×

Moja mama zawsze zakłada torebkę foliową na miotłę. Ten patent oszczędza jej sporo czasu!

Sprzątanie potrafi być bardzo męczące. Zwłaszcza jeżeli paproszki i śmieci przyczepiają się do szczotki. Co zrobić w takim wypadku. Pomoże siatka na miotle.

Podczas zamiatania podłogi może pojawiać się jeden, uciążliwy problem. Otóż często paproszki, kurz oraz inne zanieczyszczenia przyczepiają się do szczotki. Wówczas bardzo trudno umieścić je na szufelce i trzeba pomóc sobie dłonią. A jak wiadomo nikt nie ma ochoty dotykać kłaczków bądź brudu. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

siatka na miotle
Siatka na miotle, fot. Genialne

Trik z reklamówką

Aby ułatwić sobie sprzątanie, wezwij ma pomoc zwykłą, foliową reklamówkę. 😉 Najpierw załóż ją na szczotkę i dobrze zawiąż wokół trzonka. Następnie zacznij zamiatać paproszki. Szybko zauważysz, że dzięki siatce nie są w stanie przyczepiać się już do szczotki i ostatecznie bez trudu lądują w szufelce. To prosty, ale bardzo skuteczny trik.

siatka na miotle
Siatka na miotle, fot. Genialne

Zobacz jak wygląda ten trik w praktyce:

Domowy płyn do mycia podłóg

Po zmieceniu całego brudu, przychodzi czas na mycie podłóg. Oczywiście nikt nie chce, aby znalazły się na nich smugi i zacieki. Jak temu zapobiec? Lekarstwem jest własnoręcznie zrobiony detergent. Przepis na niego jest prosty. Do 5 litrów wody wlej 3 łyżki octu oraz odrobinę płynu do płukania (zmiękczania) tkanin o ulubionym zapachu. Taki preparat dezynfekuje podłogi oraz jest antystatyczny i bardzo dobrze zapobiega zbieraniu się kurzu. Co więcej nie wytwarza dużej ilości piany.

Jak  myć panele i podłogi?

Aby na panelach nie powstały smugi, ważny jest nie tylko środek myjący, ale także sposób operowania mopem. Podłogi przecieraj zgodnie ze sposobem ułożenia (wzdłuż paneli czy desek). Nie operuj mopem w każdym możliwym kierunku. Ponadto po zanurzeniu mopa w wiadrze z wodą i detergentem, zawsze mocno go wyciśnij. Wszystko po to, aby nie zalać podłogi dużą ilością wody.

Jak zrobić domowe kostki do toalety? Naturalny przepis oszczędzi Ci setki złotych

Może Cię zainteresować