×
Wirtualna Polska

Prosty trik z monetami, dzięki którym Twój komputer posłuży Ci dłużej

Choć monety ułożone na laptopie wyglądają naprawdę dziwnie, mają swoje zastosowanie. Jesteś w stanie odgadnąć jakie? To z pewnością wiedza bez której można żyć, ale z drugiej strony warto poznać ten ciekawy trik chociażby po to, aby zaskoczyć znajomych przy wieczornym spotkaniu, ale nie tylko…

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Lubisz poleżeć z laptopem w łóżku oglądając ciekawy film lub po prostu korzystając z Internetu?

Flickr/mike-burns/

Niestety, przenośny komputer nagrzewa się w takich sytuacjach znacznie szybciej, a wentylator zaczyna hałasować i pracować na pełnych obrotach. Jak na złość często dzieje się to w najmniej odpowiednim momencie, prawda?

Japoński internauta wpadł jednak na genialne rozwiązanie, którym podzielił się w sieci. Jego wpis zdobył ogromną popularność, co pokazało, że nie wszyscy znali trik z monetami.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Akinori Suzuki w celu ochłodzenia laptopa ułożył na nim 10-jenowe monety wykonane w 95% z miedzi. To strzał w dziesiątkę! Jak się okazało, są genialnym, domowym sposobem na odprowadzenie ciepła z nagrzewającego się urządzenia.

Dzięki specjalnej mapce, był w stanie określić, które miejsce laptopa przegrzewa się najbardziej i właśnie tam umieścił szereg miedzianych monet, które przewodzą ciepło lepiej niż aluminium lub inne tworzywa sztuczne.

Youtube/CNET
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Akinori zastosował swój trik również w komputerze stacjonarnym. Dzięki temu zaoszczędził sporo pieniędzy, gdyż nie musiał inwestować w drogi system chłodzenia.

Keigo Nitadori

Chcesz spróbować tego samego? Pamiętaj o jednym! Zaopatrz się w odrobinę lepsze od polskich groszy monety, które tylko w połowie składają się z miedzi.

Świetnie sprawdzą się tutaj np. dolary, brytyjskie funty (monety) lub amerykańskie 25-centówki.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować