×

Motyl, którego wybierzesz, może ujawnić ukryte strony Twojej osobowości

Motyle są żywym symbolem wolności i piękna. Wielu artystów, w swoich pracach inspiruje się ich delikatności i jednoczesną siłą, a także prezentacją naturalnej subtelności i estetyczności. Motyle kojarzone są z pozytywnymi rzeczami, jednak nasza podświadomość kojarzy te stworzenia na rozmaite sposoby. Analizujemy ich kolor, kształt, a nieraz nawet to jak komponują się z rzeczywistością.

Wybierz jednego z poniższych motyli i dowiedz się jakim typem osoby jesteś

freepik.com

#1

freepik.com

Jeśli wybrałeś tego motyla, oznacza to, że jesteś osobą spokojną i harmonijną. Twój charakter jest bardzo spokojny, a słowo, które definiuje Cię najlepiej to równowaga. W każdym aspekcie swojego życia próbujesz znaleźć balans i harmonię. Zachowanie równowagi między życiem osobistym, a życiem zawodowym jest dla Ciebie bardzo ważne, od tego zależy Twój komfort psychiczny. Głęboko wierzysz, że idealna równowaga jest kluczem do szczęścia.

Potrafisz łatwo popaść w panikę, gdy spotkasz się z nieprzyjemną sytuacją i łatwo tracisz wiarę, chociaż starasz się tego nie pokazywać. Wolisz skrywać swoje uczucia i trzymać innych na dystans, do momentu aż sam nie poradzisz sobie z emocjami.

#2

freepik.com

Jesteś kreatywną duszą. Potrafisz znaleźć piękno dosłownie we wszystkim. Kiedy inne osoby widzą tylko kwiatek, Ty potrafisz widzieć dużo więcej. Lubisz wszystko analizować, nawet gdy nie musisz. Analizowanie to Twój sposób na zrozumienie życia, przez to też jesteś osobą, która logicznie myśli. Inni uważają Cię za osobę bardzo dojrzałą.

W swojej pracy lubisz perfekcję i wolisz nieco nagiąć deadline, niż dostarczyć coś przeciętnego w terminie. Kochasz swoją pracę i jesteś trochę pracoholikiem. Znajdujesz radość w małych rzeczach, które są dla Ciebie wszystkim i starasz się okazywać to innym, którzy usiłują Cię zrozumieć.

#3

freepik.com

Jesteś osobą wrażliwą i szczerą. Wybrałeś piękno, a to oznacza, że masz romantyczną i wrażliwą dusze. Potrafisz okazać wiele współczucia innym ludziom, nawet tym, których nigdy nie poznałeś. Jesteś bardzo emocjonalny i zawsze troszczysz się o potrzeby i uczucia innych ludzi, czasami nawet zapominasz o własnych uczuciach.

Pomaganie jest w Twojej naturze i gdy widzisz kogoś w potrzebie, od razu chcesz rzucić się na ratunek. Pamiętaj jednak, że aby pomóc innym, powinieneś najpierw pomyśleć o swoim szczęściu. Musisz traktować innych równie dobrze jak traktujesz innych!

#4

freepik.com

Jeśli wybrałeś niebieskiego motyle oznacza to, że jesteś osobą ambitną. W szkole ludzie opisywali Cię jako tego, który we wszystkim odnosi sukces. Być może nie jesteś osobą, która zostanie milionerem, ale z pewnością jesteś osobą ambitną, zorganizowaną i potrafisz osiągnąć wyznaczone sobie cele. Potrafisz określić to co chcesz zdobyć w życiu i sukcesywnie do tego dążysz, a to właśnie określa Twoją osobowość. Nie lubisz lenistwa, wolisz czuć się spełniony. Poczucie bezpieczeństwa jest dla Ciebie bardzo ważne, ale często boisz się porażki.

To właśnie niepowodzenie jest twoim największym strachem, ale dzięki pracy zawsze udowadniasz sobie, że jesteś o krok bliżej celu. Czasami zostawiasz swoje osobiste życie gdzieś daleko z tyłu, ale w głębi duszy szybko czujesz się winny i próbujesz udowodnić ludziom, których kochasz ile dla Ciebie znaczą.

#5

freepik.com

Jesteś pełen entuzjazmu i energii. Potrafisz znaleźć radość we wszystkim co robisz i zawsze widzisz jasną stronę. Chcesz w życiu zebrać jak najwięcej doświadczeń i wierzysz, że to jest właśnie prawdziwym sensem życia. Twoim największym lękiem jest nuda.

