×

Modne damskie tatuaże na 2022 rok! Dużo nowych wzorów i inspiracji

Modne damskie tatuaże na 2022 rok. Oto wzory, które podbiją wasze serca w te wakacje. W 2022 roku trendy w tatuażu będą nawiązywać do klasyki lat 90 tych i minimalizmu. Powrócą do łask miejsca, których kiedyś tatuowanie było „w złym guście”. Pojawiły się też nowy kreatywny sposób na tatuowanie napisów na ciele. Jesteście ciekawi jakie są najmodniejsze tatuaże dla kobiet w 2022 roku?

Modne damskie tatuaże na 2022 rok – tatuaże z napisami i cytatami

Wiele osób decyduje się na wzór z napisem. Motywujące cytaty oraz symboliczne słowa na dłoniach, obojczykach i innych częściach ciała. Zwykle napis był idealnie prosty. W 2022 roku pojawił się trend tatuowania napisów tak, by były dopasowane do krzywizny naszego ciała. Słowa mogą np. zakręcać dookoła kostki lub zginać się na krawędzi dłoni. Mega trendy są proste i minimalistyczne czcionki.

Modne damskie tatuaże na 2022 rok. Inspiracje i wzory
źródło: pinterest.com
Modne damskie tatuaże na 2022 rok. Inspiracje i wzory, napisy i cytaty
źródło: pinterest.com

Tatuaże dla kobiet na 2022 rok – tygrysy i lamparty

Wielką popularnością cieszą się też wzory z motywem drapieżnych kotów: lampartów i tygrysów. Są to tatuaże bardzo seksowne. Często wizerunek kotów kobiety tatuują sobie na zewnętrznej stronie bioder, dolnej lub górnej części pleców. Najmodniejszą wersją tego tatuażu jest ta w kolorze czarnym, bez wypełnienia kolorami.

tatuaż z tygrysem. Modne kobiece tatuaże na 2022 rok
źródło: pinterest.com

Tatuaże na lędźwiach wróciły do mody!

Jeszcze parę lat temu tatuaże na lędźwiach nie były przychylnie oceniane. Po wielkim szale na nie w latach dwutysięcznych, moda przeminęła. Teraz znów dolna część pleców jest co raz częściej tatuowana przez kobiety. Miejsce wakacyjnych tribali, zajęły delikatne napisy.

tatuaże na lęźdźwiach znowu w modzie
źródło: pinterest.com

Modne wzory tatuaży dla kobiet. Powracają motylki z lat 90’tych

Nowe pokolenie nastolatek przejawia silną inspirację latami 90’tymi i wczesnymi dwutysięcznymi. Moda na ciuchy, dodatki i muzykę z tego okresu jest wszechobecna. Również kultowy wzór tatuażu z tamtych lat powrócił do trendów. Motylki w każdej postaci, kiedyś robiło sobie wiele młodych kobiet. Dziś, tatuatorzy również zauważają, że co raz więcej młodych kobiet decyduje się na ten wzór.

Również najpopularniejsza YouTuberka w Polsce, Wersow, ma taki tatuaż!

tatuaż motylek najmodniejszy wzór w 2022 roku

Modne tatuaże damskie na rękę

Tatuaże z motywem roślin na rękę to najnowszy trend. Delikatne listki oplatające przedramię lub ramię. Jest to wyjątkowo kobiecy i delikatny wzór, który z pewnością pozostanie w modzie jeszcze na długo.

Modny tatuaż dla kobiet na rękę 2022
źródło: pinterest.com

Jakie tatuaże są modne w 2022 roku? Czas na dwa kolory!

Kolejnym nowym trendem są tatuaże wykonane tylko z dwóch kolorów. Najczęściej jest to połączenie tatuażu czarnego z kobiecymi kolorami takimi jak: różowy, fioletowy, czerwony lub niebieski. Wzory zaprojektowane są z cienkich, minimalistycznych kresek. W 2022 roku tatuatorzy zdecydowanie stawiają na delikatną formę.

Modne tatuaże dla kobiet w 2022 roku. tatuaże z dwóch kolorów
źródło: pinterest.com
Modne tatuaże dla kobiet w 2022 roku. tatuaże z dwóch kolorów
źródło: pinterest.com

Może Cię zainteresować

zamknij