×

15 popularnych przekonań o różnych krajach, które z rzeczywistością nie mają wiele wspólnego

Niektóre z nich obalano mnóstwo razy, a pomimo tego wiele osób na świecie wciąż w nie wierzy. Sprawdź czy i Ty dałeś się nabrać popularnym przekonaniom, które z rzeczywistością mają niewiele wspólnego.

Oto 15 osób opowiadających o najpopularniejszym micie dotyczącym ich kraju, z jakim wciąż się spotykają wśród turystów.

#1 Rosja

Mit jest taki, że wszyscy tutaj są zawsze pijani, bo piją wódkę i wszyscy jeżdżą na niedźwiedziach, grają na bałałajkach i tańczą kazachoka. I że jesteśmy albo pijani, albo szaleni. Chociaż istnieje problem z alkoholizmem, wiele osób nie pije, zwłaszcza wódki. Co zabawne, niedźwiedzie pojawiają się, ale BARDZO rzadko. A ludzie, którzy jeżdżą na niedźwiedziach lub mają je jako zwierzęta domowe? To bardzo rzadkie. Bałałajka nie jest już tak popularna. Znam jedną osobę, która na niej gra. A kazachoka tańczymy tylko czasami.

helpmeimdanganronpa

#2 Wielka Brytania

Ludzie myślą, że Brytyjczycy są albo sztywni albo są chuliganami piłkarskimi. A to nieprawda. Niektórzy z nas nawet nie lubią piłki nożnej. Jedna z moich znajomych NIE PIJA NAWET HERBATY (szczerze mówiąc, nie wiem, dlaczego jest moją znajomą, bo to już przesada…)!

farlos75

#3 Rumunia

Wiele osób myśli, że mamy wampiry, ale przez 700 lat mojego życia żadnego nie widziałem. Zapytałem moich kumpli z zamku, ale oni też nie widzieli żadnego, a byli w tej okolicy dłużej niż ja.

zyppoboy

#4 Irlandia

To, że Irlandczycy są największymi pijakami na świecie – to całkowicie fałszywe i podłe! Jesteśmy tylko drugim najbardziej pijackim narodem na świecie, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku zajmiemy w końcu pierwsze miejsce.

LegendaryPQ

#5 Australia

Wszyscy myślą, że jest tu tak niebezpieczne, że pająki, niedźwiedzie, węże, dzikie koty i psy wyrywają ci serce za każdym razem, gdy wyjdziesz przez drzwi. Prawda jest taka, że jeśli nie zachowujesz się jak skończony osioł, to wszystko będzie dobrze.

Cletus_Spooge_pants

#6 Japonia

Ludzie myślą, że Japonia jest niesamowicie futurystyczna. A prawda jest taka, że nie mogę nawet opłacić rachunków online, a jeśli chcę ustawić rachunek z automatyczną płatnością, muszę poprosić o formularz pocztą, wypełnić go, a następnie osobiście zanieść do banku. Nie wspominając o tym, że wszystkie moje miesięczne raporty muszę przesyłać faksem.

Ryoukugan

#7 USA

Nie wszyscy mamy nadwagę i ubieramy się w koszulki z naszą flagą. Ma tak tylko 60% z nas.

SkippyNordquist

#8 Szkocja

screenshot „Braveheart”

Wszyscy jesteśmy rudymi alkoholikami, którzy nienawidzą Anglików i biegają wśród wzgórz w naszych „spódnicach”, krzycząc „WOLNOŚĆ”.

notyurfuxkingwoman

#9 Holandia

Według powszechnej opinii powinienem być palaczem zielska, z ogrodem tonącym w tulipanach, mieszkającym w wiatraku.

Jealous-Proof5505

#10 Czechy

Niezupełnie mit, ale spora liczba osób uważa, że Czechosłowacja nadal istnieje. A przecież w 1993 roku rozstaliśmy się ze Słowakami.

foodwithnoob

#11 Kanada

Kiedy zacząłem spotykać się z moją obecną żoną (która pochodzi z USA), poinformowała mnie, że jej przyjaciele i rodzina są przekonani, że Kanadyjczycy nie mają lodu ani papieru toaletowego. Najwyraźniej chcieli, żeby mnie o to zapytała, ponieważ byli tym zdezorientowani. Nigdy nie śmiałem się tak mocno.

SirensDeadlySong

#12 Belgia

Ludzie generalnie zakładają, że będąc z Belgii, mówisz po francusku. Podczas gdy duża część kraju jest frankofońska [kultywuje wszystko co francuskie – dop. red.], większość ludności mówi po niderlandzku.

