Kategorie LajfhakiPsychologia

Szybko dowiesz się co myśli Twój rozmówca. Wystarczy zwrócić uwagę na jego mowę ciała!

Kiedy z kimś rozmawiasz na pewno próbujesz rozgryźć o czym dokładnie myśli Twój rozmówca. Ma to miejsce zwłaszcza gdy darzysz daną osobę pewnymi uczuciami.

Może Ci się wydawać, że rozszyfrowanie kogoś z mowy ciała jest bardzo trudne, ale dzięki nam będziesz czytać swojego rozmówcę jak z otwartej księgi! Oto kilka gestów, które zawsze będziesz mógł poprawnie zrozumieć.

#1 Skrzyżowane ramiona

via GIPHY

Przeważnie uważa się, że kiedy krzyżujemy swoje ramiona jesteśmy niepewni, zmieszani lub zniecierpliwieni. Prawda okazuje się jednak nieco inna. Skrzyżowanie rąk może oznaczać, że ktoś głowi się nad jakimś problemem, jest skoncentrowany i pracuje nad trudnym zadaniem. Ekspertka od wykrywania kłamstw dla FBI i CIA, Janine Driver, wyznała, że jedno z badań wykazało, iż uczestnicy, którzy krzyżowali ręce o 30% szybciej rozwiązywali zadania matematyczne, niż osoby, które trzymały ręce na biurku.

#2 Skrzyżowane nogi

Nie od dziś wiadomo, że zakładanie nogi na nogę i krzyżowanie nóg może powiedzieć wiele o uczuciach do drugiej osoby. Jednak nogi możemy krzyżować na kilka sposobów. Skrzyżowanie dookoła swoich nóg tzw. „zaplatanie”, oznacza uczucie niepewności, strachu oraz bycia odciętym od innych.

Drugim sposobem jest krzyżowanie nóg w kostce. Ten sposób uważa się za najelegantszy i bardzo subtelny– kobiety z rodziny królewskiej krzyżują nogi właśnie w ten sposób.

via GIPHY

Skrzyżowanie nóg w kolanach oznacza, że jesteś osobą otwartą, pewną siebie i zrelaksowaną. To właśnie ten sposób krzyżowanie nóg jest najbardziej seksowny (a przynajmniej tak twierdzi większość mężczyzn).

#3 Ręce na biodrach

via GIPHY

Gdy zobaczysz kogoś z rękami na biodrach, automatycznie stwierdzisz, że pewnie masz kłopoty i ktoś jest na Ciebie zły. Ta postawa uznawana jest za agresywną, ze względu na spiczaste ułożenie łokci. Taka postawa oznacza również, że Twój rozmówca jest gotowy do wielu wyzwań, którym chce sprostać. Oznacza to pewność siebie oraz gotowość do działania.

#4 Siedzenie z rozszerzonymi nogami

Szybko dowiesz się co myśli Twój rozmówca. Wystarczy zwrócić uwagę na jego mowę ciała!
youtube.com

Taka postawa często wiąże się z pewnością siebie, pokazaniem wyższości i dominacji nad innymi. Osoby, które są władcze z reguły chcą zająć dla siebie więcej miejsca. Czasami jednak taka pozycja wiąże się jedynie z wygodą oraz tym, że dana osoba czuje się zrelaksowana.

#5 Dotykanie nosa

via GIPHY

Naukowcy nazwali ten odruch „efektem Pinokia”, jeśli widzisz, że Twój rozmówca łapie się za nos lub go pociera, może to oznaczać, że ma przed Tobą tajemnicę lub kłamie. Według badaczy, podczas kłamania uwalniany jest hormon katecholaminy, który powoduje powiększenie się tkanek w nosie. Stwarza to wzrost ciśnienia krwi i powoduje uczucie swędzenia.

#6 Tupanie nogą

via GIPHY

Na pewno często zdarzyło Ci się nerwowo tupać stopą, kiedy się spieszyłeś lub byłeś zaniepokojony. Czasami tupiemy nogą kiedy chcemy zwrócić czyjąś uwagę. Jeśli jednak wykonujesz ten ruch w tym ostatnim celu, powinieneś wiedzieć, że może to zostać odebrane negatywnie jako gest poganiania kogoś.

#7 Położenie głowy

via GIPHY

Wróćmy jeszcze na chwilę do tematu kłamania. Jeśli nie jesteś pewien czy Twój rozmówca mówi Ci prawdę, zwróć uwagę jak często zmienia położenie głowy, jeśli często przechyla ją na boki, do tyłu i do przodu, może to oznaczać, że nie mówi Ci całej prawdy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mowy ciała, sprawdź nasz wcześniejszy artykuł!

Źródło: shared.com | Fotografie: pl.pinterest.com, freepik.com