×

15 popularnych przekonań o różnych krajach, które z rzeczywistością nie mają wiele wspólnego

Niektóre z nich obalano mnóstwo razy, a pomimo tego wiele osób na świecie wciąż w nie wierzy. Sprawdź czy i Ty dałeś się nabrać popularnym przekonaniom, które z rzeczywistością mają niewiele wspólnego.

Oto 15 osób opowiadających o najpopularniejszym micie dotyczącym ich kraju, z jakim wciąż się spotykają wśród turystów.

#1 Rosja

heactuallydoes/reddit

Mit jest taki, że wszyscy tutaj są zawsze pijani, bo piją wódkę i wszyscy jeżdżą na niedźwiedziach, grają na bałałajkach i tańczą kazachoka. I że jesteśmy albo pijani, albo szaleni. Chociaż istnieje problem z alkoholizmem, wiele osób nie pije, zwłaszcza wódki. Co zabawne, niedźwiedzie pojawiają się, ale BARDZO rzadko. A ludzie, którzy jeżdżą na niedźwiedziach lub mają je jako zwierzęta domowe? To bardzo rzadkie. Bałałajka nie jest już tak popularna. Znam jedną osobę, która na niej gra. A kazachoka tańczymy tylko czasami.

helpmeimdanganronpa

#2 Wielka Brytania

unsplash

Ludzie myślą, że Brytyjczycy są albo sztywni albo są chuliganami piłkarskimi. A to nieprawda. Niektórzy z nas nawet nie lubią piłki nożnej. Jedna z moich znajomych NIE PIJA NAWET HERBATY (szczerze mówiąc, nie wiem, dlaczego jest moją znajomą, bo to już przesada…)!

farlos75

#3 Rumunia

alphacenturi/twitter

Wiele osób myśli, że mamy wampiry, ale przez 700 lat mojego życia żadnego nie widziałem. Zapytałem moich kumpli z zamku, ale oni też nie widzieli żadnego, a byli w tej okolicy dłużej niż ja.

zyppoboy

#4 Irlandia

unsplash

To, że Irlandczycy są największymi pijakami na świecie – to całkowicie fałszywe i podłe! Jesteśmy tylko drugim najbardziej pijackim narodem na świecie, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku zajmiemy w końcu pierwsze miejsce.

LegendaryPQ

#5 Australia

unsplash

Wszyscy myślą, że jest tu tak niebezpieczne, że pająki, niedźwiedzie, węże, dzikie koty i psy wyrywają ci serce za każdym razem, gdy wyjdziesz przez drzwi. Prawda jest taka, że jeśli nie zachowujesz się jak skończony osioł, to wszystko będzie dobrze.

Cletus_Spooge_pants

#6 Japonia

unsplash

Ludzie myślą, że Japonia jest niesamowicie futurystyczna. A prawda jest taka, że nie mogę nawet opłacić rachunków online, a jeśli chcę ustawić rachunek z automatyczną płatnością, muszę poprosić o formularz pocztą, wypełnić go, a następnie osobiście zanieść do banku. Nie wspominając o tym, że wszystkie moje miesięczne raporty muszę przesyłać faksem.

Ryoukugan

#7 USA

unsplash

Nie wszyscy mamy nadwagę i ubieramy się w koszulki z naszą flagą. Ma tak tylko 60% z nas.

SkippyNordquist

#8 Szkocja

screenshot „Braveheart”

Wszyscy jesteśmy rudymi alkoholikami, którzy nienawidzą Anglików i biegają wśród wzgórz w naszych „spódnicach”, krzycząc „WOLNOŚĆ”.

notyurfuxkingwoman

#9 Holandia

unsplash

Według powszechnej opinii powinienem być palaczem zielska, z ogrodem tonącym w tulipanach, mieszkającym w wiatraku.

Jealous-Proof5505

#10 Czechy

unsplash

Niezupełnie mit, ale spora liczba osób uważa, że Czechosłowacja nadal istnieje. A przecież w 1993 roku rozstaliśmy się ze Słowakami.

foodwithnoob

#11 Kanada

unsplash

Kiedy zacząłem spotykać się z moją obecną żoną (która pochodzi z USA), poinformowała mnie, że jej przyjaciele i rodzina są przekonani, że Kanadyjczycy nie mają lodu ani papieru toaletowego. Najwyraźniej chcieli, żeby mnie o to zapytała, ponieważ byli tym zdezorientowani. Nigdy nie śmiałem się tak mocno.

SirensDeadlySong

#12 Belgia

unsplash

Ludzie generalnie zakładają, że będąc z Belgii, mówisz po francusku. Podczas gdy duża część kraju jest frankofońska [kultywuje wszystko co francuskie – dop. red.], większość ludności mówi po niderlandzku.

Alexthegreatbelgian

#13 Brazylia

unsplash

Lubie myślą, że Brazylia to ogromna tropikalna dżungla, w której ludzie mówią po hiszpańsku. Brazylia ma kilka dużych miast i różne środowiska. Na przykład São Paulo to ogromna, rozległa metropolia z tyloma mieszkańcami, co Nowy Jork i Los Angeles razem wziętych. A my byliśmy portugalską kolonią, więc mówimy po portugalsku.

guiporto32

#14 Szwecja

unsplash

Szwecja to socjalistyczny raj. Nie jest ani socjalistyczna, ani to raj (choć jest to przyjemny kraj do życia, jeśli nie liczyć pogody).

avoere

#15 Niemcy

unsplash

Wszyscy Niemcy mają jakąś tajną wiedzę na temat II WŚ, którą chcieliby się podzielić. Kiedy mieszkałem w Londynie, to Anglicy w wieku 40+ pytali mnie o osobiste doświadczenia z wojny (a jestem tak młody, że nawet moi rodzice urodzili się po wojnie).

slazer2k

W który z tych mitów sam wierzyłeś? Przyznasz się?

17 mitycznych stworzeń, które artysta ukazuje jako niezwykłe maleństwa. Magia świata fantazji

Rozpoznaj KŁAMCĘ – PSYCHOLOGICZNE triki

Może Cię zainteresować

zamknij