Wierzysz, że nuda to psychiczne więzienie i wiesz, że cały świat czeka na to aż go odkryjesz. Nawet jeśli uda Ci się załatwić sprawy we właściwym czasie, przez większość czasu masz problem z dotrzymywaniem terminów. Próbujesz zrobić wiele rzeczy naraz, co powoduje, że szybko się dekoncentrujesz i tracisz produktywność, ponieważ Twój entuzjazm staje na przeszkodzie. Ale ponieważ jest to ogromna część twojej osobowości, potrafisz wyróżnić się z tłumu i próbujesz zmienić swoje wady w zalety.

#6

freepik.com

Jeśli wybrałeś tego motyla, oznacza to, że jesteś bardzo logiczną i mądrą. Ludzie wokół Ciebie zawsze proszą Cię o rady, ponieważ wiedzą że jesteś szczery i potrafisz konstruktywnie doradzić. Nie pozwalasz, aby emocje przejęły kontrolę nad Twoim życiem. Ponadto stawiasz przede wszystkim na moralność. Zawsze starasz się postępować właściwie.

Którego motyla wybrałeś? Czy opis zgadza się z Twoją osobowością? Daj nam znać w komentarzu!

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

Amerykański botanik odradza zagrożony wyginięciem gatunek motyla i na nowo sprowadza go do San Francisco

Rozwój cywilizacji i ciągłe rozrastanie się miast sprawia, że wiele gatunków roślin oraz zwierząt staje na granicy wymarcia. Jednak jeden człowiek postanowił stawić temu czoła. Powrót motyli do miast San Francisco to ogromne miasto, które jest domem dla ponad 800 tys. osób. W takim środowisku motyle nie mają łatwego życia. Jak się okazało Battus philenor […]

Miesiąc urodzenia kobiety, zdradza wiele na temat jej osobowości

Testy osobowości i wszelkiego rodzaju quizy mogą zdradzić pewne informacje na temat cech charakteru oraz przybliżyć nam jakimi osobami jesteśmy naprawdę. Data naszego urodzenia również może to potwierdzić. Okazuje się, że osoby urodzone w tych samych miesiącach często mają takie same charaktery. Sprawdź czy opisy przygotowane przez psychologów zgadzają się również w Twoim przypadku! Styczeń […]

Elegancka serwetka w kształcie motyla? To banalnie proste!

Chcesz zaskoczyć swoich gości w trakcie kolacji? Mamy dla Was banalnie proste składanie, które upiększy Wasz stół. Śliczny owad na talerzu Motyle to jedne z najpiękniejszych owadów na Ziemi, więc przyjemnie by było, gdyby zagościły na talerzu. Nie obawiajcie się jednak, że składanie serwetki w kształt motylka to jakaś „czarna magia”. Zerknijcie na poniższy filmik […]

Liczba psów jaką zobaczysz, ilustruje Twój wiek mentalny. Zdziwisz się ile lat ma Twój umysł

Ostatnio obejrzałam film, w którym bardzo często padało zdanie, że „wiek to tylko liczba”. Ten frazes słyszałam wiele razy, ale po filmie pomyślałam, że przecież wiek jest ważnym czynnikiem w naszym życiu. Niektórzy ludzie mogą być w podeszłym wieku, ale czuć się dalej młodo i mieć duszę nastolatka, z kolei inni mogą być młodzi, ale […]

Na obrazku ukryto zwierzę. Tylko 1% ludzi potrafi je dostrzec

Na pewno nie raz spotkałeś się z zagadką, gdzie na danym obrazku należy odnaleźć ukrytą cyfrę lub zwierzę. Niektóre zagadki są tak trudne, że jedyne co widzisz, to tylko kilka kresek przed swoimi oczami. Przyjrzyj się uważnie poniższemu obrazkowi i sprawdź, czy uda Ci się zobaczyć ukryte zwierzę! Na poniższym obrazku ukryto zwierzątko. Wiele osób […]

Której osobie pomożesz jako pierwszej? Twoja decyzja odzwierciedla Twój charakter

W życiu często stajemy przed ciężkimi wyborami i każdego dnia musimy podejmować ważne decyzje. To na co się decydujemy w pewnym sensie pokazuje jakimi jesteśmy osobami, jaki mamy charakter i jakie jest nasze podejście do życia. Dlatego popatrz na poniższy obrazek i zdecyduj, której osobie pomógłbyś najpierw. Twój wybór zdradzi Ci pewne informacje na temat […]