem nawilżający może być używany jako baza pod makijaż

Owszem oba kosmetyki mają działanie nawilżające, ale kremy się wchłaniają, z kolei baza pozostaje na skórze i zapewnia podstawę, która uczyni nasz makijaż trwalszym.

#10 Możesz dopasować podkład na nadgarstku

Prawda jest taka, że nadgarstki nie są poddawane promieniom słonecznym w takim stopniu, jak twarz. Dlatego podkład może zostać dobrany źle. Najlepiej jest to testować wzdłuż linii szczęki.

#11 Korektor powinno się nakładać przed podkładem

Owszem, ale tylko w tych miejscach, w których jest to naprawdę konieczne, czyli w przypadku niedoskonałości. Nie należy nakładać go zbyt dużo, aby niepotrzebnie nie obciążyć makijażu.

#12 Czerwone usta pasują każdej kobiecie

Każda pani może pozwolić sobie na czerwone usta, haczyk polega jednak na tym, aby wybrać właściwy odcień pomadki. Pomóc może w tym np. określenie jaki masz typ urody – ciepły czy zimny.

W któryś z tych mitów wierzyłaś do tej pory?

Źródło: buzzfeed.com | Fotografie: instagram.com