Alexthegreatbelgian

#13 Brazylia

Lubie myślą, że Brazylia to ogromna tropikalna dżungla, w której ludzie mówią po hiszpańsku. Brazylia ma kilka dużych miast i różne środowiska. Na przykład São Paulo to ogromna, rozległa metropolia z tyloma mieszkańcami, co Nowy Jork i Los Angeles razem wziętych. A my byliśmy portugalską kolonią, więc mówimy po portugalsku.

guiporto32

#14 Szwecja

Szwecja to socjalistyczny raj. Nie jest ani socjalistyczna, ani to raj (choć jest to przyjemny kraj do życia, jeśli nie liczyć pogody).

avoere

#15 Niemcy

Wszyscy Niemcy mają jakąś tajną wiedzę na temat II WŚ, którą chcieliby się podzielić. Kiedy mieszkałem w Londynie, to Anglicy w wieku 40+ pytali mnie o osobiste doświadczenia z wojny (a jestem tak młody, że nawet moi rodzice urodzili się po wojnie).

slazer2k

W który z tych mitów sam wierzyłeś? Przyznasz się?

17 mitycznych stworzeń, które artysta ukazuje jako niezwykłe maleństwa. Magia świata fantazji

Rozpoznaj KŁAMCĘ – PSYCHOLOGICZNE triki

 

Wybrane dla Ciebie

To największa porażka w historii IKEA. Ten mebel miał być hitem, a sprzedawał się fatalnie

Słynna szwedzka firma rzadko myli się tak dotkliwie. W jej historii łatwiej o kultowe meble, które stały się bestselerami, porażek jest dużo mniej. Ale gdy się już trafiają, to są dotkliwie odczuwane. Dzieci poczęte na łóżkach IKEA Jak swego czasu wyliczył New York Times, najpopularniejsze meble IKEA są kupowane gdzieś na świecie co 10 sekund. […]

13 tajemnic pałacu Buckingham. Oto, co kryje się za ogromnymi bramami królewskiej rezydencji

Pałac Buckingham to londyńska rezydencja królewska, która budzi ciekawość ogromnej rzeszy ludzi na całym świecie. Brytyjscy monarchowie mieszkają w nim nieprzerwalnie od 1837 roku. Poznaj jego największe sekrety. 1. Sieć pokoi i łazienek W całym pałacu Buckingham znajduje się aż 775 pomieszczeń (m.in. 52 sypialnie i 78 łazienek). Sam personel zajmuje 188 pokoi. Natomiast cała […]

Do czego służy tajemnicza pętelka na końcu butów? 6 zaskakujących zastosowań tego małego gadżetu

Praktycznie nikt nie wie do czego służy pętelka na końcu butów, choć nie ma chyba osoby, która by jej nie widziała. Znajduje w większości par obuwia, a zwłaszcza mają ją prawie każde sportowe buty. Odkryjmy jej tajemnice. Pętelka na końcu butów ma kilka zastosowań. 1. Ułatwia zakładanie i ściąganie To zdecydowanie najbardziej intuicyjne zastosowanie, z […]

15 przezroczystych zwierząt, które tylko pozornie nie kryją żadnych tajemnic

Choć czasem dosłownie widać ich całe wnętrze, to paradoksalnie mimo tego skrywają przed nami wiele tajemnic. Do dziś często bowiem nie rozumiemy w pełni fenomenu ich istnienia i tego dlaczego tak wyewoluowały. Oto kilkanaście niezwykłych przezroczystych zwierząt. #1 Szklana ośmiornica Szklana ośmiornica, czyli Vitreledonella richardi często wygląda jak rzeźba. Jest galaretowata i całkowicie przezroczysta, można […]

Ile trwa ciąża u zwierząt? 15 dowodów na to, że matka natura doskonale wie co robi

Świat zwierząt rządzi się swoimi prawami. Niektóre samice wydają na świat młode już po dwóch tygodniach, a inne muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na pojawienie się potomstwa prawie dwa lata. Oto kilkanaście zwierzaków, począwszy od tych u których ciąża trwa najdłużej, do tych, u których trwa najkrócej. #1 U samic płaszczaków (prymitywny rekin) […]

11 mrożących krew w żyłach ciekawostek o pająkach. Nie dla osób cierpiących na archnofobię

Mało jest stworzeń na ziemi, które wzbudzają większy wstręt niż pająki. W oczach osób cierpiących na arachnofobię przybierają wręcz monstrualne rozmiary. Tymczasem pająki wcale nie mają ochoty polować na ludzi. Wręcz przeciwnie: skutecznie przed nami uciekają. A kiedy ewakuacja nie jest możliwa, to zwijają się w kulkę i po prostu udają, że ich nie ma. […]