×

W wakacje trzymam monetę w zamrażarce. Prosty trik oszczędza wiele nerwów

Moneta w zamrażarce jest świetnym patentem na wakacje. Przed kilkudniowym wyjazdem zostaw kubek z monetą oraz zamarzniętą wodą. Letnia pogoda potrafi zaskoczyć. Wichury i powodzie mogą powodować przerwy w dostawie prądu. Pod naszą nieobecność w mieszkaniu wiele sprzętów może nie działać poprawnie.

Przed wyjazdem zawsze zostawiam kubek z monetą w zamrażalce

Wyjeżdżając na wakacje często opróżniamy tylko lodówkę, a jedzenie zgromadzone w zamrażarce już nie. Podczas przerw w dostawie prądu może się ono rozmrażać i zamrażać bez naszej wiedzy. Ponowne zamrażanie żywności może być niebezpieczne dla zdrowia. Takiego jedzenia nie powinniśmy jeść. Problem jest również z lodami, które po wyjęciu mogą wyglądać identycznie. Możemy nie rozpoznać, czy rozmroziły się podczas naszej nieobecności.

Moneta w zamrażarce

Moneta w zamrażarce – jak przygotować?

Napełnij filiżankę lub kubek wodą i umieść w zamrażarce na noc. Gdy woda zamarznie, na wierzchu połóż monetę. Jeśli po powrocie do domu moneta będzie „zatopiona” oznacza to, że lodówka nie działała prawidłowo, a żywność była mrożona ponownie, więc najprawdopodobniej nie nadaje się do jedzenia.

Moneta w zamrażarce

Co zrobić z lodówką gdy wyjeżdżamy na wakacje

Przed wyjazdem należy sprawdzić, czy drzwi lodówki są dokładnie zamknięte. Nawet lekkie uchylenie lub brak styku uszczelek może sprawić ośnieżenie jej wnętrza. Nieszczelność lodówki można zobaczyć również na rachunkach z prąd.

Jeśli wyjeżdżasz na ponad miesiąc, najlepiej opróżnić ją i wyłączyć z prądu. Należy pamiętać, by drzwi od wyłączonej lodówki zostawić otwarte.

Co zrobić z lodówką na wakcje
Kolejną opcją jest włączenie trybu wakacyjnego w lodówce. Sprawdza się on wtedy, gdy drzwi lodówki nie są często otwierane. Włączenie go spowoduje, że zamrażarka będzie działać normalnie, a temperatura w pozostałych komorach będzie utrzymywana na poziomie 15°C, powstrzymując rozwój nieprzyjemnych zapachów i pleśni w pustej lodówce.

Jak długo zamrażarka utrzyma temperaturę bez prądu?

Przerwy krótsze niż 2 godziny nie powinny wpłynąć na jedzenie, które jest w zamrażarce. Gorzej, gdy przerwa wydłuża się. W takim przypadku ważne jest ile produktów znajduje się niej. Jeśli zamrażalnik jest w połowie pełny utrzyma bezpiecznie żywność do 24 godzin. Pełny zamrażalnik utrzyma bezpiecznie żywność do 48 godzin.

Może Cię zainteresować

zamknij