×
Wirtualna Polska

Co robić aby mieć motyle w ogrodzie? 4 sprawdzone triki

Praca w ogrodzie relaksuje i uspokaja. Dodatkowo dzięki niej możemy cieszyć się pięknymi plonami i kolorowymi kwiatami, które mogą przyciągnąć motyle w ogrodzie. Widok tych delikatnych stworzeń z pewnością poprawi Ci nawet najpodlejszy nastrój! Ale czy faktycznie kwiaty są idealnym wabikiem na motyle? Oto sposoby jak sprawić by tej wiosny Twój ogród był pełen motyli!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Co robić aby motyle pojawiały się w ogrodzie?

Odpowiednie rośliny

Aby w Twoim ogrodzie zagościły motyle, ważne jest aby zachęcić je odpowiednimi roślinami. Na wiosnę posiej astry, nagietki, maciejkę oraz smagliczkę. To rośliny które dostarczają motylom najwięcej pokarmu, dlatego warto je posadzić w swoim ogrodzie. Są to rośliny jednoroczne, jednak jeśli wolisz krzewy polecana jest budleja.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Banany

Jeśli chcesz aby w Twoim ogrodzie roiło się od pięknych motyli, możesz spróbować zwabić je skórką od banana. Połóż je w miejsce gdzie chcesz zwabić te piękny owady i czekaj na efekty. Musisz być cierpliwy – motyle mogą pojawić się po kilku dniach.

Zobacz także: Praca w ogrodzie będzie przyjemniejsza jeśli umieścisz w glebie zużyte torebki po herbacie

Domek dla motyli

oderings.com

oderings.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Skoro na zimę w ogrodach umieszczamy karmniki dla ptaków, to dlaczego nie umieścić hotelu dla motyle w lecie? Domki dla motyli powinny mieć wąskie pionowe otwory, aby ochronić motyle przed atakiem ptaków. Domek możesz umieścić 20-50 cm nad ziemią – taka wysokość jest odpowiednia, ponieważ gąsienice motyli będą mogły się dostać do skrzynki, gdzie będą mogły się przepoczwarzyć. Hotel dla motyli może posiadać półeczkę, gdzie będziesz dostarczać owadom pożywienie w postaci kawałków owoców lub wody z cukrem.

Pokrzywy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiem, że raczej nikt nie przepada za pokrzywą, zwłaszcza gdy rośnie ona w ogrodzie, jednak jeśli chcesz aby motyle gościły u Ciebie znacznie częściej, dobrze byłoby zostawić kilka sztuk. W pokrzywach motyle żerują w postaci gąsienic, często też składają w nich jaja.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować